2020 m. rugsėjo 29 d. 07:49 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Briuselyje kalbėta apie žuvies aukcionų svarbą.

2002-05-09, 12:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos atstovė Renata Macnoriūtė pranešė apie neseniai Belgijos sostinėje Briuselyje įvykusį Europos Sąjungos (ES) komisijos surengtą susitikimą su ES šalių ir šalių kandidačių žuvininkystės ir akvakultūros atstovais. Jame dalyvavo minėtos konfederacijos pirmininkas Algirdas Aušra. Jo kelionės išlaidas padengė susitikimo rengėjai.
"Artėjant Lietuvos narystei ES, ne vienam mūsų šalies žvejui ramybės neduoda klausimas - ar mes reikalingi Europos Sąjungai, ar joje neturėsime dar daugiau problemų, - sakė A. Aušra. - Susitikimai, pokalbiai, net ginčai Briuselyje padėjo rasti atsakymą į daugelį klausimų. Susitikę su "Europeche" ir "Cogeca" (institucijos, vienijančios Europos Sąjungos žvejus ir akvakultūros atstovus) atstovais ir kolegomis iš šalių kandidačių galėjome iš pirmų lūpų išgirsti tai, kaip savo problemas sprendžia kitų šalių žvejai. Šalių kandidačių atstovai daugiausiai dėmesio skiria žvejybos efektyvumo didinimo klausimams, žvejybos sezoniškumo keliamoms problemoms, mokesčių šalims kandidatėms prekiaujant su Europos Sąjungos šalimis nustatymo aspektams."
Lietuvos žvejams itin svarbus buvo susitikimas su ES žvejų uostų ir aukcionų asociacijos atstovais. Klaipėdos žvejų uostelio kūrimuisi vis randama naujų trukdžių, o Vakarų Europoje žvejų gyvenimas neįsivaizduojamas be tokių uostų, be juose veikiančių žuvies aukcionų.
Asociacijos pirmininkas Alainas Šleseris (Alain Schlesser) akcentavo, jog asociacijos narius vienija bendra aukcionų svarbos idėja. Pasak jo, geriausias būdas realizuoti žuvį - parduoti ją aukcionuose. Aukcionas - tai bene vienintelis būdas, kurio dėka valstybė gali atlikti tikslią ekonominę ir gamtosauginę žuvų apskaitą. Kadangi Lietuvoje žuvies aukciono idėja dar tik skinasi kelią, A. Šleseris pakvietė Algirdą Aušrą apsilankyti Europoje veikiančiuose žuvies aukcionuose, kad Lietuva galėtų pasinaudoti geriausia šios srities patirtimi.
Biuselyje surengtoje Europos jūros maisto parodoje buvo galima pamatyti, kuo turtingos jūros gelmės. Ši paroda - vienas svarbiausių ir didžiausių žuvininkystės srities įvykių. Ji svarbi ir ekonominiu aspektu. Joje Europos žuvininkai susipažįsta su tarptautine jūros maisto rinka, ieško partnerių, derasi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pirmadienį minimos dvidešimt šeštosios kelto „Estonia“ katastrofos metinės. „Estonia“ nuskendo 1994 m....

„Estonia“ katastrofos metinės: iš 989 žmonių žuvo 852 nuotrauka, foto

Baltijos jūros regiono aplinkos ir žemės ūkio ministrai pirmadienį pasirašė deklaraciją dėl...

Pasirašė deklaraciją dėl Baltijos jūros taršos mažinimo nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Klaipėdos uostininkai moko kolegas įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Žemės ūkio ministerijai įspėjus, kad Baltijos jūroje įrengiant vėjo elektrinių parkus...

Jūros vėjo parkų valdytojų ir žvejų interesai bus derinami nuotrauka, foto

Beveik pusė tūkstančio karių pradeda tarnybą Dragūnų batalione nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio...

Ne visos šalies įmonės fiksuoja eksporto mažėjimą: rezultatus gerinti pavyko net pandemijos akivaizdoje nuotrauka, foto

Ūkis, Pirmasis 2020 metų pusmetis šalies prekių eksportui, lyginant su tuo pačiu 2019-ųjų...

Antradienio horoskopas 12-kai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Šiandien sunku bus apsispręsti svarbiuose dalykuose. Miglotai suvoksite realybę, perspektyvas. Galbūt...

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras atnaujino savo teikiamas paslaugas nuotrauka, foto

Sveikata, Per tris pastaruosius mėnesius po karantino Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...