2020 m. rugpjūčio 13 d. 00:04 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Dėl Uosto direkcijos vadovo: ministerija neduoda dokumentų

(1)

Dėl Uosto direkcijos vadovo: ministerija neduoda dokumentų nuotrauka, foto

OBJEKTAS. Kadangi Klaipėdos valstybinis jūrų uostas yra nacionalinės svarbos objektas, naujasis Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas kruopščiai tikrinamas visų tarnybų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Vakar Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje, svarsčiusiame Algio Latako skyrimą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi, nuspręsta padaryti pertrauką iki kito trečiadienio. Kol kas komisijai nepavyksta išsireikalauti iš susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus būtinų dokumentų.

Vakar Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ričardas Juška "Vakarų ekspresui" teigė ne viską galintis sakyti, kol sprendimas nepriimtas. To laikytis komisiją įpareigoja įstatymas.

Pasak jo, šį kartą posėdyje dalyvavo ir ministras, tačiau prašomų dokumentų kopijų nepateikė, atsakymų į klausimus taip pat. Nuolatos kartojo, kad prašomos informacijos pateikti negali dėl bendro duomenų apsaugos reglamento. R. Juškos teigimu, pagal Antikorupcijos komisijos įstatymą, ji turi teisę gauti informaciją, kuri net laikoma valstybės paslaptimi. Komisijos pirmininko manymu, tokiu būdu bandoma vilkinti procesus.

Į Generalinę prokuratūrą nesikreips

"Mes įsipareigojome dėl informacijos, kuri negali būti viešinama, organizuoti uždarą posėdžio dalį. Ministerijos teisininkai duomenų apsaugos reglamentą aiškina visiškai kitaip - kad jie mums nieko negali duoti", - sakė R. Juška. Anot jo, komisija turėjo du variantus. Vienas - kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir išsireikalauti dokumentus. Tačiau tokiu atveju procesas užsitęstų ne mėnesį ir ne du, o daug ilgiau. "Vis dėlto siekdami išsiaiškinti galimas korupcijos apraiškas skiriant Uosto direkcijos generalinį direktorių pasirinkome kitą variantą - padarėme pertrauką. Komisijos vardu kreipėmės į atitinkamas institucijas. Tikimės gauti iš Duomenų apsaugos inspekcijos raštą, kad ministerija neteisi neduodama mums dokumentų. Kreipsimės ir į Valstybės saugumo departamentą, kadangi tai nacionalinės svarbos objektas. Atsakymus pateiksime ministerijai. Ministras eilinį kartą pažadėjo pateikti komisijai visą informaciją. Prašiau ministro visos tos šūsnies dokumentų kopijas pateikti komisijos nariams bent jau prieš parą iki kito komisijos posėdžio. Pagal įstatymą, kokie tai dokumentai, mes nė vienas skelbti negalėsime. Tikiuosi, kad komisijai pavyks išsiaiškinti situaciją. Savo sprendimą ji priims tik gavusi dokumentus", - sakė R. Juška.

Aiškinasi interesų konfliktą

Elta pranešė, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius aiškina nepatyręs spaudimo, kad Uosto direkcijos vadovo konkurso laimėtoju būtų pripažintas A. Latakas, buvęs "Klasco" gamybos direktorius.

"Niekas man jo nerekomendavo, aš pirmą kartą susitikau su juo šį pirmadienį, kada pavedžiau (nurodyti - Elta), ar bus viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Jokios įtakos ir jokių prašymų iš kažkokių asmenų ar iš Karbauskio ("valstiečių" lyderio Ramūno Karbauskio - Elta) aš neturėjau", - Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį sakė J. Narkevičius. Pasak jo, informaciją interesų konflikto konkurso laimėtojas turėtų pateikti šiomis dienomis.

"Kol negausiu raštiško atsakymo iš jo, sprendimas dėl skyrimo nebus priimtas", - sakė ministras ir pridūrė šiuo metu nematantis pagrindo atmesti A. Latako kandidatūros. Ministerija dar laukia tarnybų leidimo A. Latakui dirbti su slapta informacija.

A. Latakas sakė pirmadienį buvęs iškviestas į Susisiekimo ministeriją. "Ministras norėjo išsiaiškinti visus mano interesus, kokie jei galėtų būti, susiję su mano būsimu darbu, jeigu bučiau paskirtas eiti tas pareigas", - sakė jis.

A. Latakas kol kas dar yra privatus asmuo. "Ko manęs prašė, pristačiau visus dokumentus. Buvo sudėtinga, nes karantino metas, kas dirbo, kas nedirbo. Reikėjo pristatyti tikrai nemažai visokių dokumentų. Manau, sunku ir tarnyboms šiuo metu dirbti. Šiaip esu patenkintas, tegu viską išsiaiškina, kad ateityje nekiltų problemų. Dabar kitų variantų neturiu - tik laukti", - kalbėjo A. Latakas.

Žymos: algis latakas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipėdietis

2020-06-10   16:15

IP: 82.135.146.105

Masiulis prisodino savo žmonių per visą Lietuvą ir viskas buvo teisėta. Dabar ministras paskyrė patyrusį, gerai išmanantį jūrinį verslą žmogų ir kai kam jau užkliuvo. Būtų Latakas konservatorius, tai viskas būtų teisėta ir sąžininga. Ir svarbiausia, Bilotaitė būtų nekėlusi jokių klausimų. Juokinga.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Vienas iš svarbiausių žvejybos Baltijos jūroje kontrolės prioritetų yra žuvų, ypač menkių,...

Žvejyba Baltijos jūroje ir žuvų iškrovimas kontroliuojami visą parą nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uoste antradienį vyksta baigiamieji teršalų valymo darbai, artimiausiu metu...

Uoste vyksta baigiamieji teršalų valymo darbai nuotrauka, foto

Praėjusį ketvirtadienį iš Drevernos į Mingę laiveliu Karaliaus Vilhelmo kanalu plaukę Klaipėdos...

Laivybos Vilhelmo kanalu skatinimu suinteresuotos trys savivaldybės nuotrauka, foto

Informuojame, kad 22 val. uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka taršos likvidavimo darbai...

Uoste tęsiami teršalų surinkimo darbai nuotrauka, foto

Ketvergiuose užsiliepsnojo namas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien  21:25 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112...

Klaipėdoje - jubiliejinis rankinio turnyras nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Klaipėdos miesto rankinio klubas "Dragūnas" kviečia sugrįžti į rankinio salę...

Netekome Aurelijaus Katkevičiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius...

Smiltynėje - tarptautinės lankininkų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Rugpjūčio 15-16 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Smiltynėje vyks tarptautinės lankininkų varžybos "Klaipėdos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...