2019 m. liepos 19 d. 15:06 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Klaipėdoje vyks uosto technologijų hakatonas

Klaipėdoje vyks uosto technologijų hakatonas nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Klaipėda kvies kurti pažangiausius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Hakatonas “Portathon Baltic 2019” rugsėjo 20-22 d. suburs įmonių komandas, inovacijų kūrėjus bei startuolius iš Lietuvos ir užsienio. 

Renginiu siekiama sutelkti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus, kad šie kūrybiškumui atviroje aplinkoje, talkinant mentoriams, generuotų idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

Sprendimus komandos turės išvystyti bei vertinimo komisijai pristatyti per 48 valandas.

 

Akiratyje – ir „mėlynasis proveržis“

Anot organizatorių, renginys, kuriam jau intensyviai ruošiamasi, aktualus keliais aspektais. „Atstovaujame jūrinę pramonę vystančiam miestui, turinčiam ambicingą „mėlynojo proveržio“ strategiją, tad galimybės uoste diegti inovacijas bei siekti dar didesnio jo konkurencingumo, mums yra itin svarbios. Hakatono tema suteiks galimybę labai plačiai apžvelgti transporto sektorių, nes uostas – tai ne tik laivai, bet ir geležinkeliai, kelių transportas. Automatizacija ir skaitmenizacija visą šį sektorių sparčiai transformuoja, atnešdamos ir iššūkių, ir naujų galimybių. Didžiausia grąža, žinoma, džiaugsis tie, kurie neliks vien procesų stebėtojais, o patys bus aktyvūs naujų sprendimų kūrėjai ir įgalintojai“, – kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP )plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Reklama

Pirmąsyk uostamiestyje vyksiantį renginį KMTP organizuoja drauge su idėją palaikančia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos SGD klasteriui priklausančiomis įmonėmis, o taip pat partneriais iš Lenkijos – organizacija „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“. “Portathon Baltic 2019” hakatoną Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau įtraukė į šiųmetės „Inovacijų savaitės“ renginių kalendorių.

Vertingi prizai ir kontaktai

Hakatono – idėjų ir prototipų generavimo maratono – formatas KMTP erdvėse jau ne kartą buvo išmėgintas IT sferos specialistų. Pernai parkas organizavo 48 valandų trukmės  „Industry 4.0“ hakatoną, kurio dalyviai generavo pramonėje pritaikomus inovatyvius sprendimus. Prie renginio tąsyk prisijungė ir keli užsienio studentai. “Portathon Baltic 2019” tarptautiškumui bus skiriamas didelis dėmesys, drauge su renginio geografija plečiant ir dalyvių akiratį, skatinant ieškoti vertingų partnerysčių ir suteikiant platesnes galimybes pasitikrinti savo idėjas. 

Įdomiausius sprendimus sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. „Ne mažiau svarbu tai, kad hakatono rezultatai iškart atsidurs potencialių investuotojų – uosto ir šiame regione veikiančių įmonių – akiratyje. Hakatono kryptis ir tikslingai šiam renginiui pasirinkta lokacija suteikia puikią terpę gerai idėjai virsti apčiuopiamu produktu ar patobulinta paslauga, nes greta potencialių investuotojų, turime bei galime pasitelkti ir stiprią Klaipėdos universiteto mokslinę bazę“, – pažymėjo A.Sutnikas.

Kviečia komandas registruotis

Dalyvavimas renginyje – nemokamas, registracija jau prasidėjo. Savo atstovus į renginį raginamos deleguoti įmonės, jungtis į komandas ir drauge bendro tikslo siekti gali ir pavieniai startuoliai, specialistai, inžinerinių specialybių bei IT studentai.

Reklama

Mokslo ir technologijų parko erdvėse dalyviams bus sudarytos sąlygos pasinerti į iššūkius neskaičiuojant valandų – nors ir pernakt. Esant poreikiui kai kurias užduotis komandos galės atlikti Verslo inkubatoriuje įsikūrusioje 3D modeliavimo bazėje, kur bus sudarytos sąlygos naudotis „AutoCAD“ ir „SolidWorks“ programine įranga, 3D spausdintuvu.

Reklama

Žymos: hakatronas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Dažnas praeivis, atsidūręs Klaipėdos piliavietėje, ją prisimena dėl įspūdingų Jūros šventę vainikuojančių...

Originalaus ir unikalaus pasukamojo tiltelio istorija nuotrauka, foto

Paskutiniu metu pilkųjų ruonių skaičius Baltijos jūroje yra išaugęs, žuvies mažėja, todėl...

Mokėsi naudoti laimikį nuo ruonių saugančias gaudykles nuotrauka, foto

Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Kasmet į Klaipėdą atplaukiantys įspūdingi kruiziniai laivai sulaukia vis daugiau klaipėdiečių ir...

Lietuvą pasaulyje garsina Gargždų laivų statytojai nuotrauka, foto

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Klaipėda, Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Privačios mokyklos auklėtinius pasitiko staigmena nuotrauka, foto

Klaipėda, Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusios Karalienės Mortos mokykla Klaipėdoje užsidaro ir savo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...