2019 m. liepos 19 d. 04:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jaunimas  >  Jaunimo ekspresas

Jaunimo ekspresas

Iš stovyklos - tik gražiausi vaikų prisiminimai

(1)

2012-06-15, 18:00

Aida PLYTNYKAITĖ

Iš stovyklos - tik gražiausi vaikų prisiminimai nuotrauka, foto

UŽDARĖ. Ketvirtadienio vakarą buvo surengta stovyklos uždarymo šventė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Šiemet jau antrus metus iš eilės buvo surengta stovykla "Pažinimo stebuklas. Pasitikėk savim - pažink, kurk ir tobulėk", skirta akliems ir silpnaregiams vaikams.

Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubo, Regos ugdymo centro bei Klaipėdos ir Telšių regiono aklųjų centro suorganizuota stovykla šiemet sulaukė vaikų ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš visos Lietuvos. Šiemet joje dalyvavo 24 vaikai.

Šiuo projektu siekiama skatinti aklų ir silpnaregių vaikų socialinę integraciją, padėti jiems įveikti mokymosi sunkumus, keisti stereotipinį visuomenės požiūrį į aklųjų ir silpnaregių integraciją į mokyklas, universitetus ar darbo rinką. Projekto "Pažinimo džiaugsmas" organizatoriai, savanoriai bei dalyviai džiaugėsi, jog stovykla patvirtino vaikų lūkesčius bei paliko daug gerų emocijų ir įspūdžių.

Organizatorių teigimu, stovyklos metu buvo nepamiršti ir vaikų tėveliai, kuriems organizuojamos psichologinės grupės ir pristatomos sėkmės istorijos iš aklųjų gyvenimo.

"Daugeliui pasisėdėjimas prie laužo, lakstymas basomis po rasojančią žolę ar meškerės laikymas yra ne kartą patirti dalykai. Tačiau tai, kas regintiems yra lengvai pasiekiama ir savaime suprantama, vaikams su regėjimo negalia gali taip ir likti nepažintu pasauliu. Todėl vaikams reikia tokių stovyklų, nes čia galima pažinti tokį pasaulį, kokį matome mes, regintieji", - teigia Klaipėdos senamiesčio ROTARY narė ir aklųjų bendruomenei žinoma Eglė Jokužytė.

UAB "Regseda", užtikrinančios darbo vietas turintiesiems regos negalią, direktorė Kristina Zibalienė džiaugėsi, jog jau antrus metus iš eilės galėjo padėti regos negalią turintiems vaikams pasijusti laimingesniems. Ji teigia, jog vienintelė tokia stovykla Lietuvoje išties padeda akliems ir silnaregiams vaikams pajusti tokius dalykus, kurių matantys net nepastebi. Ekskursijos ledų fabrike, "Švyturio" arenoje, Karklės muziejuje, kelionė keltu, iškylos gamtoje ir prie jūros vaikams buvo tikras džiaugsmas.

Reklama

Regos ugdymo centro direktorė Laima Baranauskienė taip pat pritarė, jog stovykla vaikams paliko tik gražiausius prisiminimus. Pasak jos, kiekvieną dieną vaikai patirdavo didžiulių įspūdžių ir džiaugsmo, nes pažindavo ką nors nauja. Ypač didelį įspūdį jiems paliko čiuožinėjimas ledo arenoje, nes tai vaikams buvo kažkas nepaprasto. Moteris mano, jog stovyklos organizatoriams pavyko įgyvendinti savo tikslą - padėti silnaregiams ir akliesiems vaikams integruotis į visuomenę, nesijausti kitokiais, pažinti bei tobulėti. Negana to, čia atsiskleidė vaikų talentai groti, dainuoti.

Ketvirtadienio vakarą surengtos stovyklos uždarymo šventės metu silpnaregio anūko senelė Irena Žilienė apie šį projektą atsiliepė tik gražiais žodžiais. Moteris buvo sužavėta stovyklos organizuotumu, užimtumu bei darniu ir rūpestingu pedagogų kolektyvu. Ji patvirtino, jog ši stovykla išties reikalinga regos negalią turintiems vaikams, nes padeda bendrauti, susipažinti su aplinka, kuri galbūt iki šiol daugeliui jų buvo svetima, leidžia būti arčiau tų, kurie gali matyti.

Ponios Irenos anūkas šioje stovykloje šiemet buvo pirmą kartą, tačiau jei stovykla bus organizuojama ir kitąmet, sakė, kad būtinai vėl į ją vyks.

Tuo metu Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubo prezidentas Andrius Barniškis teigė jau dabar kuriantis planus apie kitos vasaros stovyklą, į kurią norima sukviesti dar daugiau vaikučių.

Reklama

Žymos: stovykla, jaunimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimo ekspresas

Penktadienį Klaipėdoje jau septintą kartą vyksta jaunimo organizacijų mugė "Būk matomas". Jaunieji...

Klaipėdos jaunimas nori būti matomas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Visuomenės harmonizavimo parke netoli Prienų prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuris...

Prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas nuotrauka, foto

Šį savaitgalį prasideda abiturientų išleistuvių maratonas. Merginos siūdinasi sukneles, vaikinai dairosi kostiumų,...

Išleistuvės: nuo finansinių sunkumų iki makiažus besidarančių vaikinų nuotrauka, foto

Šiemet jau antrus metus iš eilės buvo surengta stovykla "Pažinimo stebuklas. Pasitikėk...

Iš stovyklos - tik gražiausi vaikų prisiminimai nuotrauka, foto

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

Į Baku - aštuoni klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių aštuoni klaipėdiečiai, išvyko į liepos 21-27...

Sendinimo programėlė „FaceApp“ kelia rizikų nuotrauka, foto

IT, Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų...

E. Gentvilas: "Karbauskis nori kankinti Lietuvą“ nuotrauka, foto

Lietuva, Nesibaigianti drama dėl Seimo pirmininko pareigų privertė reaguoti ir opoziciją. Registruotas siūlymas...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...