2021 m. kovo 8 d. 08:25 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kodėl iki šiol nėra uosto kapitono

(5)

Reklama

Rudenį, rugsėjį, buvęs Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna išlydėtas į pensiją. Laikinai šias pareigas eiti patikėta kapitonui Gintarui Paluckui, nes be uosto kapitono negalėtų vykti laivyba. Tačiau konkursas šioms pareigoms eiti dar net nepaskelbtas.

Pasirodo, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pirmiausia turi pasirinkti bendrovę, kuri pasiūlys sąrašą, iš kurio būtų galima rinktis kapitoną, ir tik tada bus skelbiamas tarptautinis konkursas. Tačiau tikimasi, kad pirmą šių metų pusmetį uosto kapitonas bus parinktas.

Pasak Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako, uosto kapitono pareigos yra labai atsakingos, todėl nenorima skubėti. Galima pajuokauti, kad reikalavimai uosto kapitonui tokie, kad, atrodo, tokio žmogaus nėra nei Klaipėdoje, nei Lietuvoje.

Labai atsakingos pareigos

Pasak Uosto direkcijos vadovo, uosto kapitonas yra labai svarbus asmuo. Jis ne tik atsako už visą laivybą uoste, bet ir už uosto priežiūrą, hidrografinius, navigacinius dalykus ir turi gana daug pavaldinių.

Jis vadovauja Uosto kapitono tarnybai, turinčiai kelis skyrius - Laivų eismo tarnybą, Uosto priežiūros tarnybą, Laivyno skyrių. Uosto kapitonas yra pavaldus Uosto direkcijos generaliniam direktoriui, turi įstaigos direktoriaus statusą, yra tarsi generalinio direktoriaus pavaduotojas. Kai reikia, uosto kapitonas gali laikinai eiti ir Uosto direkcijos vadovo pareigas.

Kai įgyvendinami investiciniai projektai, pavyzdžiui, rekonstruojama krantinė, be Uosto kapitono tarnybos žmonių neapsieinama. Jų nuomonė, ar laivams krantinė bus patogi, yra labai svarbi.

Reklama

"Tai kapitonų kapitonas, nes tiek mažo laivelio, tiek okeaninio laivo, atplaukusio į Lietuvos uostą, kapitonas privalo vykdyti Klaipėdos uosto kapitono reikalavimus. Negana to, jis kuria uosto įvaizdį tarptautiniu mastu", - sako Uosto direkcijos generalinis direktorius.

Pasak jo, Klaipėdos uostas laivybos atžvilgiu yra labai sudėtingas. Nors jame nėra potvynių ir atoslūgių, bet būna dienų, kai vandens lygis būna plius 17 centimetrų, ir dienų, kai jis siekia minus 30 cm. Uosto kapitonas visa tai turi įvertinti prieš kiekvieno laivo įplaukimą.

A. Latakas juokauja, kad Lietuvos uostas būtų, ko gero, pasaulio čempionas pagal akmenų "augimą". Kasmet iš laivybos kanalo ištraukiama daugybė riedulių, kurie atsiranda dugno grunte, todėl laivyba labai sudėtinga, nes kinta gylis.

Pirma sąrašas, tada - konkursas

Pasak A. Latako, reikalavimai uosto kapitonui nepaprastai dideli: jis privalo mokėti ir valstybinę, ir užsienio kalbas, turėti bent 5 metų jūrų kapitono stažą ne mažesniame kaip 3 tūkst. tonų tapos laive, aukštąjį išsilavinimą ir t. t., ir t. t.

"Todėl mes norime, kad uosto kapitonas būtų labai atsakingai parinktas, nenorime skubėti ir padaryti klaidų. Be to, privalome rengti konkursą. Mes nusprendėme eiti oficialiu, rinkos tyrimo ir atrankos keliu, samdyti bendrovę, kuri atrinktų bazinį galimų kandidatų sąrašą, nebūtinai iš Lietuvos. Tai ji turėtų padaryti maždaug per pusantro - du mėnesius. Paskui mes jau skelbsime konkursą, kurio metu pasirinksime kapitoną", - sako Uosto direkcijos vadovas.

