2021 m. sausio 17 d. 12:38 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Sensoriniai sodai – socialinei pažeidžiamų grupių įtraukčiai didinti

Sensoriniai sodai – socialinei pažeidžiamų grupių įtraukčiai didinti nuotrauka, foto

© Laimos Žemeikienės nuotr.

Reklama

Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas Klaipėdoje kartu su partneriais VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centru „Pušynas“ Palangoje ir ligonine „Piejūras“ Liepojoje kuria sensorinius sodus, skirtus žmonėms, turintiems įvairių fizinių, psichinių, emocinių ir elgesio sutrikimų, siekiant jų socialinės, dvasinės ir fizinės gerovės bei geresnės gyvenimo kokybės. 

Projekto  ,,Sensoriniai sodai – socialinei pažeidžiamų grupių įtraukčiai didinti LAT-LIT teritorijoje“ (projektas „Sensory gardens” nr. LLI-445) tikslas yra sukurti inovatyviąinfrastruktūrą  ir sensorinės integracijos metodiką (lietuvių ir latvių kalbomis).

Prie pranciškonų vienuolyno kuriamas sensorinis sodas ,,Vilties sodai” suplanuotas remiantis septyniais žmogaus sensoriniais pojūčiais. Augalai ir jų grupės sode parinkti taip, kad užtikrintų žmogaus pojūčių stimuliavimą ar slopinimą, o tai ypač svarbu žmonėms, turintiems autizmo sindromą. Į užsiėmimus, kuriuos ves ergoterapeutai, kineziterapeutai ir kiti specialistai bus įtraukiami įvairaus amžiaus, skirtingus gebėjimus turintys asmenys. Sensoriniame sode bus siekiama didinati bendruomeniškumą, mokomasi darbo grupėje, bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžių, keliama savigarba ir orumas, įgyjama naujų įgūdžių bei gerinama ateities perspektyva.

Parengta sensorinės integracijos metodika bus skirta socialinės ir medicininės reabilitacijos specialistams (ergoterapeutams, kineziterapeutams, logoterapeutams, psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams, mokytojams, ir kt., dirbantiems su psichikos ir elgesio sutrikimus turinčiais asmenimis; tradicinės raidos vaikams ir vaikams bei suaugusiems  turintiems specialiųjų poreikių ir jų šeimos nariams; suaugusiems, turintiems fizinę negalią; senjorams; sveikatos, socialinių specialybių studentams, savanoriams ir kt.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendra projekto vertė – 689 991 EUR, iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 586 493 EUR. Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynui Klaipėdoje numatytas finansavimas sudaro 279 479 EUR.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Vos per vienerius metus smogę du karantinai – sunkus išbandymas daugeliui Lietuvos...

Dėl karantino nedirbančius smulkiuosius verslininkus kamuoja nežinia nuotrauka, foto

Drastiškai kritus keleivių srautui tarpmiestinio susisiekimo įmonės jau atsisakė apie 80...

Keleivių mažėjant vežėjai atsisakė dar daugiau reisų nuotrauka, foto

Jei manėte, kad taksofono paslauga Lietuvoje išnyko, esate beveik teisus. Lietuvoje liko...

Taksofonai - ligoniams, kaliniams ir teroristams nuotrauka, foto

Astai Pilypaitei – 50: apie sustoti privertusią ligą, mylimojo staigmenas ir viltis dėl vaikų ateities nuotrauka, foto

Žmonės, Kad sausio 16-ąją į 50-metį įžengusi Asta Pilypaitė taps dainininke, nujausti buvo...

Koronavirusą svarsto įtraukti į profesinių ligų sąrašą: susrigęs asmuo galėtų tikėtis socialinio draudimo išmokos nuotrauka, foto

Sveikata, „Mes šiuo metu esame kreipęsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją,...

Į ledinį vandenį - su karūna ir suknele nuotrauka, foto

SE, Uostamiestyje puikiai žinoma šefė, kulinarijos studijos "Čiop Čiop" Klaipėdoje bei savitarnos kavinukės...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...