2020 m. lapkričio 27 d. 19:47 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Nepaisant karantino iššūkių, buriuotojai pradeda sezoną ant vandens

2020-05-27, 10:53

Buriuotojų sąjunga

Nepaisant karantino iššūkių, buriuotojai pradeda sezoną ant vandens nuotrauka, foto

© Red Eye

Reklama

85-metį šiemet švenčiančios Lietuvos buriuotojų sąjungos sportininkai varžybų sezoną ant vandens atidarys jau pačią pirmąją dieną, kai bus leistos aukšto meistriškumo sportininkų varžybos. Gegužės 30-31 d. pirmieji startuos „RS-280“ jachtų klasės čempionate dalyvausiantys buriuotojai. Birželio pirmą savaitę sezoną su tradicine „Galvės taure“ atidarys ir „Platu 25“ jachtų klasės buriuotojai, o birželio viduryje – su „Pilies uosto regata“ prasidės ir Baltijos varžybų sezonas.

„Džiugu, kad sezonas ant vandens šiemet prasidės simbolišku metu – vos kelios dienos iki 85-osios LBS gyvavimo sukakties, kuri bus birželio 4 dieną. Šie metai prasidėjo ypatingomis sąlygomis, pakoregavo daug planų, o ir pati pradžia žada naujus – ne tik sportinius – iššūkius aukšto meistriškumo buriuotojų varžyboms. Tačiau visi buriuotojai supranta ir žino, kad saugumas yra svarbiausia, todėl darys viską, kad šventiniai Lietuvos buriavimo metai, visų pirma būtų saugūs metai“,- teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak „RS-280“ jachtų klasės asociacijos prezidento Simono Steponavičiaus, „RS-280“ įgulos sezoną atidaryti planavo jau balandžio mėnesį, tačiau prisitaikant prie karantino reikalavimų tvarkaraštį teko pakoreguoti.

„Kol kas leidžiama vykdyti tik čempionato statusą turinčias varžybas, tad per birželį vietoj planuotų kitų varžybų ketiname surengti 2-3 „RS 280“ jachtų klasės čempionato etapus. Jaučiamės ramūs ir pasiilgę savo stichijos. Buriavimas net ir pandemijos atveju yra gana saugus sportas – vyksta atviroje erdvėje, vienoje „RS-280“ klasės jachtoje buriuoja ne daugiau kaip 5 asmenys, dėl skirtingų jachtoje atliekamų funkcijų, automatiškai laikomasi reikiamo atstumo“,- teigė S. Steponavičius.

Pasak jo, visi būtinieji saugumo ir higienos reikalavimai bus vykdomi – ant kranto dėvimos kaukės, matuojama čempionato dalyvių temperatūra, sudarytos sąlygos rankų dezinfekcijai. Į nustatytus saugumo reikalavimus rimtai žiūri ir „Platu 25“ jachtų klasės buriuotojai, kurie sezono startą skelbs pirmąją birželio savaitę.

„„Gero vėjo klubas“ jau pradėjo vykdyti aukšto sportinio meistriškumo sportininkų treniruotes Galvėje, ruošiantis šio sezono naujovei – „Platu 25“ Lietuvos čempionatui, sudarytam iš 5 etapų. Pirmosios varžybos mums bus – Trakuose vyksianti „Galvės Taurė“, birželio 5-7 d. Tiesa, šiemet ji bus visai kitokia – be žiūrovų, be viešų renginių ir pramogų ant kranto. Suprantame, kad negalime rizikuoti svarbiausiu – buriuotojų sveikata. Kita vertus, labai tikimės, kad tai atpirks galimybė susitikti su draugais buriuotojais, sportinės emocijos ir intriga ant vandens, aukšta varžybų kokybė“,- artimiausiais planais dalinosi „Gero vėjo klubo“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Reklama

Birželio 13 d. startuoti žada ir „Pilies uosto regata“, kurios dalyviai turės įveikti distanciją Klaipėda-Liepoja-Klaipėda.

Iš LBS organizuojamų varžybų, birželio 18-21 dienomis Kauno mariose įvyks Lietuvos Respublikos jaunių čempionatas, kuriame dalyvaus sportinių jachtų klasių bei burlenčių atstovai – „Optimist“, „Laser Standard“, „Laser Radial“, „Techno 293“ ir kitų. Balandį turėjusi vykti Lietuvos buriavimo taurė buvo nukelta į rugsėjo 10-13 d. ir bus vykdoma kartu su Lietuvos buriavimo čempionatu, o Lietuvos ORC čempionatas – rugsėjo 3-6 d., drauge su „XXVI Klaipėdos pilies džiazo festivaliu“.

Tiesa, kai kuriuos ilgai lauktus Lietuvos buriuotojų planus karantinas pakoregavo kiek daugiau nei pora mėnesių – rugpjūtį Nidoje turėjęs įvykti pasaulio „Platu 25“ čempionatas nukeltas į 2021-uosius metus.

„Pasitarus su tarptautine „Platu 25“ klasės asociacija, priimtas sunkus, bet manome teisingas sprendimas renginį atidėti metams. Norime, kad „Platu 25“ klasės sportininkai iš kitų pasaulio valstybių neturėtų rūpesčių dėl kelionių suvaržymų ir pas mus patirtų tik geriausius įspūdžius, turėtų buriavimo malonumą, o ne socialinę distanciją“, - teigė M. Klimantavičius. 

Kol kas tarptautinio verdikto laukiama ir iš Tarptautinės buriavimo čempionų lygos, kurios atrankas Lietuvoje vykdo LBS ir Lietuvos „RS 280“ jachtų klasės asociacija. Nors panašaus formato kitų sporto šakų varžybos, pavyzdžiui, Eurolyga, šiemet dėl pandemijos buvo atšauktos, tarptautinė buriuotojų bendruomenė tikisi, kad buriavimo čempionų lygą šiemet dar pavyks atnaujinti. Kol kas šiųmetiniai atrankų ir pusfinalių startai dar neatšaukti, tik atidėti. Kelialapius į tarptautinius pusfinalius šiemet Lietuvai buvo iškovojusios net 5 įgulos.

Dėl pandemijos į 2021-uosius buvo nukelta ir 2020-aisiais turėjusi vykti Tokijo olimpiada, tačiau toks pokytis tiek kelialapius jau iškovojusiems olimpiečiams (Juozui Bernotui ir Viktorijai Andrulytei), tiek dėl jo dar kovojantiems buriuotojams (Marčiui Pajarskui ir Karoliui Janulioniui) suteikė papildomus metus pasiruošimui ilgai siektam tikslui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės (VLG) dokų rikiuotę jau papildė antras „Panamax“...

AB „Vakarų laivų gamykla“ stiprina laivų remonto pajėgumus − eksploatacijai baigia ruošti antrąjį „Panamax“ tipo laivams skirtą doką nuotrauka, foto

Vartotojiškos tendencijos ir Baltijos jūros uždarumas nulemia tai, kad vandens taršos plastiku...

Tiriant plastiko taršą Baltijos jūroje bus naudojami dronai ir palydovai nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį...

Pasirašyta sutartis dėl ES finansavimo nuotrauka, foto

Per dešimt šių metų mėnesių vieninteliam Lietuvos jūrų uostui pavyko ne...

Klaipėdos uoste – teigiamos krovos tendencijos nuotrauka, foto

Vyrų krepšinio rinktinė su klaipėdiečiais kyla į mūšį nuotrauka, foto

Sportas, Jau šiandien 19.30 val. Lietuvos krepšinio rinktinė, kurios gretose trys klaipėdiečiai -...

Persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie...

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...