2021 m. vasario 24 d. 19:54 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

V. Sutkus: Lietuvos verslas imasi peržiūrėti reklamos biudžetus šalies žiniasklaidos naudai

Reklama

Maždaug ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) sukuriančios įmonės, priklausančios Lietuvos verslo konfederacijai (LVK), telkiasi bendram tikslui – padėti sudėtingą ekonominę situaciją išgyvenančiai šalies žiniasklaidai.

LVK prezidentas Valdas Sutkus kreipėsi į konfederacijos narius su prašymu peržiūrėti šiems metams suplanuotus reklamos biudžetus, siekiant maksimalią jų dalį nukreipti Lietuvos žiniasklaidos priemonėms.

„Koronaviruso plėtra paralyžiuoja mums įprastą gyvenimą ir keičia ekonomikos judėjimo kryptį neigiama linkme. Bene sunkiausia šiuo laikotarpiu yra žiniasklaidai. Matome, kad milžinišku tempu šiuo metu dirbančios redakcijos ieško išgyvenimo galimybių. Būtina vienytis tam, kad galėtume kartu išgyventi šį krizinį metą“, – sako V. Sutkus.

Rinkos tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenimis, per metus šalies žiniasklaidos priemonėms skiriama apie 100 mln. eurų reklamos lėšų. Pasak konfederacijos vadovo, būtent verslo reklamos biudžetai yra patys didžiausi ir jų atšaukimas gali turėti reikšmingiausią įtaką žiniasklaidos priemonių išlikimui.

„Lietuvos verslo konfederacijos nariai ruošiasi peržiūrėti suplanuotus reklamos biudžetus, kad šie būtų maksimaliai nukreipti mūsų šalies žiniasklaidai. Tikimės, kad tokios pastangos padės prislopinti žiniasklaidai tenkantį ekonominį smūgį ir užtikrins, kad ši demokratinei visuomenei kritiškai svarbi institucija galėtų be trukdžių ir toliau tęsti savo svarbią misiją“, – teigia LVK prezidentas.

LVK taip pat parengė bei Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Seimui pateikė pasiūlymus kritinės situacijos suvaldymui.  

Reklama

Valstybės paramos būdais galėtų tapti supaprastinti viešieji pirkimai informacijos sklaidai apie valstybės institucijų naujienas, valstybės užsakomos socialinės reklamos kiekio padidinimas bei komunikacijos biudžetų nukreipimas iš tarptautinių media kanalų į lietuviškus. Reikšmingą televizijos išlaidų dalį sudaro įmokos Susisiekimo ministerijos valdomai AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ už TV programų signalo siuntimą bei įrangos talpinimą. Ekstremalios situacijos laikotarpiu Vyriausybė turėtų radikaliai sumažinti šias įmokas.

„Dėl gyventojų leidžiamo laiko namuose, žiniasklaidos skaitomumas, žiūrimumas ir klausomumas sparčiai auga bei reikalauja kokybiško ir operatyvaus darbo, tačiau žiniasklaidos įmonės netenka didžiosios dalies savo pajamų, dėl to mažėja ir pajėgumai, – tikina V. Sutkus, – mažėjant pajamoms, sąnaudos žiniasklaidoje mažinamos negali būti dėl paprastų priežasčių. Sąnaudų mažinimas reikštų mažesnę žinių sklaidą, o žmonėms,  esant karantino režime, žinios yra itin svarbios. Be to, ekstremalios situacijos laikotarpiu, žiniasklaidos priemonių sąnaudos gali net išaugti. Juk siekiant užtikrinti žinių nenutraukiamumą visos žiniasklaidos priemonės turi išlaikyti pakankamą darbuotojų skaičių, kurie galėtų vienas kitą pavaduoti.“

LVK yra pasirengusi aktyviai įsitraukti į Lietuvos žiniasklaidai kilusių finansinių problemų sprendimo klausimo svarstymą.

Lietuvos verslo konfederacija priklauso Tarptautiniams prekybos rūmams (angl. International Chamber of Commerce – ICC) ir yra didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvoje.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Tarptautinė investicinė VMG grupė pradeda vystyti žaliosios energetikos kryptį. Pirmuoju etapu, N....

VMG grupė į atsinaujinančią energetiką investuoja 900 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Lietuva, pernai rugpjūtį įvedusi sankcijas Aliaksandrui Lukašenkai ir dar 29 ...

„Baudė“ A. Lukašenką, o nubaudė Klaipėdą ir Lietuvą nuotrauka, foto

Naujus metus Klaipėdos uostas pradėjo praėjusių metų pagreičiu – sausio mėnesio krovinių...

Sėkmingas Klaipėdos uosto metų startas nuotrauka, foto

Ignalinos atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų kapinynui galėjo būti atvežta mažiau betono nei...

Radioaktyvių atliekų kapinynas: neaiškios kokybės betonas gali slėpti rimtus nusižengimus nuotrauka, foto

Svarsto didinti mokestį už darželį nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komitete vykusioje aršioje diskusijoje...

Valdžia atėmė galimybę dirbti, bet atlyginti nuostolių neskuba nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Karantinas baigsis, tačiau dalis smulkių parduotuvių, kavinių, grožio ir kitų paslaugų įmonių...

S. Čaplinskas: siūlymas drausti medvilninių kaukių dėvėjimą yra neadekvatus nuotrauka, foto

Sveikata, Buvęs Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas sako, kad naujausias ekspertų...

Manekenės žūties byloje kaltinamam A. Milteniui kitoje byloje teks sumokėti beveik 35 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Vienas iš kaltinamųjų mįslingomis aplinkybėmis žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės baudžiamojoje byloje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 24 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...