2020 m. gruodžio 1 d. 10:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

V. Sutkus: Lietuvos verslas imasi peržiūrėti reklamos biudžetus šalies žiniasklaidos naudai

Reklama

Maždaug ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) sukuriančios įmonės, priklausančios Lietuvos verslo konfederacijai (LVK), telkiasi bendram tikslui – padėti sudėtingą ekonominę situaciją išgyvenančiai šalies žiniasklaidai.

LVK prezidentas Valdas Sutkus kreipėsi į konfederacijos narius su prašymu peržiūrėti šiems metams suplanuotus reklamos biudžetus, siekiant maksimalią jų dalį nukreipti Lietuvos žiniasklaidos priemonėms.

„Koronaviruso plėtra paralyžiuoja mums įprastą gyvenimą ir keičia ekonomikos judėjimo kryptį neigiama linkme. Bene sunkiausia šiuo laikotarpiu yra žiniasklaidai. Matome, kad milžinišku tempu šiuo metu dirbančios redakcijos ieško išgyvenimo galimybių. Būtina vienytis tam, kad galėtume kartu išgyventi šį krizinį metą“, – sako V. Sutkus.

Rinkos tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenimis, per metus šalies žiniasklaidos priemonėms skiriama apie 100 mln. eurų reklamos lėšų. Pasak konfederacijos vadovo, būtent verslo reklamos biudžetai yra patys didžiausi ir jų atšaukimas gali turėti reikšmingiausią įtaką žiniasklaidos priemonių išlikimui.

„Lietuvos verslo konfederacijos nariai ruošiasi peržiūrėti suplanuotus reklamos biudžetus, kad šie būtų maksimaliai nukreipti mūsų šalies žiniasklaidai. Tikimės, kad tokios pastangos padės prislopinti žiniasklaidai tenkantį ekonominį smūgį ir užtikrins, kad ši demokratinei visuomenei kritiškai svarbi institucija galėtų be trukdžių ir toliau tęsti savo svarbią misiją“, – teigia LVK prezidentas.

LVK taip pat parengė bei Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Seimui pateikė pasiūlymus kritinės situacijos suvaldymui.  

Reklama

Valstybės paramos būdais galėtų tapti supaprastinti viešieji pirkimai informacijos sklaidai apie valstybės institucijų naujienas, valstybės užsakomos socialinės reklamos kiekio padidinimas bei komunikacijos biudžetų nukreipimas iš tarptautinių media kanalų į lietuviškus. Reikšmingą televizijos išlaidų dalį sudaro įmokos Susisiekimo ministerijos valdomai AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ už TV programų signalo siuntimą bei įrangos talpinimą. Ekstremalios situacijos laikotarpiu Vyriausybė turėtų radikaliai sumažinti šias įmokas.

„Dėl gyventojų leidžiamo laiko namuose, žiniasklaidos skaitomumas, žiūrimumas ir klausomumas sparčiai auga bei reikalauja kokybiško ir operatyvaus darbo, tačiau žiniasklaidos įmonės netenka didžiosios dalies savo pajamų, dėl to mažėja ir pajėgumai, – tikina V. Sutkus, – mažėjant pajamoms, sąnaudos žiniasklaidoje mažinamos negali būti dėl paprastų priežasčių. Sąnaudų mažinimas reikštų mažesnę žinių sklaidą, o žmonėms,  esant karantino režime, žinios yra itin svarbios. Be to, ekstremalios situacijos laikotarpiu, žiniasklaidos priemonių sąnaudos gali net išaugti. Juk siekiant užtikrinti žinių nenutraukiamumą visos žiniasklaidos priemonės turi išlaikyti pakankamą darbuotojų skaičių, kurie galėtų vienas kitą pavaduoti.“

LVK yra pasirengusi aktyviai įsitraukti į Lietuvos žiniasklaidai kilusių finansinių problemų sprendimo klausimo svarstymą.

Lietuvos verslo konfederacija priklauso Tarptautiniams prekybos rūmams (angl. International Chamber of Commerce – ICC) ir yra didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvoje.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja reikalavimas žiemos mėnesiais į dyzeliną įmaišyti 7...

Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie degalų kainą žiemą nuotrauka, foto

Ar esate pajutę apelsino šokolade skonį, pasinėrę į cinamono pasaką, regėję Apolono...

Didžiausias SPA tinklas Lietuvoje sutarė dėl bendradarbiavimo su viešbučiu Amberton Klaipėda nuotrauka, foto

Po ilgo ir nuoseklaus darbo projekto „Dalyvaujamojo biudžeto įgalinimas Baltijos jūros regione“...

Norint kurti dalyvaujamąjį biudžetą, reikia žinoti, kokioje padėtyje esame nuotrauka, foto

Mažmeninėms prekybos įmonėms siūloma uždrausti dirbti teikiant prekybos paslaugas kiekvieną sekmadienį ir...

Siūlo uždrausti dirbti sekmadieniais ir švenčių dienomis nuotrauka, foto

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ir paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė susitiko aptarti kandidatų...

Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie degalų kainą žiemą nuotrauka, foto

Ūkis, Nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja reikalavimas žiemos mėnesiais į dyzeliną įmaišyti 7...

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (13) nuotrauka, foto

COVID-19, Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalijasi koronavirusu sergantis 36-erių...

Įvairios buitinės šiukšlės nuklojo Kretingos miestą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sulaukę, kada mieste pradės funkcionuoti naujai įrengti požeminiai konteineriai, žmonės nusivylė –...

COVID-19, Paskelbta prieš 53 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 55 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...