2019 m. balandžio 18 d. 19:57 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Užsienio ūkis

Užsienio ūkis

Ką reikia žinoti Lietuvos piliečiams, kurie po „Brexito“ pasiliks JK

Ką reikia žinoti Lietuvos piliečiams, kurie po „Brexito“ pasiliks JK nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Artėjant oficialiai Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES datai, kovo 29 dienai, tačiau išliekant dideliam politiniam neapibrėžtumui dėl Išstojimo sutarties pasirašymo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dalijasi informacija apie galimus mokesčių pasikeitimus JK nusprendusiems pasilikti Lietuvos piliečiams.

Jeigu JK pasirašys Išstojimo iš ES sutartį, Lietuvoje paskirtos senatvės socialinio draudimo pensijos mokėjimas bus tęsiamas JK gyvenančiam žmogui. Tai tęsis iki 2020 metų pabaigos, nes iki tol tęsis pereinamasis laikotarpis, kurio metu bus taikomi šiuo metu galiojantys ES socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentai.

Po pereinamojo laikotarpio bus inicijuojama tarptautinė sutartis su JK socialinės apsaugos srityje ir nustatant teisę į ligos ar motinystės išmokas bus sumuojamas JK ir Lietuvoje įgytas socialinio draudimo stažas.

Jeigu JK iš ES pasitrauks su sutartimi, galios ES socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentai ir nustatant teisę į nedarbo išmoką bus sumuojamas JK bei Lietuvoje įgytas stažas. Be to, asmuo, gaunantis nedarbo išmoką JK, galės vykti ieškoti darbo Lietuvoje ir toliau gauti nedarbo išmoką.

Tuo metu socialinės pašalpos ir kompensacijos ir toliau bus mokamos pagal JK galiojančius teisės aktus. Lietuvos piliečių šeimai, gyvenančiai JK, vaiko išmokos bus mokamos pagal tos šalies teisės aktus.

Vis dėlto, jeigu JK iš ES nuspręs trauktis be Išstojimo sutarties, Lietuvoje paskirtos senatvės pensijos mokėjimas bus tęsiamas, tačiau žmogus turės būti įgijęs bent minimalų 15 metų darbo stažą Lietuvoje arba būti reabilituotas politinis kalinys, tremtinys, įgijęs dalį stažo kalinimo metu ar tremtyje. Tuo atveju, kai senjoras bus įgijęs bent minimalų stažą Lietuvoje, tačiau į stažą taip pat buvo įskaityti darbo laikotarpiai užsienio valstybėse, pensija bus perskaičiuojama tik pagal stažą, įgytą dirbant Lietuvoje.

Ligos ir motinystės išmokos bus mokamos pagal nacionalinius JK teisės aktus. Socialinės pašalpos ir kompensacijos ir toliau bus mokamos pagal JK teisės aktus, o visai Lietuvos piliečių šeimai, gyvenančiai JK, vaiko išmokos bus mokamos pagal tos šalies teisės aktus.

Žymos: brexit

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Užsienio ūkis

Kasmet pagal jaunimo darbo ir kelionių programas (angl. Work and Travel...

Vasarą JAV dirbęs studentas: per 3 mėnesius parsivežiau tiek, kiek Lietuvoje uždirbčiau per metus nuotrauka, foto

Europos vadovų taryba (EVT) sekmadienį pritarė susitarimui dėl Jungtinės Karalystės išstojimo...

Europos vadovų taryba pritarė „Brexit“ sutarčiai nuotrauka, foto

Nuo 2018 m. lapkričio 24 d. Rusijos Federacijoje sugriežtinta brangių laikrodžių...

Rusija sugriežtino brangių laikrodžių ir papuošalų įvežimą nuotrauka, foto

Superturtuolių klubas toliau auga - kaip ir dolerinių milijardierių turtai. Be...

Pasaulyje toliau daugėja milijardierių nuotrauka, foto

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Lietuva, Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Sportas, Paskelbta prieš 56 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...