2020 m. lapkričio 1 d. 03:35 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

© "Pixabay" nuotr.

Reklama

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl vėjo elektrinių plėtros Lietuvos jūrinėje teritorijoje. Komisijos narys Virgilijus Poderys teigė, kad posėdyje bus diskutuojama pagal kokį modelį turėti veikti vėjo jėgainės jūroje bei kaip turėtų būti sprendžiamas jų prijungimo prie žemyninio tinklo klausimas.

„(Komisijos posėdyje bus diskutuojama – ELTA), kaip ruošiama įgyvendinti projektą ir kam turime būti pasiruošę, tiek politikai, tiek techninis personalas, tiek tie, kurie dalyvaus konkurse. (Vyks – ELTA) debatai ir apie prijungimą, nes vėjo jėgainės yra toli jūroje, kas turėtų būti atsakingas už prijungimą prie tinklo, kuris yra žemyne, ir pagal kokį modelį turėtume veikti.

Žinome, kad regione egzistuoja visokių minčių: iš estų, latvių (girdime – ELTA), kad gal ir regioniniu mastu galėtume vystyti (vėjo jėgainių projektą – ELTA), gal keturios ar trys šalys regione, panašiai kaip Šiaurės jūroje. (...) Kitaip sakant, yra įvairių modelių ir tai yra pakankamai naujas dalykas, tad daug ką reikia atviromis akimis ir atviru protu aptarti“, – Eltai teigė V. Poderys.

Vyriausybės nutarimu numatyta tiksli Baltijos jūros ekonominės zonos dalis, 15 ha jūros teritorijos, kurioje bus vykdoma tikslinga vėjo elektrinių plėtra iki 2030 metų. Šių elektrinių parko įrengtoji galia – 700 MW.

Tokios galios vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 2,5-3 TWh per metus – tai yra beveik ketvirtadalis dabartinio Lietuvos suvartojamo elektros energijos poreikio. Skaičiuojama, kad į tokio galingumo vėjo parkus bus pritraukta iki 1 mlrd. Eur privačių investicijų.

Numatyta, kad konkursai šių elektrinių plėtrai ir eksploatacijai jūrinėje teritorijoje bus organizuojami 2023 metų vasario 1 dieną. Iki šio laikotarpio patvirtintas teritorijos planavimo ir aplinkosaugos procedūras – specialiojo plano, strateginio pasekmių aplinkai vertinimą ir poveikio aplinkai vertinimą – atliks Lietuvos energetikos agentūra.

Reklama

Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje yra numatyta Nacionalinėje energetikos strategijoje ir Nacionaliniame Energetikos ir klimato srities veiksmų plane.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, populiarėja palaikų kremavimas. Atsirandant vis didesniam krematoriumų...

Atsinaujinusi „Aterna“ stebi kolumbariumo paklausos augimą nuotrauka, foto

Donatas dirba įmonėje „DSP plius“ vadybininku. Įmonės direktorė Irma Spudienė džiaugiasi geru,...

Norite įdarbinti negalią turintį žmogų – pasinaudokite valstybės pagalba nuotrauka, foto

Komentuodamas pastaraisiais metais Lietuvoje stebimą gyventojų skaičiaus augimą, Visuomenės geografijos ir demografijos...

Geografas: kurį laiką gyventojų šalyje daugės nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda jai priklausančias UAB „Stotis“, įmonės, kuri valdo Gargždų...

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda UAB „Stotis“ akcijas nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...