2020 m. gruodžio 5 d. 10:51 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kurį laiką „Meridiano“ nematysime

2020-10-16, 13:30

Meridiano inf.

Kurį laiką „Meridiano“ nematysime nuotrauka, foto

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Ateinančią savaitę, preliminariai spalio 21 d., trečiadienį, burlaivis „Meridianas“ bus plukdomas į UAB „Klaipėdos laivų remontas“ doką, kur bus atliekama privalomoji laivo dokinė techninė apžiūra ir būtinieji remonto darbai.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, po to, kai, ėmus gelbėti skęstantį miesto simbolį, laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį, jau praėjo septyneri metai. Todėl jo iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, o taip pat siekiant užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą. 

Šiuo metu yra derinamos „Meridiano“ plukdymo į doką techninės detalės ir tiksli diena, kuri labiausiai priklausys nuo oro sąlygų. Kad laivas galėtų būti saugiai ištemptas iš Danės upės pro Biržos ir Pilies tiltus, vėjo greitis turėtų būti ne didesnis nei 8-10 m/s. Kitu atveju bus laukiama palankesnio oro.

„Tikimės, kad laivo kelionė į remonto doką bus sėkminga ir jai nesukliudys nei nepalankūs orai, nei kokios techninės kliūtys. Viltingai lauksime į senąją vietą grįžtančio atsinaujinusio „Meridiano“, tikėdamiesi, kad tos kelios savaitės be miesto simbolio neprailgs“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, problemų dėl Biržos ir Pilies tiltų neturėtų kilti, juolab kad spalio 14-osios naktį abu tiltai buvo profilaktiškai pakelti ir išbandyti.

Siekiant maksimalaus saugumo, „Meridianą“ plukdyti yra numatyta šviesiu paros metu, tad tą dieną bus atitinkamai koreguojamas eismas Pilies ir Tiltų gatvėmis, kurį laiką kitomis gatvėmis bus nukreiptas ir viešasis transportas.

Reklama

Preliminariai planuojama, kad „Meridiano“ tempimo dieną, apie 9 val. ryto, trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, kad pro jį praplauktų vilkikai, tuomet nuo 9.30 val. maždaug valandą-pusantros bus pakeltas Biržos tiltas, kol pro jį bus pratemptas „Meridianas“, ir galiausiai apie vidurdienį dar kartą trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, išleisiantis burlaivį iš Danės upės.

Atkreipti dėmesį į „Meridiano“ plukdymo operaciją prašoma ir Danės upėje švartuojamų laivelių savininkų, kad jie, pagal galimybes, būtų savo laivuose ir, prireikus, galėtų atlikti reikiamus veiksmus saugumui užtikrinti.

Pakėlus „Meridianą“ į doką, planuojama nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, įvertinti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir, pagal poreikį, atlikti remonto, sutvirtinimo bei kitus darbus, perdažyti. Sykiu doke bus užbaigti dar vasarą pradėti medinės bortų apkalos atnaujinimo darbai, ypač tose vietose, kur, laivui esant vandenyje, to padaryti neįmanoma.

„Meridiano“ dokavimas ir remontas bus finansuojami iš A. Kuzmarskio vadovaujamos Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ skirtos tikslinės paramos šiems darbams, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių A. Kuzmarskio šeimos lėšų.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki 2 savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

"Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės (VLG) dokų rikiuotę jau papildė antras „Panamax“...

AB „Vakarų laivų gamykla“ stiprina laivų remonto pajėgumus − eksploatacijai baigia ruošti antrąjį „Panamax“ tipo laivams skirtą doką nuotrauka, foto

Vartotojiškos tendencijos ir Baltijos jūros uždarumas nulemia tai, kad vandens taršos plastiku...

Tiriant plastiko taršą Baltijos jūroje bus naudojami dronai ir palydovai nuotrauka, foto

Šiauliuose Kalėdų eglė įžiebta paslapčia nuotrauka, foto

Lietuva, Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

COVID-19: Ligoninėse gydomas 1981 žmogus, 147 iš jų – reanimacijoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ligoninėse gydomas 1981 COVID-19 pacientas, 147 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį pranešė...

Ir vėl liūdnas rekordas: užsikrėtė 2848 žmonės nuotrauka, foto

COVID-19, Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2848 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė...

Pervedė 400 eurų, o susisiekti nebepavyksta nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-12-04 į Klaipėdos m. PK kreipėsi 1993 m. gimusi moteris, kuri pranešė,...

Lietuva, Paskelbta prieš 23 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...