2020 m. spalio 29 d. 19:27 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jau prabilta apie Šventosios uosto statybos darbų pabaigą

(3)

2008-02-21, 12:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Projektai

Baigti statyti Šventosios uostą planuojama 2013 metais. Pritardamas šio uosto statybos programai, susisiekimo ministras prašė atsižvelgti į žvejų poreikius.

Detalusis Šventosios uosto planas ir techninis projektas turėtų būti baigti daryti 2011 metais, o uosto statybų darbus ketinama baigti 2013 metais.

Šventosios valstybinio jūrų uosto statybos programos priemonių planas susisiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui buvo pristatytas praėjusį ketvirtadienį.

"Pagaliau prasidėjo konkretūs darbai - atliekama Šventosios miesto detaliojo plano korektūra, tikslinamos Šventosios uosto ribos, dar šiais metais bus parengti teritorijos planavimo dokumentai, - sakė susisiekimo ministras pasibaigus Šventosios uosto statybos programos pristatymui. - Džiaugiuosi, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai ir Palangos miesto savivaldybei pavyko suderinti uosto atkūrimo veiksmų planą."

A. Butkevičius paprašė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Klaipėdos apskrities ir Palangos savivaldybės vadovų nenuskriausti žvejų, atsižvelgti į jų poreikius, nes atstatant Šventosios uostą reikės vietos jų laivams ir veiklai.

Šventosios uosto statybos programos priemonių planą parengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bendradarbiaudama su Palangos savivaldybe. Parengiamuosius ir priešprojektinius darbus užbaigti planuojama dar šiemet, 2009 metais bus rengiama uosto galimybių studija, o iki 2010 m. bus vykdoma inžinerinio geologinio kartografavimo programa bei archeologiniai tyrimai.

Vykdant šį valstybinės reikšmės projektą tikimasi panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Lėšos bus skirtos atliekant Šventosios uosto poveikio aplinkai vertinimą bei rengiant šio uosto techninį projektavimą. Tarptautinės finansinės paramos tikimasi gauti ir būsimo uosto galimybių studijai rengti.

Šventosios valstybinis jūrų uostas taps turistiniu lengvųjų laivų uostu, kuriame švartuosis nedidelės grimzlės turistiniai, žvejybos ir žinybiniai laivai. Atstatytas uostas galėtų aptarnauti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, specializuotus gelbėjimo, išsiliejusios naftos surinkimo, priešgaisrinius, jūros aplinkos apsaugos bei kitų valstybės institucijų laivus. Uostas galėtų priimti mažuosius jūrinius kruizinius bei keleivinius, kitus pramoginius ir sportinius laivus.

Pokario laikais Šventosios uoste švartavosi nedideli žvejų laiveliai, jo infrastruktūra buvo palaikoma pamario žvejų lėšomis.

"Vakarų ekspreso" inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

R

2017-08-29   07:14

IP: 84.15.190.45

Ir pasirodo jau 2017 ais uosto ir kvapo nelike

jei

2010-05-02   07:34

teisingai supratau,ruosiamasi uzbaigti uosto statybas 2013m? Tai kad jo dar net nepradejo statyti!O jau kalbama apie pabaiga. Penkmeti ivykdysim per tris metus?Kazkada tai jau buvo,kazkur tai as jau girdejau.Dar statybu nepradejo,dokumentacijos nera,o jau raportuojama apie pabaigimo terminus

bb dejes

2010-05-02   07:33

arteja rinkimai todel ir lozungai tokie grazus.2003 irgi vazinejo komisijos o po rinkimu dingo ir dabar atsiras kaltu del ko nepatvirtinamas detalus planas nors v.petkus zvejams jou sklypus sandeliams matuoja

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Lietuvos laivų savininkai sunerimę dėl ketinimų sumažinti anglies dvideginio išmetimų iš laivų....

Naujas baubas - žaliosios laivybos iššūkiai nuotrauka, foto

Kad Klaipėdos uostas yra svarbi konteinerių pervežimo ir paskirstymo vieta pasaulinės laivybos...

MSC planuose - atnaujinti konteinerių paskirstymą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Nuo suvirintojo iki vyriausiojo stividoriaus nuotrauka, foto

Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

Nudistai nori daugiau erdvių pajūryje nuotrauka, foto

Klaipėda, Specifinį laisvalaikio leidimo būdą propaguojantys nudistai jau nebeišsitenka Kuršių nerijoje: vietinės valdžios...

Naujas baubas - žaliosios laivybos iššūkiai nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos laivų savininkai sunerimę dėl ketinimų sumažinti anglies dvideginio išmetimų iš laivų....

Futbolo mokykla taps viešąja įstaiga nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos futbolo mokykla nuo kitų metų balandžio 1 dienos keis statusą -...

Baltarusija uždarė sieną su Lietuva nuotrauka, foto

Lietuva, Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl...

Klaipėda, Paskelbta prieš 26 min.

Jūra, Paskelbta prieš 58 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...