2021 m. kovo 8 d. 08:55 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Karo laive "Kuršis" - pigus viešbutis jaunimui

(9)

Karo laive "Kuršis" - pigus viešbutis jaunimui nuotrauka, foto

Seną karo laivą siūloma pritaikyti jaunimo viešbučiui.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Siūloma nurašytą Karinių jūrų pajėgų laivą "Kuršis" statyti prie Danės krantinės ir jame įrengti apie 40 vietų viešbutį jaunimui.

Antradienį Klaipėdos miesto tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos nariai aptarė galimybę originaliai panaudoti Karinių jūrų pajėgų (KJP) medinuką, 50 m ilgio ir 8 m pločio laivą "Kuršis", kurį KJP šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje ruošiasi nurašyti. Sumanymą pristatė Kęstutis Oginskas.

"Kuršis" buvo pastatytas 1959 m. Vokietijoje, ilgai plaukiojo su šios šalies vėliavą, o 2001 m. jį įsigijo Lietuvos KJP. Laivo būklė dar gera, tačiau kariškiai išmontuos mašinas. Manoma, kad laivo konvertavimas civiliams tikslams kainuotų apie 0,5 mln. Lt. Kariškiams už laivo įsigijimą nereikėtų mokėti. Jie jo negali parduoti komerciniais tikslais, gali perduoti visuomenės poreikiams arba utilizuoti. Laivas paskutiniam naudotojui būtų perduodamas su tam tikromis sąlygomis. Jį perimti savivaldybės neprašoma, žinia, jo išlaikymas nemažai kainuoja.

Norima laivą "Kuršis" pastatyti kur nors prie krantinės Danės upėje nuo Pilies tilto iki irklų bazės, kitaip sakant, žadama atvilkti jį į uostamiesčio centrą, kad tiltų eidamas žmogus iškart matytų, jog yra jūriniame mieste. Būtų galima "Kuršį" statyti ir toje vietoje, kur dabar stovi burlaivis "Meridianas", mat pastarojo dienos jau suskaičiuotos - jo rekonstrukcija gali trukti 5-10 metų, arba toliau už burlaivio vietos. Danės upės plotis - apie 40 m, tad laivybai jokių problemų nekiltų. Beje, "Kuršis" yra papuoštas Klaipėdos miesto herbu.

Iš išorės "Kuršis" liktų toks pat. Dabar jis jau apsilupinėjęs, mat kariškiai jo nebedažo, tad reikėtų tik nudažyti. Laivo viršus tarnautų edukaciniams tikslams, t. y. liktų vairinė, kai kurie veikiantys prietaisai, šturmaninė, įdomios inžinerinės sistemos.

Laivo apačia panaudojant jau įrengtus gultus kubrikuose ir įrengiant naujus būtų pritaikoma kaip pigus viešbutis jaunimui. Tokiu būdu tikimasi šiek tiek užsidirbti laivo išlaikymui, paskolos grąžinimui. Be to, reikėtų kaupti lėšas laivo utilizavimui, nes manoma, kad "Kuršis" antrą gyvenimą prie Danės krantinės tęstų ne ilgiau kaip 15-20 metų.

Pasak K. Oginsko, be Klaipėdos savivaldybės dalyvavimo šio projekto įgyvendinti neįmanoma. Jeigu už laivo stovėjimą prie krantinės reikėtų mokėti mokesčius savivaldybei, tai toks projektas prilygtų savižudybei. Todėl tikimasi, kad miestas leis naudotis krantine nemokamai.

Minėtos komisijos nariai tokiai idėjai pritarė ir konstatavo, kad reikia kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją bei prašyti skirti "Kuršiui" nemokamą švartavimosi vietą prie Danės upės krantinės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nu

2012-04-29   12:01

IP: 84.15.177.26

toki graba kisti i miesto centra,tikra beprotybe!I juru muzieju-tikrai tiktu,juolab kad ten tokiu eksponatu ir nera.O i centra,ir dar jaunimo viesbuti...Ryskiai bus perlenkta lazda!

Paulius

2012-04-25   14:24

IP: 83.188.160.170

Šiaip tai tas laivas ne metalinis kaip dauguma komentuoja, o medinis. Baras mano manymu turėtu didesni pasisekimą,nei nakvynės namai.

to baikit tyčiotis

2012-04-24   21:23

IP: 78.61.246.43

Tavo labai siauras akiratis.Arba nulis mąstymo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (LJKKA) turi naują prezidentą. Juo išrinktas UAB...

Išrinktas naujasis Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas nuotrauka, foto

Antanas Kaškelis iš visų Lietuvos jūrų kapitonų turbūt gali pasigirti margiausia ir...

„Smetonos" kapitonas  Antanas Kaškelis nuotrauka, foto

„Aš būčiau optimistiškesnė kruizinio laivų sezono planuotoja“, – sako Uosto direkcijos tarptautinių...

Klaipėdos kruizinis sektorius gali atsigauti anksčiau, nei tikėtasi nuotrauka, foto

Lietuvos jūrų muziejaus projektas "Geltona. Žalia. Raudona. MĖLYNA!" pristato dešimties iškiliausių moderniosios...

Viskas prasidėjo nuo nedidelės valtelės nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą: Kaip susipažinau su mimozomis nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, 182 - oji istorija, kovo 8, pirmadienisPro langą - balta balta,...

Kryptinga vakcinacijos kampanija prasidės kovo viduryje nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad kovo viduryje Lietuvoje prasidės kryptinga informacinė...

Dėkojame už meilę, paguodą, atsidavimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Mielos Klaipėdos miesto globos namų moterys, su Kovo 8-ąja!

Būkite sveikos, mylimos ir laimingos kasdien! nuotrauka, foto

Klaipėda, Brangios moterys,

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 12 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 55 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...