2019 m. liepos 21 d. 02:55 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Naktiniuose baruose situacija gerėja, "girdyklose" - ne

(5)

Naktiniuose baruose situacija gerėja, "girdyklose" - ne nuotrauka, foto

PAŽEIDIMAI. Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovų, situacija miesto naktiniuose baruose gerėja. Tačiau problemų išlieka vadinamosiose "girdyklose". Pažeidimų fiksuojama kone kiekviename reide.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius su policijos pareigūnais toliau fiksuoja pažeidimus uostamiesčio naktiniuose baruose ir vadinamosiose "girdyklose". Tačiau situacija, palyginti su praėjusiais metais, gerėja.

Pasak Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjo Sauliaus Valiulio, probleminiai Klaipėdos barai reaguoja į prevencines pastabas. Tačiau problemų nemažėja naktinėse "maitinimo įstaigose", kuriose parduodamas alkoholis.

"Girdyklose" pažeidimų netrūksta

Šiais metais Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su pareigūnais atliko 17 reidų. Per juos buvo užfiksuoti 8 kartai, kai dėl pažeidimų buvo nubausti pardavėjai. Dar 14 kartų įkliuvo alkoholį laukan išsinešę asmenys. Taip pat buvo užfiksuoti 6 paslaugų teikimo pažeidimai, kai lauko kavinėse klientai buvo aptarnaujami po vidurnakčio.

"Įsigaliojus pataisoms alkoholio išsinešimas yra draudžiamas. Pardavėjai turi užtikrinti, kad alkoholis būtų išgertas vietoje. Tačiau atsirado gudravimų - alkoholis išsinešamas limonado butelyje, alaus vienkartiniuose induose, kavos indelyje.

Neseniai žmogus išsinešė tris vienkartinius alaus indus, o juose buvo supiltas brendis. Brendį buvo bandoma perpilti į giros butelį, išėjus į kiemą", - sakė Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas S. Valiulis.

Situacijos nepuošia tai, jog Administracinius nusižengimus padarę asmenys kaltės nepripažįsta. Pardavėjai teigia, kad klientams išsinešti alkoholio laukan neleido, o alkoholį įsigiję asmenys kalba priešingai.

Reklama

"Gauname nusiskundimų ir dėl naktinių barų, bet dėl jų nusiskundimų yra sumažėję. Galbūt miesto bendruomenė rado bendrą kalbą su barų savininkais. Tačiau ir mes vykdydami kontrolę darėme prevencinius patikrinimus, net ir dienos metu. Paaiškinome taisykles dėl prekybos ir paslaugų teikimo Klaipėdos viešose vietose bei dėl tvarkos", - tikino S. Valiulis.

Jis priminė, jog barmenai po vidurnakčio klientus gali aptarnauti tik kavinės viduje - ar būtų perkamas alkoholis, ar puodelis kavos. Beje, nuo 22 val. lauko kavinėje muzika turi būti išjungta ir grojama tik viduje.

"Dėl muzikos nubaustas tik vienas baras. Barmenai teisinasi, kad nepastebi laiko. Šiemet, atrodo, situacija tikrai geresnė nei buvo pernai", - teigė S. Valiulis.

Apie pagerėjusią situaciją kalba ir Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė. Pasak jos, ypač nedaug pažeidimų fiksuota paskutiniuose naktiniuose ir dieniniuose reiduose. O pažeidimai susiję su paliktais pravertais barų langais ir iš jų sklindančia muzika.

"Kiekvieno patikrinimo metu po vieną ar kelis pažeidimus fiksuojame. Bet yra naktinių patikrinimų, kada nebuvo nustatyta jokių pažeidimų. Tyčia pasalų neorganizuojame, tačiau patikrinimus vykdome. Situacija stebima ir pažeidėjai fiksuojami", - tikino K. Vintilaitė.

