2019 m. liepos 17 d. 05:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kursas - gilinimo darbai prie krantinių

Kursas - gilinimo darbai prie krantinių nuotrauka, foto

GYLIS. Ir Malkų įlankoje dirbančios kompanijos nori didesnio gylio prie krantinių, kad galėtų priimti didesnės grimzlės laivus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

"Vienas iš svarbesnių mūsų uždavinių šiais metais - gilinimo darbai prie krantinių", - sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas.

Uosto direkcijos infrastruktūros direktoriaus A. Kamarausko teigimu, pamažu didėja gylis ir prie krantinių. Pavyzdžiui, pernai metams artėjant į pabaigą baigti darbai prie 82-96 krantinių, kuriomis naudojasi LKAB "Klaipėdos Smeltė". Gylis čia jau siekia iki 14 m, leistina maksimali laivų grimzlė - 13 m.

Rengiamas projektas dėl papildomų gilinimo darbų prie 4, 5, 6 krantinių, kuriomis naudojasi AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO), prie 7-8 krantinių gylis jau yra daugiau nei 14 m. Netrukus bus skelbiamas konkursas dėl gilinimo darbų prie 101-104 krantinių, kuriomis naudojasi UAB Birių krovinių terminalas (BKT), kartu su rekonstrukcijos darbais ir kt.

Esame suinteresuoti, kad gylis prie krantinių būtų didesnis, nes tokiu atveju atitinkamai didėja ir žemės nuomos mokestis.

Algirdas KAMARAUSKAS, Uosto direkcijos infrastruktūros direktorius

Šiuo metu, kai šalta, kai ledai, imtis gilinimo darbų nėra itin patogus momentas, užtat vyksta konkursai. Neseniai buvo atplėšti vokai su pasiūlymais dviem konkursams, artimiausiu metu vyks kiti procedūriniai dalykai. Pasak A. Kamarausko, konkursuose dalyvauja ir lietuviai, ir užsienio kompanijos. Uosto direkcija kviečia juose dalyvauti įvairias kompanijas, kad būtų didesnė konkurencija. Iki šiol skelbtų konkursų darbai nebuvo didelės apimties, bet manoma, jog 101-104 ir 67-68 krantinių, pastarosiomis naudojasi jūrų krovinių kompanija "Bega", rekonstrukcijų konkursuose dalyvaus daug dalyvių.

Reklama

"Mes suprantame, kad kiekvienai kompanijai krantinių rekonstrukcijos ar gilinimo projektas yra labai svarbus dalykas. Pavyzdžiui, po keliasdešimt metrų buvo pagilinta ir į vieną ir į kitą pusę prie KLASCO naudojamų dalies 8 ir 9 krantinės - iškart atsirado naujas krovinys, patempęs aukštyn ne tik KLASCO, bet ir visą uostą. Laivai konteinervežiai didėja, "Bega" pasistatė naują žemės ūkio produktų krovos kompleksą - reikia didesnio gylio. To nori visos kompanijos. Be abejo, Malkų įlankoje nėra taip paprasta pasiekti didesnį gylį, bet mes dirbame pagal susidarytą planą, kalbamės ir su Smeltės valstybinio botaninio draustinio atstovais, susitikome su Aplinkos ministerijos atstovais ir aptarėme apskritai visus gamtosauginius reikalus - ir dėl užteršto grunto šalinimo, ir dėl Lietuvos aplinkos apsaugos normatyvinių dokumentų (LAND) keitimo. Viskas visais frontais juda į priekį", - sakė A. Kamarauskas.

Paklaustas, ar krovos kompanijos nedaro spaudimo Uosto direkcijai, norėdamos, kad pirmiausia būtų pagilinta prie jų naudojamų krantinių, A. Kamarauskas atsakė: "Kaip čia pasakius, mes ir patys esame suinteresuoti, kad gylis prie krantinių būtų didesnis, nes tokiu atveju atitinkamai didėja ir žemės nuomos mokestis, o ir kompanijų galimybės kitokios. Mes darysime viską, kad kuo daugiau krantinių būtų pritaikytos naujiems parametrams."

Reklama

Žymos: uosto gilinimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Liepos 12 d. Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos priemonių projektų...

Šventosios jūrų uostui skirta 1,7 mln. eurų ES parama nuotrauka, foto

Galbūt tik atsitiktinumas, bet šiemet birželį krova Klaipėdos uoste, palyginti su tuo...

Arvydas Vaitkus: "Uostui padaryta milžiniška žala" nuotrauka, foto

Atrodo, valdžia išgirdo liaudies balsą ir neskuba daryti pakeitimų Vidaus vandenų transporto...

Kol kas pažaboti nepavyko nuotrauka, foto

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono bankroto administratorius Arvydas Batutis sako, kad aukciono...

Žuvų aukcioną siūloma parduoti už beveik 2 mln. eurų nuotrauka, foto

EHF taurė: „Dragūnas“ žais su Izraelio komanda nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį buvo ištraukti Europos rankinio turnyrų burtai. EHF taurės turnyre rungtyniausiantis Klaipėdos...

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pasaulis, Paskelbta prieš 8 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...