2020 m. lapkričio 30 d. 10:48 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Nerimsta aistros dėl Uosto direkcijos statuso

(3)

Nerimsta aistros dėl Uosto direkcijos statuso nuotrauka, foto

AKCINĖ BENDROVĖ? Susisiekimo ministerijai nusprendus kai kurias valstybines transporto įmones paversti akcinėmis bendrovėmis, didžiausias pasipriešinimas kilo dėl Uosto direkcijos.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Toliau stumiamos Seime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pataisos, leisiančios padaryti VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją akcine bendrove. Tam vis dar priešinasi kai kurios jūrinės organizacijos. Joms neatsakoma į pagrindinį klausimą kam to reikia. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ruošiasi siūlyti Seimo Ekonomikos komitetui atmesti įstatymo pataisų projektą.

Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkas Petras Bekėža, dalyvavęs birželio 3 d. vykusiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, sako, kad posėdyje bendru sutarimu priimtas sprendimas kreiptis į pagrindinį šiuo klausimu Seimo Ekonomikos komitetą ir siūlyti atmesti minėto įstatymo pataisas. Savo nuogąstavimus LJS raštu išsiuntė Seimo ekonomikos komiteto nariams. Birželio 16 d. šis klausimas turėtų būti svarstomas Seimo plenariniame posėdyje.

Uosto direkcija nėra išskirtinė, akcinėmis bendrovėmis norima padaryti ir kitas valstybines transporto įmones. Per minėto komiteto posėdį, be LJS, savo nuomonę išsakė Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai. Pasak P. Bekėžos, jų ir kitų valstybės institucijų nuogąstavimai panašūs į tuos, kuriuos kelia jūrinės organizacijos.

"Turime liūdnų pavyzdžių - AB "Lietuvos jūrų laivininkystė", žvejybos laivyno įmonių ir kt. likimai. Kai jos buvo pertvarkytos į akcines bendroves, buvo privestos iki bankroto. Lygiai tas pats gali atsitikti ir su Uosto direkcija. Jai tapus AB galės ateiti ir privatus kapitalas", - sakė P. Bekėža.

Tokios pataisos atsirado dar 2018 metais, kai susisiekimo ministru buvo Rokas Masiulis. Jūrinė bendruomenė apie tokius ketinimus nebuvo informuota. Kai yla išlindo iš maišo, LJS, asociacija "Jūros veteranai", Jūrų kapitonų asociacija, Lietuvos piliečių sąjunga, Mažosios Lietuvos reikalų taryba pasirašė raštą, kurį nusiuntė Vyriausybei, susisiekimo ministrui, prezidentui, tačiau deramo dėmesio jis nesulaukė.

Pernai gruodžio 16 d. Susisiekimo ministerijoje vyko pasitarimas šiuo klausimu, tačiau jokių sprendimų nebuvo priimta. "Mums nebuvo pateikti pagrįsti argumentai, kam to reikia. Šita valstybės įmonė dirba labai gerai, valstybės biudžetui sumoka daug pinigų, dalį savo pajamų skiria uostui plėtoti", - kalbėjo LJS pirmininkas.

Reklama

P. Bekėžos teigimu, Susisiekimo ministerijos atsiųstame aiškinamajame rašte vien tik politiniai lozungai, nieko konkretaus, jokių argumentų nėra.

Pavyzdžiui - sudaryti galimybes po pertvarkos įmonėms efektyviai valdyti šiuo metu jų valdomą turtą; valstybės įmonės būtų valdomos efektyviau; tai prisidėtų prie spartesnės atitinkamo transporto sektoriaus plėtros; bus gerokai aiškiau paskirstytos valdymo organų pareigos ir taip bus sustiprinta kontrolė; galimybė steigti antrines bendroves skatins investicijas ir išnaudoti bendradarbiavimo galimybes; antrinės įmonės leis efektyviau valdyti verslo riziką ir t. t.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Orakulas

2020-06-09   13:13

IP: 172.69.190.62

Yra pvz. Neringos savivaldybė ir Nacionalinio parko direkcija. Direkcija šokdina savivaldybę pagal savo dūdelę. Savivaldybė patapus praktiškai direkcijos tarnaite. Kadangi Uostas yra ne Klaipėdos kompetencijoje, panašu, kad miesto savivaldybė pamažu vis labiau įsitraukia į uosto tarnaitės vaidmenį. Valstybei valstybinio uosto reikalai visada svarbiau už regioninius. Kiek regioniniai seimeliai besispardytų, treptels Vilniuje kojele - ir viskas išsisprendžia "taip, kaip reikia".

Petras

2020-06-09   12:19

IP: 172.69.190.62

P.s. Manau, kad Vaitkus yra paskutinis brudas, kad vos nepardave uosto direkcijos valstieciams.

Petras

2020-06-09   12:18

IP: 172.69.190.62

"Toliau stumiamos Seime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo pataisos, leisiančios padaryti VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją akcine bendrove. Tam vis dar priešinasi kai kurios jūrinės organizacijos. Joms neatsakoma į pagrindinį klausimą kam to reikia."

Tai zinokit to reikia tam, kad bendrove pritrauktu infesticiju ir valstubes imone duotu pelna. Jei jau jurines organizacijos taip nesupranta, tai gal isvis nusiperka ta uosto direkcija ir ja valdo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės (VLG) dokų rikiuotę jau papildė antras „Panamax“...

AB „Vakarų laivų gamykla“ stiprina laivų remonto pajėgumus − eksploatacijai baigia ruošti antrąjį „Panamax“ tipo laivams skirtą doką nuotrauka, foto

Vartotojiškos tendencijos ir Baltijos jūros uždarumas nulemia tai, kad vandens taršos plastiku...

Tiriant plastiko taršą Baltijos jūroje bus naudojami dronai ir palydovai nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį...

Pasirašyta sutartis dėl ES finansavimo nuotrauka, foto

Per dešimt šių metų mėnesių vieninteliam Lietuvos jūrų uostui pavyko ne...

Klaipėdos uoste – teigiamos krovos tendencijos nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...