2020 m. rugsėjo 23 d. 09:57 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Darbą pradės Klaipėdos uosto vadovas A. Latakas

(2)

2020-06-11, 17:36

Kornelija Mykolaitytė, ELTA

Darbą pradės Klaipėdos uosto vadovas A. Latakas nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas nuo kito pirmadienio pradės eiti atrankos konkursą laimėjęs Algis Latakas, pranešė Susisiekimo ministerija. 

Ministerijos skelbtame konkurse į uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų. Konkursą laimėjęs A. Latakas į šias pareigas skiriamas pasibaigus įstatymų numatytai patikrai.

„Tikiuosi, kad naujasis Klaipėdos uosto vadovas bus stiprus strategas, dirbs produktyviai ir atsakingai. Klaipėdos uostas svarbus ne tik Lietuvos transporto sistemai, bet ir visos šalies ekonomikai, todėl būsimajam generaliniam direktoriui linkiu sėkmės toliau kuriant modernų, konkurencingą uostą“, – pranešime teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

Susisiekimo ministro atstovė spaudai Aldona Violeta Grinienė BNS patvirtino, jog A. Latakas gavo leidimą dirbti su slapta informacija ir „visus kitus reikalingus dokumentus“. 

Ministerijos teigimu, svarbiausias naujajam uosto vadovui keliamas tikslas yra užtikrinti darnų uosto augimą, aktyviau reaguojant į taršos klausimus bei glaudžiau derinant uosto ir Klaipėdos miesto interesus.

Vadovas taip pat turės rūpintis ilgalaikiu uosto konkurencingumu, o keleivių srautų atgaivinimas ir papildomų krovinių pritraukimas yra dar vienas iššūkis, reikalaujantis aktyvių veiksmų, kurie ypač aktualūs koronaviruso krizės kontekste. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pranešusi, kad susisiekimo ministras, spręsdamas dėl Klaipėdos uosto direkcijos vadovo konkursą laimėjusio A. Latako paskyrimo, privalo įvertinti visas galimas grėsmes ir aplinkybes, įskaitant ir jo privačių interesų deklaracijoje pateiktus duomenis.  

Anot VTEK, tai, jog A. Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename „valstiečių“ sąraše rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, o „valstiečių“ rinkimų kampanijai pinigų aukojo uosto įmonių savininkai ir vadovai, savaime nėra priežastis interesų konfliktui, nes nuo pinigų pervedimo praėjo daugiau nei vieneri metai.

Gegužės viduryje susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui pateiktoje VTEK nuomonėje teigiama, kad jei tarp A. Latako ir finansinę paramą „valstiečių“ rinkimų kampanijai suteikusių asmenų šiuo metu yra akivaizdūs interesų konfliktą keliantys ryšiai, A. Latakui pradėjus vadovauti uostui jam tektų nusišalinti nuo su jais susijusių sprendimų.

Finansinę paramą „valstiečių“ rinkimų kampanijai 2019 metų pradžioje suteikė Birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis su sutuoktine (17,6 tūkst. eurų), šio terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas (17,6 tūkst. eurų) ir „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma (18,7 tūkst. eurų).

Buvęs uosto vadovas A. Vaitkus pernai kovą buvo atleistas, tuometiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui  suabejojus, ar su „valstiečiais“ kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.

VTEK tuomet taip pat konstatavo, kad galėjo kilti abejonių dėl A. Vaitkaus nešališkumo minėtųjų asmenų atžvilgiu.

Reklama

J. Narkevičius praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos komisijoje teigė A. Latako kol kas neskiriantis į postą, nes aiškinasi galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus, be to, dar nėra gautas leidimas jam dirbti su slapta informacija.  

Anot tuomet kalbėjusio ministro, susitikime su A. Lataku jis paprašęs jo raštu pateikti informacijos apie galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus – tik sulaukęs A. Latako atsakymo ministras žadėjo priimti sprendimą, ar skirti jį uosto vadovu.

Žymos: algis latakas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nuo koronaviruso pasveiko dar 28 žmonės

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 12 d. duomenimis: • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1756

 • Sergančių žmonių skaičius: 272

 • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4

 • Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 74

 • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 10

 • Pasveikusių žmonių skaičius: 1400

 • Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 309

 • Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys


Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 15


Sąrašas valstybių, iš kurių leidžiama atvykti į Lietuvą ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis, skelbiamas ČIA


Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Vilniaus miesto, Šalčininkų, Skuodo, Elektrėnų, Šakių. 


Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos birželio 12 d. 9.00 val. duomenimis: • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 5274

 • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 356062 (iš jų – 108827 iš mobilių punktų)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Iki spalio 2 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 m....

Žvejojantys pasyviosios žvejybos įrankiais dėl kompensacinių išmokų turėtų paskubėti nuotrauka, foto

Paprastai Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursiai priesaiką jūrai duodavo pavasarį. Ceremonija vyksta...

Šiemet jūrai prisiekė antrakursiai nuotrauka, foto

Paskutinę rugsėjo savaitę  švenčiama Pasaulinė jūros diena. Jos išvakarėse, t. y. šeštadienį,...

Prie „Albatroso“ paminklo įteikti jūriniai apdovanojimai nuotrauka, foto

Netrukus prasidės Klaipėdos uosto bangolaužių rekonstrukcijos darbai. Tai pirmas realus žingsnis didžiulių...

Klaipėdos uostas verčia naują istorijos puslapį nuotrauka, foto

Suvestinė: pro langą iškritęs mažametis ir girtų vairuotojų sukeltos avarijos nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020–09–22 apie 08.07 val. Klaipėdos r., Slengių k., Smeltaitės g. ir Bertuliškės...

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Kelionė per gyvenimą – didžiulis iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mieli rinkėjai,

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Kriminalai, Paskelbta prieš 45 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...