Barų likimas paaiškės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje daug kritikos probleminiams Klaipėdos naktiniams barams buvo pažėręs meras Vytautas Grubliauskas. Jis netgi buvo prabilęs apie galimybę kai kuriems jų uždrausti naktinę prekybą alkoholiniais gėrimais.

Reklama

Kaip teigia Klaipėdos savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova, probleminių barų savininkai yra linkę kalbėtis ir situaciją spręsti.

"Ties rizikos riba yra naktinių barų. Jiems yra duotas laikas išspręsti problemas. Patys savininkai tam prašė laiko iki rugsėjo. Rugsėjį susirinksime ir situaciją nagrinėsime iš naujo", - sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Visiškai neseniai Savivaldybė gavo naują prašymą nagrinėti situaciją dėl vieno iš naktinių barų. Dėl to artimiausiu metu ketinama sušaukti darbo grupę, kuri turės priimti sprendimą - teikti siūlymą miesto Tarybai riboti alkoholio prekybos laiką arba nustatyti pasitaisymo terminą bei skirti įspėjimą ir didinti patikrų skaičių.

Ties rizikos riba yra naktinių barų. Jiems yra duotas laikas išspręsti problemas. Patys savininkai tam prašė laiko iki rugsėjo. Rugsėjį susirinksime ir situaciją nagrinėsime iš naujo.

"Viskas priklauso nuo to, kokią medžiagą pateikia policija ir kokią informaciją pateikia Viešosios tvarkos skyrius. Alkoholio prekybos ribojimas taikomas ne įstaigai, o vietai. Anksčiau būdavo taip, kad skirdavome ribojimą įstaigai. Tuo pačiu adresu su ta pačia veikla, tokiu pačiu turiniu atsirasdavo įstaiga kitu pavadinimu. Ji vėl kreipdavosi dėl leidimo ir tęsdavo veiklą", - įstaigų gudravimus prisiminė E. Mantulova.

Palangos savivaldybė ėmėsi iniciatyvos

Klaipėdos kaimynė Palanga praėjusią savaitę ėmėsi griežtų veiksmų prieš naktinį klubą "Laukinis Vakarų Salūnas". Jis nesugebėjo užtikrinti viešosios tvarkos, sąlygas pateikus Palangos merui Šarūnui Vaitkui ir Palangos policijai. Vietos Taryba nusprendė, kad šioje vietoje naktimis alkoholiu prekiaujama nebus.

Reklama

Žymos: viešoji tvarka

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Dziusas

2018-07-26   04:39

IP: 120.21.181.91

Neburbuliuokit ant girtuokliu, parazitai jus! Jei nesimiega tai valerijankes 10 tableciu isgerkit ir ame

Cucumar

2018-07-25   16:12

IP: 88.119.136.7

Neparduoti Verygai morkų sulčių nuo 10 ryto sekmadieniais.

xxx

2018-07-25   15:36

IP: 82.135.247.54

geriau vėlesniu laiku po žardės rajoną policija dažniau pravažiuotų.Yra toks tipo baras TEchas ,kuris turi įsirengęs pijokams rukyklą ant stogo ,tai linsmina savo triukšmu kiekvieną mielą vakarą-naktį ir juokas jiems ima kai pasakai paskambinęs.O tokiems duoti reikia gerą baudą ir tiems kurie leido balkoną pasidaryti priešais gyvenamą namą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo...

Vėjo jėgainės galėtų būti netoli Šventosios nuotrauka, foto

Naujų mokesčių bei didesnio jų progresyvumo Lietuvai nepavys išvengti, sako laikinasis...

Neišvengsime NT ir taršių automobilių mokesčių nuotrauka, foto

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, komentuodamas lrytas.lt pasirodžiusią informaciją, esą uosto valdybos susirinkimo...

Masiulis apie neva suklastotus dokumentus Vaitkaus istorijoje nuotrauka, foto

Palangos oro uoste šių metų pabaigoje ketinama pradėti oro uosto rekonstrukcijos darbus...

Palangos oro uostą atnaujins kitąmet nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...