2019 m. birželio 26 d. 08:42 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kiaulės nugara nebebus tik kirų perykla

(4)

2010-07-09, 16:13

Vidmantas MAŽIOKAS, VE.lt

Kiaulės nugara nebebus tik kirų perykla nuotrauka, foto

Kiaulės nugara.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Penktadienį vyko Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Uosto kompanijų atstovai ir tarybos nariai pastebėjo, kad šiuo metu uoste pastebimas didžiulis proveržis, kad darbai išjudėjo iš sąstingio. Ateityje planuojamas visas uosto laivybos kanalo gilinimas iki 14,5 m, įskaitant ir Malkų įlanką.

Uosto direkcijos generalinis s direktorius Eugenijus Gentvilas aptarė pernai metų balandžio 10 d. Plėtojimo tarybos nutarimų vykdymą. Jis pastebėjo, kad Klaipėdos uostas yra pasirengęs krauti stambiagabaritinius ir negabaritinius krovinius ir netgi juos jau krauna.

Būsimo keleivių ir krovinių terminalo pirso ir krantinių statybos darbai turėtų būti pradėti šiemet rudenį. Darbus atliks konkursą laimėjusi AB „Latvijas tilti“. Teisminiai procesai dėl konkurso apskundimo baigti.

Uosto direkcijos 800 mln. Lt investicijų programa iki 2013 metų bus peržiūrima atsižvelgiant ir kintančias sąlygas.

Specialaus gaisrų gesinimo laivo, kuris kainuotų 25 mln. Lt ir kurio eksploatavimas per metus – dar 2 mln. Lt , Uosto direkcija nesiruošia pirkti. Apskaičiuota, kad jai reikės 16 mln. Lt statiniams uosto rezervinėse teritorijose išpirkti.

Užterštas gruntas uoste bus išvalytas kitais metais. Tada bus galima statyti 139 krantinę, kurioje krovos darbus vykdys AB Vakarų laivų gamyklos bendrovė.

Šiemet planuojami baigti trijų Baltijos prospekto sankryžų - su Minijos gatve, Taikos prospektu ir Šilutės plentu projektavimo darbai. Vis dėlto nuspręsta Baltijos pr. ir Šilutės plento sankryžoje statyti ne estakadą, o iškasą.

Trečiadienį jau pasirašyta sutartis su UAB „Hidrostatyba“ dėl pirso Šiaurės rage Smiltynės perkėlos keltams švartuoti statybos darbų užbaigimo. Jie turėtų būti baigti per penkis mėnesius, t. y. dar šiemet.

Plėtojimo tarybos posėdyje aptart ir mažųjų laivų ir pramoginių valčių prieplaukos statybos reikalai. Ją ketinama pastatyti 2012 metais. Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius priminė, kad ši prieplauka turėjo būti pastatyta 2008-aisiais.

Svarstyti ir uostininkams labai svarbūs darbų, susijusių su uosto gilinimu, kuriems išleidžiama daugiausia pinigų, klausimai.

Profesorius Vytautas Paulauskas pasiūlė pagalvoti, ar nereikėtų iškastą gruntą laidoti ne jūroje dampinge, o panaudoti jį kad ir dirbtinei salai supilti. Beje, 19 a., kai dar nebuvo dampingo jūroje, gilinant uostą buvo supilta Kiaulės nugara. Tiesa, ji iki šio niekam nebuvo panaudota.

Pasak E. Gentvilo, ši sala yra dėmesio vertas objektas. Jeigu ne suskystintų dujų terminalo statybai (Kiaulės nugara – vienas iš 13 variantų), tai kam nors kitam ji gali būti panaudota. Iki šiol joje stovėjo tik vienas elektros stulpas, tai tik žolėmis apaugusi kirų perykla. Uosto vadovas mano, kad jeigu joje atsirastų apie 200 darbo vietų klaipėdiečiams, tai būtų labai geras dalykas.

Ministras E. Masiulis pažadėjo susitarti su energetikos ministru dėl kabelio tiesimo Kuršių marių dugnu, kad elektra būtų aprūpinami Neringos gyventojai.

Rezervinių teritorijų klausimu Plėtojimo tarybos posėdyje ginčytasi. Uosto direkcija ketina atsisakyti tų rezervinių teritorijų, kuriose jau yra atsiradę įteisinto turto, kad nereikėtų jo išpirkti. Tarybos narys Bronislovas Lubys atkreipė dėmesį į tai, kad dar nepatvirtinta strategija, o jau norima atsisakyti rezervinių teritorijų. Ministras irgi yra tos nuomonės, kad nereikia skubėti jų atsisakyti, kol dar neparengta strategija, tačiau detalieji tų teritorijų planai turėtų būti rengiami.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

zuvis

2010-07-13   09:07

IP: 86.100.133.66

snapso parduotuve kiauleskei pastatykite ! zvejai bus tikrai patenkinti :))

delfis

2010-07-09   19:06

IP: 86.100.105.6

Klaipėdos uosto plėtra apribota miesto, todėl uostininkai nuolat skundžiasi teritorijų trūkumu. Tačiau rezervinis plotas, kurį būtų galima išnaudoti, paslaptingai nyksta. Iš 100 ha Klaipėdos uosto rezervinės teritorijos beliko tik 80 ha. Penktadalis ploto buvo privatizuotas.

antanas

2010-07-09   18:31

IP: 89.101.252.223

tu zalupakeri lietuviskai paaivkink...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pasaulyje birželio 25 d. minima kaip Tarptautinė jūrininkų diena. Pasak Lietuvos jūrininkų...

Lietuvoje Jūrininkų diena nešvenčiama nuotrauka, foto

Tęsiame rašinių ciklą, pasakojantį apie tai, kas slypi už uosto tvoros. Šį...

Kur dingo tarą žvejams gamindavęs kombinatas "Progresas" nuotrauka, foto

Šeštadienį 6 val. gautas pranešimas, kad AB „DFDS Seaways“ kelto „Athena Seaways“,...

Išgelbėta lenkų jachtos įgula nuotrauka, foto

Valstybės valdomos bendrovės Smiltynės perkėla valdybos pirmininkas bei iš posto besitraukiantis bendrovės...

Iš pareigų traukiasi „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius nuotrauka, foto

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

"Klaipėdos švyturio ateities" stipendija: paaiškėjo finalininkai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Antradienio vidurdienį buvo sustabdytas balsavimas už kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti...

Olando Kepurės šiukšlintojo bėdos tęsiasi nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiukšles netoli Olando Kepurės išpylęs vyras kaip reikiant įklimpo. Nors jam jau...

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 17 min.

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 43 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...