2020 m. spalio 24 d. 03:22 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Atėjo eilė graužti Žuvininkystės tarnybą

(2)

Atėjo eilė graužti Žuvininkystės tarnybą nuotrauka, foto

PRIEKAIŠTAI. Žuvininkystės tarnybai priekaištaujama, kad menkių žvejybos nebebus, žvejai pjaustys laivus, o ji vis stiprina kontrolę.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Po audito Žuvininkystės tarnyboje, kuri beveik prieš pusantrų metų buvo perkelta į Klaipėdą, išvadų pasipylė kaltinimai ir pačiai tarnybai, ir jos vadovui Tomui Kazlauskui. Jis auditą vadina pažangos dalyku ir sako, kad į daugelį rekomendacijų, nurodytų audito išvadose jau atsižvelgta.

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) direktorius T. Kazlauskas mano, kad tarnyba puolama todėl, kad jos reorganizacija ir perkraustymas į uostamiestį palietė nemažai žmonių, kurie liko nepatenkinti pertvarka, ir iki šiol vis dar jaučia nuoskaudą.

"Baliavoja" už valstybės lėšas

"Žemės ūkio ministerijos vidaus auditas, patikrinęs Žuvininkystės tarnybos prie ŽŪM veikla, aptiko daug pažeidimų - neatliktos inventorizacijos, darbuotojai - be darbo sutarčių, vadovui - brangiausias ir galingiausias kompiuteris, didėjančios kontrolierių gretos, nors žvejyba Baltijos jūroje ties žlugimo riba... Tarnybos vadovui Tomui Kazlauskui pradėti du tarnybiniai tyrimai - dėl netinkamai vedamos įstaigos veiklos, trūkumų, nustatytų audito metu, ir dėl 2019 m. lapkričio mėn. surengto kalėdinio baliaus su alkoholiu prisidengiant seminaru - gerai, kad "Kakadu" (televizijos laida - aut. past.) viską spėjo nufilmuoti.

Tai ne pirmas kartas, kai darbiniais seminarais pridengiami Žuvininkystės tarnybos baliai - štai kontrolierių seminaro Palangoje viešbutyje "Alaga" sąskaita, kur įskaičiuota ir pirtis. (Sąskaitos suma per 800 eurų - aut. past). Žvejyba Baltijos jūroje žlunga, o žvejybos kontrolieriai "baliavoja" už valstybės lėšas", - rašoma redakcijai adresuotame laiške.

Menkių žvejyba - maža dalis

T. Kazlausko teigimu, buvo atliktas auditas kaip ir paprastai siekiant pagerinti įmonės veiklą ir pateiktos rekomendacijos. "Tose rekomendacijose nieko tokio nėra, jau beveik visos jos įgyvendintos.

Menkių žvejyba yra viena iš mažesniųjų tarnybos funkcijų. Didžioji dalis tarnybos darbuotojų yra susiję su nacionalinio žuvivaisos plano įgyvendinimu. Žvejyba Baltijos jūroje ir priekrantėje ir mažoji kontrolės dalis. Šiuo metu draudžiama žvejoti menkes, bet mes turime kontroliuoti, kad būtų paisoma šio draudimo. Beje, tarnyba tikrina ir žvejus mėgėjus, kurių kur kas daugiau nei žvejų verslininkų", - sakė Žuvininkystės tarnybos direktorius.

Reklama

T. Kazlauskas teigia, kad daugiausia žuvų Lietuvos žvejai sugauna tolimuosiuose žūklės rajonuose, o ne Baltijos jūroje ir priekrantėje. Taigi, didžioji kontrolė vykdoma tolimosiose jūrose.

Tolimuosiuose rajonuose yra sugaunama iki 50-60 tūkst. tonų, Baltijoje 10 tūkst., o priekrantėje - tik 100 tonų žuvų. Štai tokios proporcijos. Lietuvos žvejai žuvis gaudo ir prie Afrikos krantų, ir prie Norvegijos, ir Pietų Ramiajame vandenyne, ir prie Islandijoje. Neseniai pradėta gaudyti krevetes prie Kanados krantų.

