2020 m. rugsėjo 24 d. 17:37 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Paskelbtos galutinės elektros ir dujų kainos 2020 metams

(14)

2019-11-28, 13:41

Ignitis pranešimas spaudai

Paskelbtos galutinės elektros ir dujų kainos 2020 metams nuotrauka, foto

Reklama

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) šiandien paskelbė galutines nuo sausio 1 dienos įsigaliosiančias elektros energijos ir gamtinių dujų kainas gyventojms.

Taryba nustatė, kad nuo ateinančių metų buitiniams vartotojams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 14,9 ct/kWh su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 16,8 ct/kWh, naktinę – 10,7 ct/kWh.

Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams sumažės iki 55 ct/m3 su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 36 ct/m3

Vidutinės elektros energijos kainos nuo 2020 m. sausio 1 d. augs 14,6 proc., tačiau gamtinių dujų kaina nuo sausio 1 dienos gyventojams vidutiniškai mažės 17,9 proc.

Didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo išaugusios elektros energijos įsigijimo elektros biržoje kainos (augo daugiau kaip 17 proc.), o taip pat didėjančios perdavimo (daugiau kaip 23 proc.), sisteminių (daugiau kaip 27 proc.), skirstymo paslaugų (11-24 proc.) kainos.

Kainų didėjimą elektros biržoje lemia ir augančios apyvartinių taršos leidimų (ATL) kainos, dėl kurių išliks brangi iš taršių gamybos šaltinių gaminama elektros energija. Įtakos elektros kainų pokyčiams turi ir meteorologinės sąlygos. Sausesnis nei įprastai klimatas nėra palankus hidroenergijos gamybai, o tai lemia mažesnius Skandinavijos ir Baltijos šalyse pagamintos elektros kiekius.

Tuo tarpu didžiausią įtaką gamtinių dujų kainų mažėjimui buitiniams vartotojams turėjo 39 proc. mažėjanti suskystintų gamtinių dujų terminalo dedamoji, taip pat apie 3,5 proc. mažėjusi žaliavos kaina tarptautinėse rinkose. Dujos pigo sumažėjus paklausai dėl sąlyginai nešaltos žiemos bei dujų saugyklose esančio jų pertekliaus. Atitinkamai 2 ir 7 proc. mažėjo gamtinių dujų skirstymo kaina, o tiekimo saugumo dedamoji mažėjo 52 proc.

„Ignitis“ ekspertų skaičiavimu, tie klientai, kurie gamtinėmis dujomis šildo namus, kiekvieną  mėnesį vidutiniškai sutaupys apie 12 eurų. Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 149 kilovatvalandžių elektros energijos per mėnesį, išlaidos padidės nežymiai – iki 2,75 eurų per mėnesį.

Elektros energijos „Standartinis“ vienos laiko zonos tarifo planas 2020 m. sieks 14,9 ct/kWh su PVM (šiemet – 13 ct/kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai nuo kitų metų už dieninę energiją mokėtų 16,8 ct/kWh (šiemet – 14,3 ct/kWh), o naktinę – 10,7 ct/kWh (šiemet – 10,0 ct/kWh). 

Elektros tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ pasirinkusiems klientams pastoviosios dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios kaip ir šiais metais, t.y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros kaina sieks 13,3 ct/kWh (šiemet – 11,4 ct/kWh), o „Namai plius“ – 12,8 ct/kWh (šiemet – 10,9 ct/kWh).

Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros kaina atitinkamai sieks 15,0 ct/kWh (šiemet – 12,4 ct/kWh) ir 9,8 ct/kWh (šiemet – 9 ct/kWh). „Namai plius“ plano dieninė 2019 metų kaina sieks 14,4 ct/kWh (šiemet – 11,8 ct/kWh), o naktinė – 9,5 ct/kWh (šiemet – 8,7 ct/kWh). 

Gamtinių dujų „Minimalus“ plano (1 gr.) klientams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, kitąmet pastovioji tarifo dalis išliks 0,56 euro per mėnesį. Šiems klientams vieno kubinio metro dujų kaina nuo kitų metų sausio 1 dienos sumažės 16,7 proc. iki 55 ct/m3 su PVM (šiemet – 66 ct/ m3).

Reklama

„Optimalus“ plano (2 gr.) klientams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartojantiems iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems „Ignitis“ klientams kitąmet sumažės 21,7 proc., iki 0,36 centų už kubinį metrą gamtinių dujų (šiemet – 46 ct/m3).

Teksto rašymas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-03-09   15:01

IP: 5.62.60.237


Daugiau nesijaudink, kad mes čia dėl tavęs! Jums reikalinga greita paskola verslui ar norint susimokėti sąskaitas pagal 2% palūkanų normą? Mes siūlome paskolą verslui, asmeninę paskolą, būsto paskolą, auto paskolą, studentų paskolą, skolų konsolidavimo paskolą e.t.c. nesvarbu, koks yra jūsų kredito balas. Mes garantuojame, kad teikiame finansines paslaugas gausiems klientams visame pasaulyje. Maksimali paskolos trukmė nuo 1 iki 30 metų. Mūsų paskola svyruoja nuo 5 000 eurų (penki tūkstančiai dolerių) iki 50 000 000 000,00. (Penkiasdešimt milijonų Eurų). Mes taip pat skoliname JAV DOLLARUS, EUR ir POUNDS! Norėdami gauti daugiau informacijos, maloniai susisiekite su mumis šiuo el. Pašto adresu: ([email protected]) WHATSAPP +1 (205) 2177-288

keverzones

2020-01-27   11:54

IP: 87.239.85.41

sudetingai parasyta,niekaip negali aiskiai sudeliot. tiek uz tai,tiek tiems ar kitiems. normali lentele butu,kaip praeitais metais,o tai cia su savo isvedziojimais dar viena universiteta baigt reik,na ir einam,kuo sudetingiau,o ne paprastais skaiciais...

2020-01-26   13:24

IP: 90.143.122.157

Persižiūrėjau buvusias kainas, bandžiau suprasti , kokios bus, bet perpratau tik procentus, kažkokius procentais didėjimus, mažėjimus, o kiek iš tiesų reikia mokėti eiliniam Kupiškio miesto daugiabutyje gyvenančiam taip ir nesupratau ir toliau mokėsiu panašiai, bet būtų gerai žinoti, kiek turėčiau mokėti teisingai už vieną K/W ir kiek už 1m3 dujų ir kokia pastovi kaina, būtų gerai nei permokėti, nei įsiskolinti. Ačiū

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

11 500 tonų – tiek pernai Klaipėdos regiono gyventojai išrūšiavo ir perdirbimui į...

Žalienos – į aikštelę, iš aikštelės - kompostas nuotrauka, foto

Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl...

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Siekiant drausti nelegalių tabako gaminių gamybą, siūloma uždrausti neapdoroto tabako mažmeninę...

Siūloma uždrausti neapdoroto tabako prekybą nuotrauka, foto

Įkliuvo per jauniems asmenims alkoholį pardavę prekeiviai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus ir Klaipėdos miesto PK pareigūnai, pasitelkę policijos...

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Sociumas, Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B nuotrauka, foto

Sveikata, Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija....

Keičiasi policijos darbo organizavimas nuotrauka, foto

Lietuva, Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...