2020 m. gruodžio 4 d. 01:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Klaipėdiečių įtarimai nepasitvirtino

(5)

Klaipėdiečių įtarimai nepasitvirtino nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" redakcija patikrino pranešimą, kad Pilies uostelyje neva tik imituojami gilinimo darbai - vienoje vietoje gruntas iškasamas ir vos už kelių metrų išpilamas atgal.

Jau iš pat pradžių sunku buvo patikėti, kad pačiame miesto centre, atviroje teritorijoje, visų žmonių akivaizdoje, Danės upės ir Pilies uostelio krantinių rekonstrukcijos projekto, finansuojamo ir Europos Sąjungos lėšomis, darbus atliekanti Gargždų UAB "Hidrostatyba" šitaip "plautų pinigus". Tačiau kadangi tai sudomino klaipėdiečius, nusprendėme išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vyksta Pilies užutėkyje.

Pirmiausia nutarėme patys įsitikinti, ar tikrai gruntas niekur neišplukdomas, tik perpilamas uostelyje iš vienos vietos į kitą. "Hidrostatybos" plaukiojančiąją kasimo priemonę "Ulina" stebėjome tris dienas.

Vieną dieną užfiksavome, kaip ji darbavosi kaušu Pilies uostelyje priešais AB "Klaipėdos laivų remontas" administracinį pastatą ir iškastą dumblą pylė į savo triumą. Kitą dieną "Ulina" iškastą dumblą iš savo triumo tuo pačiu kaušu jau vertė į Pilies uostelio akvatoriją priešais vadinamąją muziejaus krantinę, kuri nerekonstruota.

Turėdami "įkalčius" rankose, kreipėmės į statybininkus, tačiau išgirdome štai tokį atsakymą: "Mes jokių gilinimo darbų Pilies uostelyje neatliekame. Iš kur jūs tai ištraukėte?.."

UAB "Hidrostatyba" statybos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Biesevičius patikino, kad atliekami Pilies uostelio dugno lyginimo darbai. Visi kiti rekonstrukcijos darbai šiame objekte jau baigti.

"Ulina" kasą dumblą Pilies uostelyje ir pila į savo triumą.

"Už dugno lyginimo darbus niekas mums papildomų pinigų neskiria ir jūs nesukite į tą pusę, kad vilkinami darbai, kad ieškoma papildomų pinigų. Tai daroma už tuos pačius pinigus, kurie numatyti gilinimo darbams pagal projektą", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Biesevičius.

Pasak jo, dugno lyginimo darbams vykdyti gauti visi leidimai, visi tyrimai yra padaryti, visi būtini dokumentai pristatyti Aplinkosaugos skyriui. Su projekto užsakove Klaipėdos miesto savivaldybe viskas suderinta.

Suprantama, prieš dugno lyginimo darbus buvo atliekami ir tikrieji gilinimo darbai. Pagal projektą, gylis visame senajame Pilies uostelyje turi būti 3 metrai, o naujai iškastoje fosoje - 2,5 m. Tada iškastas gruntas buvo išvežtas ir panaudotas statyboms, kaip numatyta projekte.

Paklaustas, kada Pilies uostelyje bus baigti dugno lyginimo darbai, A. Biesevičius atsakė: "To klauskite užsakovės. Kai bus pinigų, bus ir pabaiga." "Vakarų ekspresas" jau rašė kad Klaipėdos savivaldybė "Hidrostatybai" skolinga per 10 mln. Lt ir kad tuos pinigus ji tikisi pasiskolinti iš bankų.

Dalia BIKAUSKAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:39

Miela redakcija, aš gyvenu Kaune, tačiau dažnai bunu Klaipėdoje ir savo akimis mačiau, kai iš baržos gruntas buvo pilamas į uostelio vandenis. Padariau keleta nuotraukų, bet nekreipiau daug dėmesio, kadangi ten buvo iš Baltijos televizijos žurnalistai ir filmavo. Norėčiau priminti redakcijai, kad klaipėdiečiai yra teisūs. Atsiprašau, gal netiksliai pavadinau laivą ir vietovę. Keleta savaičių nebūsiu prie kompiuterio, tačiau patvirtinti savo žodžius galėsiu telefonu 8 652 95527

stebetojas

2010-05-02   07:39

pranai ,tu skaityti nemoki :)

juokauja

2010-05-02   07:39

straipsnio autorė be abejo, kad juokauja, nes tokio gilinimo būdo pasaulis dar nežinojo

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

"Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės (VLG) dokų rikiuotę jau papildė antras „Panamax“...

AB „Vakarų laivų gamykla“ stiprina laivų remonto pajėgumus − eksploatacijai baigia ruošti antrąjį „Panamax“ tipo laivams skirtą doką nuotrauka, foto

Vartotojiškos tendencijos ir Baltijos jūros uždarumas nulemia tai, kad vandens taršos plastiku...

Tiriant plastiko taršą Baltijos jūroje bus naudojami dronai ir palydovai nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...