Žuvininkystės vadovas teigia, kad menkių Baltijos jūroje žvejai aktyviai negaudė, kvotos dažniausiai būdavo neišnaudojamos.

Vadina dezinformacija

Dėl neva surengto kalėdinio baliaus T. Kazlauskas sako, kad buvusi paskleista dezinformacija. Jo teigimu, lapkritį vyko mokymai Drevernoje, o po jų tarnybos darbuotojai savo sąskaita leido laisvalaikį. Pasak jo, ŽŪM atliko tyrimą ir nustatė, kad jokio pažeidimo šioje srityje padaryta nebuvo. "Pas mus vyko ne vieni mokymai ir jokių pirčių nebuvę užsakyta. Tai šmeižtas. Nereikėtų painioti to, kad tarnybos darbuotojai po darbo patys sau organizavosi laisvalaikį kavinėje", - teigė Žuvininkystės tarnybos vadovas.

Paklaustas, kodėl atsirado norinčiųjų apjuodinti tarnybą, T. Kazlauskas atsakė, kad kai vyko tarnybos perkraustymas atsirado daug nepatenkintų žmonių. Kai kurie negalėjo kraustytis į Klaipėdą, tad buvo atleisti. "Žmonės turi įvairių nuoskaudų, tad ko gero, įvairiais būdais bando tarnybą diskredituoti. Nors tarnybos inspekcija aukštai vertinama Europoje, jos inspektoriai yra kompetentingi.

Tarnyba buvo kraustoma iš Vilniaus į Klaipėdą. Tikrai buvo susidurta su daugybe iššūkių. Manau, kad mums vis dėlto sėkmingai pavyko perkelti tarnybą. Nes ir atliktas auditas nekonstatavo, kad buvo padaryta kokia nors žala. Visos audito pastabos yra taisytinos, dabar sudarėme priemonių planą. Man atrodo, kad didžioji dalis jau yra ištaisyta", - sakė T. Kazlauskas.

Reklama

TIK DALIS. Žuvininkystės tarnybos vadovas Tomas Kazlauskas teigia, kad menkių žvejyba Baltijos jūroje yra tik nedidelė tarnybos funkcijos dalis. Ji kontroliuoja ir žvejus mėgėjus. Redakcijos archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-01-08   13:54

IP: 185.11.26.161

Vilenskiai pyksta, kad iš Jų atėmė tarnybą. Nusiraminkite.

Nusivylęs žvejys

2020-01-08   09:36

IP: 194.28.235.10

Žuvininkystės tarnyboje bardakų bardakas. Žuvininkystės tarnybos "specialistai" nesugebėjo suskaičiuoti iš pirmo karto žvejybos kvotų, kurios skiriamos įmonėms 15 metų. Taip pat beprotiškai arogantiški žvejų paprašius pateikti skaičius pagal kuriuos buvo apskaišiuoti žvejybos kvotos pasakė nepatinka kažkas kreipkites į teismą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

„BLRT Grupp“ koncerno dukterinė įmonė „Marketex Marine“ pastatė ir perdavė savo ilgametei...

„BLRT Grupp“ pastatė pasaulyje analogų neturinčią jūrinę žuvivaisos baržą nuotrauka, foto

Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto...

Nutrauktas tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste nuotrauka, foto

Sėkmingai baigti šių metų spalio 8 d. pradėti aštriašnipių eršketų išleidimo...

45 tūkstančiai aštriašnipių eršketų įkurdinti į Baltijos jūrą įtekančiose upėse nuotrauka, foto

Ateinančią savaitę, preliminariai spalio 21 d., trečiadienį, burlaivis „Meridianas“ bus plukdomas į...

Kurį laiką „Meridiano“ nematysime nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 4 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...