2019 m. vasario 19 d. 03:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Paklausiausios profesijos Lietuvoje 2019-ais metais

(3)

2019-01-21, 16:32

Vakarų ekspreso inf.

Paklausiausios profesijos Lietuvoje 2019-ais metais nuotrauka, foto

Renkantis profesiją, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai ar pasirenkama specialybė yra laikoma prestižine, bet ir į tai, ar tos specialybės darbuotojai yra iš tiesų bus paklausūs darbo rinkoje. Konsultantai karjeros klausimais neretai pataria, kad reikėtų vengti rinktis tas profesijas, kurios tuo metu yra tiesiog madingos, populiarios, geidžiamos, o atkreipti dėmesį ar jos jums bus naudingos, ar suteiks darbo vietą bei galimybę iš tiesų realizuoti save. Todėl šį kartą pateikiame kokių sričių profesijų atstovai bus paklausiausi 2019-aisiais metais.

Sveikatos apsaugos ir priežiūros specialistai

Tam tikros srities specialistų poreikis atsiranda ir dėl demografinių faktorių, vienas iš jų – tai  itin sparčiai senėjanti visuomenė. Dėl šios priežasties įvairiausių sričių gydytojai bei kiti sveikatos priežiūros specialybės atstovai bus reikalingi ne tik 2019-aisiais metais, bet ir vėliau. Pasirinkę šią profesiją, tikėtina, kad be darbo neliksite. Nors šiuolaikinis pasaulis sparčiai modernėja, neretai technologijos geba pakeisti žmogaus fizinį darbą, prognozuojama, kad medicina ir toliau liks ta sritimi, kurioje visiškai be žmogaus rankos išsiverti nepavyks.

Kalbant apie sveikatos apsaugos sritį, atsiranda vis didesnis poreikis konkretesnių sričių specialistams: genetikos, biomedicininės inžinerijos, kamieninių ląstelių tyrimų srities, protezų dizaino, nanotechnologijų srities ir t.t.

Vyriausieji buhalteriai

Kiekvieno verslo pagrindinis tikslas – pardavimai ir pajamų generavimas. Todėl kiekvienai įmonei yra reikalingas buhalteris. Kuo įmonė didesnė, kuo daugiau pajamų per metus ji generuoja – tuo daugiau atsakomybės turi ir buhalteris, kuris bus atsakingas už įmonės buhalterinės paskaitos tvarkymą, buhalterinių įrašų teisingumą, duomenų tikrumą bei įmonėje vykdomų finansinių operacijų teisėtumą. Vyriausiasis buhalteris privalo dirbti vadovaudamasis visais šalies įstatymais. Ši darbo pozicija reikalauja specifinių žinių ir skiriasi nuo įprasto buhalterio specialybės. Būtent todėl numatoma, kad šios srities atstovai paklausūs bus dar ilgai.

Rinkodaros specialistai

Rinkodaros specialistų poreikis išliks aktualus ir 2019-aisiais metais. Vis sparčiau augant socialiniams tinklams, atsiranda net ir naujos rinkodaros kryptys, tokios, kaip, pavyzdžiui, „Influancerių marketingas“.  Atsiranda poreikis ir specialistams, kurie formuotų įvaizdį (konkretaus asmens, įmonės ar veiklos krypties) būtent socialiniuose tinkluose. Prognozuojama, kad įvaizdžio kūrėjo specialybė taps vis labiau paklausi. Taip pat išlieka ir kitų, daugeliui jau pažįstamų  rinkodaros sričių darbuotojų  poreikis: reklamos kūrėjų, internetinio marketingo, SEO specialistų.

Turinio kūrėjai

Kadangi skirtingi socialiniai tinklai užima vis didesnę dalį žmonių gyvenimo – nieko nenustebins tendencija, kad itin sparčiai didėja žmonių, kuriančių turinį, poreikis. Turinys gali būti įvairaus formato: straipsniai, video reportažai, fotoreportažai, tiesioginės transliacijos ir t.t. Dabartinis žmogus internete praleidžia itin daug laiko, todėl kokybiško ir unikalaus turinio poreikis vis labiau auga, o šios specialybės atstovai tampa itin reikalingi.

