2020 m. rugsėjo 28 d. 06:10 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Į praktiką - pas vieną geidžiamiausių darbdavių

Į praktiką - pas vieną geidžiamiausių darbdavių nuotrauka, foto

STUDENTAI. Tinkamai pasirinkta praktikos vieta gali lemti tolesnę jų karjerą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Mokslo metai artėja į pabaigą. Aukštųjų mokymo įstaigų ir kolegijų studentai baigia spręsti galvosūkį, kur atlikti praktiką. Suprantama, geriausia pasirinkti tokią įmonę, kurioje norėtum dirbti baigęs studijas.

Ne visos įmonės ar įstaigos noriai atveria savo duris praktikantams. Žinia, tai papildomas darbas ir rūpestis. Tačiau tos, kurios galvoja apie savo ateitį, apie tai, kad turimus gerus specialistus vis tiek po kurio laiko teks pakeisti naujais, studentų praktiką vertina deramai. Tai viena iš galimybių užsiauginti būsimus darbuotojus.

Tam reikiamą dėmesį skiria ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, nors norinčiųjų dirbti joje tikrai netrūksta. Šiemet Uosto direkcija pateko į "Verslo žinių" sudarytą finalinį geidžiamiausių Lietuvos darbdavių dvidešimtuką.

Pernai Uosto direkcijoje praktiką atliko net 18 praktikantų iš 8 mokslo įstaigų. Įdomu tai, kad čia ją pasirinko ne tik keturi Klaipėdos universiteto ir trys Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, kas visiškai suprantama, bet ir du Vilniaus dailės akademijos studentai. Daugiausia studentų - net 8 - rinkosi Rinkodaros skyrių.

Vartai į uosto pažinimą

"Daugiausia praktikantų įprastai turime Rinkodaros skyriuje. Čia studentai mato visus mūsų darbo procesus - kaip rengiamasi tarptautinėms ir vietos parodoms, renginiams, kaip kuriami uostą reprezentuojantys reklamos gaminiai, kaip vykdomos reklamos kampanijos. Į kūrybinį procesą yra įtraukiami ir praktikantai.

Sulaukiame ne tik jūrines specialybes studijuojančio jaunimo. Pavyzdžiui, praktiką pas mus atliko Dailės akademijos studentai, kurie savo žinias pritaikė kurdami dizainą įvairioms uosto reprezentacinėms priemonėms.

Jeigu matome, kad jaunas žmogus trykšta noru mokytis, yra darbštus ir išradingas, jis, be abejo, gali tikėtis, kad ateityje taps mūsų darbuotoju. Yra nemažai sėkmės istorijų, kai praktiką atlikę studentai vėliau sugrįžta pas mus dirbti", - sako Dalia Gun, Uosto direkcijos rinkodaros vadovė.

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventas Vygantas Nagys būdamas jūrų transporto technologijų studijų antrakursis 2014 metų vasarą atliko praktiką Uosto direkcijos Rinkodaros skyriuje.

Praėjus metams po praktikos dar būdamas studentas buvo įdarbintas, tiesa, laikinai. Jos dirbau daugiau kaip metus, kol iš motinystės atostogų grįžo darbuotoja.

"Gal kas nors ir pabijotų eiti dirbti, kai nežinai, kiek tai truks. Tačiau tokia vieta ir tokie šansai retai kam pasitaiko, tad ryžausi. Man tai, ko gero, buvo įsimintiniausi metai. Darbas direkcijos Rinkodaros skyriuje duoda galimybę pažinti uostą iš visų pusių kiek tik tai yra įmanoma. Man atsivėrė nauji vartai - supratau, kad uoste yra gerai. Dirbdamas direkcijoje vesdavau prezentacijas jaunimui.

Tikrai nepavadinčiau Uosto direkcijos ta valstybine institucija, kurioje daug popierių ir nėra realios veiklos.

Praktikos metu man teko susipažinti su tokia ryškia asmenybe kaip Juozas Darulis, gauti jo knygą su parašu. Tikrai galima gauti labai daug žinių atliekant praktiką tame skyriuje", - pasakojo Vygantas, šiuo metu jau pusantrų metų dirbantis konteinerių linijos atstovybėje.

Džiaugiamasi bendradarbiavimu

Reklama

"Uosto ekonomikos ir laivybos katedra jau daugiau kaip 10 metų bendradarbiauja su Uosto direkcija, kuri priima mūsų studentus atlikti profesinės veiklos praktiką. Ją čia sėkmingai atlieka uosto ir laivybos valdymo, uosto laivybos įmonių finansų, jūrų transporto logistikos technologijų studijų programų studentai.

Džiaugiamės, kad jiems sudaromos galimybės dirbti kartu su savo sričių profesionalais. Studentai, grįžę po 4 mėnesių praktikos, įgyja taip reikalingų praktinių žinių, išmoksta dirbti didelėje organizacijoje ir pradeda suprasti, kokie sudėtingi uoste vykstantys procesai. Per praktiką įgytos žinios ir kompetencija atsispindi jų baigiamuosiuose darbuose.

Šiais metais 4 mėnesių praktiką Uosto dispečerinėje atliko Jūrų transporto logistikos technologijų trečiakursė Greta Martinkutė.

Pagal surinktus duomenis ji parengė baigiamąjį darbą "Kruizinės laivybos poveikis šiltnamio efektui Klaipėdos uoste", kurį pristatys birželį", - pasakojo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Uosto ekonomikos ir vadybos katedros vedėja Vilma Locaitienė.

Prieš porą metų į Uosto direkciją atlikti praktikos buvo priimti net 4 šios mokyklos vadybininkai, 2 studentai, studijuojantys uosto laivybos įmonių finansus.

Ir šiemet Uosto direkcijos durys atviros smalsiems ir gabiems studentams. Būtiną informaciją, ko reikia norint atlikti praktiką šioje įmonėje, galima rasti jos interneto svetainėje www.portofKlaipeda.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Klaipėdos uostininkai moko kolegas įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Žemės ūkio ministerijai įspėjus, kad Baltijos jūroje įrengiant vėjo elektrinių parkus...

Jūros vėjo parkų valdytojų ir žvejų interesai bus derinami nuotrauka, foto

Europos Parlamentas (EP) baigė derybas su kitomis ES institucijomis dėl pagalbos Baltijos...

Sutarta dėl didesnės ES pagalbos Baltijos jūros žvejams nuotrauka, foto

Iki spalio 2 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 m....

Žvejojantys pasyviosios žvejybos įrankiais dėl kompensacinių išmokų turėtų paskubėti nuotrauka, foto

Po rezultatyvaus savaitgalio - 3-ioji BHL turnyrinės lentelės vieta nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubas "Dragūnas" sekmadienį Baltijos rankinio lygos (BHL) rungtynėse namuose rezultatu...

Už apsilankymą Nidos švyturyje Neringos muziejai surinko apie 15 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Neringa, Už apsilankymą Nidos švyturyje iš viso surinkta apie 15 tūkst. eurų, BNS...

Vladimiras Laučius. Kaip mes nešame Baltarusijai demokratijos saulę nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos politinis elitas taip drąsiai kovoja už laisvę ir demokratiją Baltarusijoje, fotografuodamasis socialiniams tinklams...

Laura Groza: "Kiekvienas spektaklis man - lyg mylimasis" nuotrauka, foto

SE, Rugsėjo 19,20 dienomis Maksimo Gorkio pjesės "Saulės vaikai" premjera Klaipėdos dramos teatras...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...