2019 m. birželio 24 d. 18:21 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jaunimas  >  Jaunimo ekspresas

Jaunimo ekspresas

Ar verta rinktis praktiką mažoje įmonėje?

(1)

2019-01-30, 09:05

Tomas | Commedia

Ar verta rinktis praktiką mažoje įmonėje? nuotrauka, foto

Kokybiška praktika studijų metais verslo įmonėse gali atverti labai daug durų ir sudėti stiprius karjeros pamatus. Analogiškai – prastas pasirinkimas gali lemti nusivylimą pasirinkta karjeros kryptimi ir net norą ją keisti. Tad didelė dalis jaunuolių bijo rizikuoti ir ieško praktikos pozicijų didelėse įmonėse, nusigręždami nuo vidutinio ir smulkaus verslo.

Mažas ar didelis

Studentų noras turėti gerą ir kokybišką praktiką bei visuomenėje susiformavęs stereotipas, kad didelis visada geriau nei mažas, Europoje ir Lietuvoje lėmė situaciją, kurioje mažos ir vidutinės verslo įmonės pradėjo stigti praktikantų ir įgūdžių šioms praktikoms organizuoti.

Sprendžiant šią problemą, visoje Europoje startavo projektas, kurio pagrindiniai tikslai - sumažinti kolegijų ir mažų bei vidutinių įmonių bendradarbiavimo kliūtis ir pagerinti studentų praktikų jose įvaizdį.

Projekto koordinatorės Lietuvoje, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) atstovės Danutės Rasimavičienės teigimu, praktikų problema šiuo metu yra įgavusi europinį mastą, todėl buvo sukurti tam tikri įrankiai, siekiant pagerinti mažesnių kompanijų organizuojamų praktikų kokybę ir konkuravimo galimybes su didžiosiomis.

„Mažoms ir vidutinėms įmonėms konkuruoti su didžiosiomis yra labai sunku. Pirmiausia, didieji rinkos žaidėjai turi kitas finansines galimybes, papildomus finansinius ir žmogiškųjų išteklių resursus. Vienos įmonės praktikoms skiria personalo specialistus, kitos investuoja tiek, kad tam turi atskirą žmogų, kuris sprendžia praktikų probleminius klausimus, jas organizuoja, prižiūri jų kokybę ir stengiasi įmonę priartinti prie aukštųjų mokyklų. Kai kurios įmonės turi sukūrę net akademijas, tad su jomis konkuruoti yra labai sudėtinga.

Priešinga situacija yra su mažesnėmis įmonėmis, ypač tomis, kur dirba 2-4 darbuotojai. Jos neturi tokių finansinių galimybių, kad šiai veiklai skirtų atskirą žmogų, negali tiek daug investuoti. Visgi, daugumą kompanijų ši veikla domina, nes tai leidžia surasti tinkamą darbuotoją, jį testuoti pakankamai mažais kaštais. Taip pat gauti ir naujausias žinias, kurių turi studentas. Tad nauda yra tikrai abipusė“, - sako ji.

Mažos įmonės turi savų privalumų

D. Rasimavičienės nuomone, net ir nusprendusios investuoti į praktikos vietas, mažos ir vidutinės įmonės susiduria su problema, kaip pritraukti perspektyvius studentus. Čia labai daug lemia įvaizdis ir stereotipai.

„Visi, ne tik studentai, bet dažnu atveju ir dėstytojai, mano, kad didesnė įmonė yra geresnis pasirinkimas. Tačiau taip yra tikrai ne visada. Kiekvienas studentas turi savo tikslus. Jei nori labai tiksliai ir giliai specializuotis – galbūt didesnė organizacija su specializuotu skyriumi yra geresnis pasirinkimas, bet jei galvoji apie savo verslą, tada neįkainojamos patirties gali gauti tik mažesnėje įmonėje.

Juk tik joje gali pereiti visus etapus, pamatyti tiek pardavimų sritį, rinkodaros, logistikos, vadybinę pusę ir dar daug kitų smulkių verslo valdymo ir sprendimų priėmimo niuansų, kurių neteks išvysti atliekant praktiką didelėje įmonėje“, - teigia LKDK atstovė.

D. Rasimavičienės teigimu, sprendžiant šias problemas „Learntowork.eu“ projekto metu visose 10-tyje partnerių šalių buvo organizuojami seminarai, dirbtuvės, kurių metu mažos ir vidutinės įmonės, studentai ir dėstytojai kūrė kokybinių priemonių rinkinius.

„Ypač daug susidomėjimo ir noro įsitraukti susilaukėme dirbtuvių metu, kai atskirai studentai, verslas ir dėstytojai iš savo perspektyvų surašė, ko tikisi iš praktikų, kaip reikėtų jas organizuoti, elgtis jų metu ir t.t. Vėliau jie visi buvo sumesti į vieną „katilą“ iš visų partnerių šalių, apibendrinti ir galutinai suformuoti kaip kokybinių priemonių rinkiniai, kurie bus tikrai naudingi tiek verslui, tiek ir aukštosioms mokykloms“, - sako D. Rasimavičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-01-31   02:31

IP: 69.12.94.100

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimo ekspresas

Penktadienį Klaipėdoje jau septintą kartą vyksta jaunimo organizacijų mugė "Būk matomas". Jaunieji...

Klaipėdos jaunimas nori būti matomas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Visuomenės harmonizavimo parke netoli Prienų prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuris...

Prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas nuotrauka, foto

Šį savaitgalį prasideda abiturientų išleistuvių maratonas. Merginos siūdinasi sukneles, vaikinai dairosi kostiumų,...

Išleistuvės: nuo finansinių sunkumų iki makiažus besidarančių vaikinų nuotrauka, foto

Šiemet jau antrus metus iš eilės buvo surengta stovykla "Pažinimo stebuklas. Pasitikėk...

Iš stovyklos - tik gražiausi vaikų prisiminimai nuotrauka, foto

Karys bylinėjasi su kariuomene dėl erkės nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl pratybų metu įkandusios erkės susirgęs karys savanoris bylinėjasi su kariuomene.

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė savaitei, birželio 24-30 dienoms.

Takelis į moterų pliažą - tik jogams nuotrauka, foto

Klaipėda, Gal jau koks dešimtmetis, kai moterys, keliaujančios į Melnragės moterų pliažą, pasmerktos...

Atokesni Palangos paplūdimiai: įspūdžiai skirtingi nuotrauka, foto

Vasara, Gali būti, kad tropinė kaitra birželį pakeis atostogautojų įpročius – jie atvažiuos...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...