Informacinių technologijų specialistai

Pasauliui bei technologijoms vis labiau modernėjant, jau kuris laikas juntamas itin ryškus informacinių technologijų specialistų poreikis. Numatoma, kad ši tendencija ne tik nesikeis 2019-aisiais metais, bet dar ir didės. Nuolat juntamas ne tik programuotojų poreikis, bet ir kitų IT sričių atstovų, tokių kaip: IT projektų vadovai, testuotojai, sistemų architektai, grafikos dizaineriai, vartotojų sąsajų kūrėjai ir kt.

Alternatyviosios energetikos srities specialistai

Esant sparčiam pasaulio vystymuisi – išnaudojama vis daugiau iš žemės išgaunamų, neatsinaujinančių energijos išteklių. Dauguma šalių ima į tai atsižvelgti, ieškant alternatyvių, atsinaujinančių energijos šaltinių, kurie padėtų gyventojus aprūpinti dujomis, elektra bet kartu tausotų ir aplinką. Todėl nieko keisto, kad alternatyviosios energetikos sritis tampa vis labiau aktuali, o šios srities specialistai vis reikalingesni.

Tarptautinės teisės specialistai

Teisės – jau kuris laikas itin populiari sritis ir teisininko specialybė laikoma kone prestižine. Kalbant apie profesijų paklausą, 2019-aiais bei tolimesnėje ateityje bus itin reikalingi šios srities specialistai, išmanantys tarptautinę teisę. Pasaulis tampa vis labiau atviras, didelė dalis įmonių turi filialus kitose šalyse, todėl tarptautinę teisę išmanantis specialistas daugeliui didesnių įmonių yra itin reikalingas. Paskutiniais metais teisininkų kasmet paruošiama pakankamai daug, todėl karjeros specialistai neretai pataria orientuotis ne į bendrąją teisę, bet būtent į tikslesnes teisės sritis. Lietuvos teisininkai, ypač sostinės notarai ar advokatai, taip pat vis dar laikomi paklausiais, dėl savo srities klientų stabilumo, tačiau į tarptautinę rinką besitaikantys specialistai yra tie, kurių paklausa būtent šiais metais bus ypač didelė.

Finansų analitikai

Kaip ir minėjome – kiekvienos verslo srities tikslas – tai siekis uždirbti daugiau pajamų. Nesvarbu ar įmonė teikia paslaugas, ar pardavinėja prekes, ar užsiima kita veikla. Todėl verslo analitiko specialybė yra itin paklausi, ši tendencija išliks ir 2019-aiais metais. Verslo analitikai teikia patarimus, atsižvelgdami į pokyčius rinkoje, stebi įvykius, analizuoja statistiką, teikia prognozes bei įžvalgas, kurios yra itin naudingos verslui.

Pastebima tendencija, kad vienos specialybės žinios darbo rinkoje tampa jau nebepakankamos. Vis labiau populiarėja „tarpdiscipliniškumas“, t.y. kai darbuotojas turi nebe vienos, bet dviejų ar net daugiau specialybių įgūdžių. Pavyzdžiui, programuotojas, turintis žinių ir rinkodaros srityje.  Pastebėjus šį darbo rinkos pokytį, vis aktualesnis tampa suaugusiųjų mokymas bei persikvalifikavimas. Prognozuojama, kad prie šio pokyčio laikui bėgant ims prisitaikyti ir universitetai, kiek pakeisdami studijų programas, kad baigę jas studentai, turėtų kelių sričių žinias.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ariui

2019-01-22   10:31

IP: 85.232.128.59

Ten jau ukrainiečiai viską užėmė. Mūsiškiams UK, Skandinavija, Vokietija.

Aris

2019-01-22   07:48

IP: 185.11.26.161

O juodadarbiai specialistai jau nebebus reikalingi?

Klaipėda

2019-01-21   19:12

IP: 88.119.38.77

Verslo analitikų ir finansų analitikų veiklos sritys šiek tiek skiriasi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – jūs auginate kainas nuotrauka, foto

Klaipėdos ir Šiaulių viešieji logistikos centrai neteks valstybei svarbių ekonominių projektų...

Klaipėdos logistikos centras valstybei nebesvarbus nuotrauka, foto

Baltijos šalyse pirmaujantys „Lietuvos geležinkeliai“ investuoja į savaeigį geležinkelio kelių diagnostikos įrenginį....

„Lietuvos geležinkeliai“ perka kelius skenuosiantį savaeigį traukinį nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...