Paklaustas, ar gali būti Klaipėdos uosto kapitonas, sakykime, suomis ar švedas, jis atsakė, kad iš principo gali, bet privalėtų mokėti valstybinę kalbą.

Reklama

Bendrovė, kuri sudarys minėtą bazinį sąrašą, bus parinkta apklausos būdu, t. y. pagal supaprastintą konkursinę tvarką. Pasak A. Latako, bendrovės, nesusijusios su jūriniu verslu, vargu ar ką galės pasiūlyti. Sąlygos, koks tai turi būti specialistas, jau yra parengtos.

Konkurso dalyvius vertins Uosto direkcijos sudaryta komisija. A. Latakas tikisi, kad šiemet birželį, kai direkcija švęs savo veiklos trisdešimtmetį, jau bus ir nebe laikinai einantis pareigas Klaipėdos uosto kapitonas.

LAIKINAI. Gintaras Paluckas laikinai eina Klaipėdos uosto kapitono pareigas. Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas sako, kad savo pareigas jis atlieka labai gerai, ir neatmeta galimybės, kad jis dalyvaus paskelbtame konkurse.

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kapitonas

2021-01-23   17:33

IP: 77.79.44.46

captain- tai gal rimvydas eitutis nebuves nei vienos dienos JUROJE gana neblogai isitaise prie severinciko ,lukoseviciaus ,aleknos--dirba locmanu virsininku JURU UOSTO DIREKCIJOJE VALIO.KAZIN KA DARYS G. PALUCKAS.

Captain

2021-01-21   15:20

IP: 188.69.213.121

Apie ką kalbame, ar dar kam nors kyla klausimų kaip dirba Uosto direkcja. Tik per blatą įdarbinami žmonės, giminės ir artimieji. Paskaitykite darbuotojų pavardes ir nusiraminkit... pažiūrėkit kas pas locmanus dirba. Yra tokių kurie išvis jūroje nėra buvę, o laivus švartuoja. Kapitonų kapitonas, nebejuokinkit jūs pasaulio, samdysit užsienietį... žinoma kas bus jau dabar... Baikit vieną kartą tas nesamones rašinėti...

agentas

2021-01-21   12:41

IP: 86.100.19.188

laukia partijos nurodymo, kuris kandidatas turi laimeti.... nes vel bus nepaviesinti kandidatai, o isrinktas belenkas...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (LJKKA) turi naują prezidentą. Juo išrinktas UAB...

Išrinktas naujasis Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas nuotrauka, foto

Antanas Kaškelis iš visų Lietuvos jūrų kapitonų turbūt gali pasigirti margiausia ir...

„Smetonos" kapitonas  Antanas Kaškelis nuotrauka, foto

„Aš būčiau optimistiškesnė kruizinio laivų sezono planuotoja“, – sako Uosto direkcijos tarptautinių...

Klaipėdos kruizinis sektorius gali atsigauti anksčiau, nei tikėtasi nuotrauka, foto

Lietuvos jūrų muziejaus projektas "Geltona. Žalia. Raudona. MĖLYNA!" pristato dešimties iškiliausių moderniosios...

Viskas prasidėjo nuo nedidelės valtelės nuotrauka, foto

Būkite sveikos, mylimos ir laimingos kasdien! nuotrauka, foto

Klaipėda, Brangios moterys,

Citatos, kurias pastebėjo ir įsiminė „Vakarų ekspresas“ nuotrauka, foto

Įvairybės, Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida RAUGELĖ: „Sporto klausimais pradėjau domėtis neseniai, tačiau...

Seimo rinkimams partijos ir kandidatai išleido per 9 mln. eurų nuotrauka, foto

Euras, Pernai vykusiems Seimo rinkimams partijos ir atskiri kandidatai išleido daugiau kaip...

Turgaus prekeiviai gali teikti paraiškas išmokoms nuotrauka, foto

Euras, Turgaus prekeiviai jau gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensacijas, siekiančias iki...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...