2020 m. rugsėjo 30 d. 08:16 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

„LTG Link“ pirks naujus traukinius – prasideda rinkos konsultacijos

2020-07-14, 14:30

Lietuvos geležinkeliai

„LTG Link“ pirks naujus traukinius – prasideda rinkos konsultacijos nuotrauka, foto

Reklama

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“, neseniai pristačiusi savo naująjį prekės ženklą „LTG Link“, skelbia apie pradedamas rinkos konsultacijas dėl traukinių parko atnaujinimo. Planuojama, kad naujieji riedmenys užtikrins patogias keliones skirtingų poreikių keleiviams, o taip pat – žymiai sumažins gamtoje paliekamą kelionių pėdsaką.

„Tai – vienas iš pagrindinių įsipareigojimų, kurį liepos 3-iąją, pristatydami „LTG Link“ prekės ženklą, davėme visuomenei. Naujas mūsų veidas žymi ir siekį kurti naują keliavimo traukiniais kultūrą bei tapti pirmuoju pasirinkimu keliaujantiems. Viena iš priemonių tam pasiekti – komfortiškos kelionės gamtai draugiškais, moderniais, patogiais traukiniais, kurie bus pritaikyti skirtingų poreikių keleiviams“, – pasakoja „LG Keleiviams“ vadovas Linas Baužys.

Pasak L. Baužio, atnaujinimai prasideda nuo rinkos konsultacijų: gamintojai bus kviečiami pristatyti naujoves, pasidalinti įžvalgomis dėl naujų riedmenų, patarti išsigryninant technines specifikacijas. Remiantis šia informacija, bus formuojamas ir skelbiamas viešasis pirkimas – numatoma, kad jo vertė sieks daugiau nei 200 mln. eurų.

„Ši investicija – tai investicija į ateitį. Ruošiamės kelionių traukiniais kokybiniam lūžiui. Atnaujinti keleivinių riedmenų parką būtina, nes dalis traukinių yra technologiškai pasenę, neatliepia šiuolaikinių keliavimo įpročių, nėra pritaikyti individualių poreikių turintiems asmenims. Kuo patogesnius ir modernesnius traukinius turėsime, tuo geresnės bus kelionių patirtys. Tik patenkindami keleivių poreikius, paskatinsime juos dažniau keliauti traukiniais ir tausoti mūsų šalies gamtą“, – teigia L. Baužys.

Bendrovė skaičiuoja, kad atnaujinus traukinių parką ir traukiniams pajudėjus naujai elektrifikuotais ruožais, į aplinką per metus patenkančio anglies dioksido (CO2) kiekis sumažės apie 7 mln. kilogramų. Naujiems elektriniams traukiniams pradėjus kursuoti pagrindine šalies geležinkelių magistrale Vilnius–Klaipėda, kurios elektrifikacijos projektą vykdo bendrovė „LTG Infra“, dabar naudojami patogūs dyzeliniai traukiniai, o taip pat ir naujai perkami riedmenys pakeis šiuo metu regioniniuose maršrutuose kursuojančius senuosius traukinius.

Visi naujieji traukiniai bus pritaikyti individualių poreikių turintiems keleiviams, tarp jų – ir senjorams, šeimoms su mažyliais ar judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Sutartį dėl naujų traukinių įsigijimo planuojama pasirašyti kitų metų pabaigoje. Galutiniai pasirinkimai ir techninės charakteristikos paaiškės baigus rinkos konsultacijas ir įsivertinus finansavimo galimybes – įmonė traukinius įsigyti planuoja dvejopai: savomis lėšomis ir pritraukus ES finansavimą. Tokio finansavimo pavyzdžių esama kitose Europos Sąjungos šalyse: naujus traukinius, dalinai finansuojant iš ES fondų (Sanglaudos fondo, ERPF ir kt.), įsigijusios ir mūsų kaimynės – Estija ir Lenkija.

Šio finansavimo, teikiamo ES, tikslas – vystyti geležinkelių transportą, kaip vieną iš stiprių aplinkosaugos dedamųjų. Kelionės traukiniais, lyginant su kitomis transporto priemonėmis, aplinkoje palieka mažiausią pėdsaką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Smarkiai išaugus biokuro iš Baltarusijos importui sklinda gąsdinimai, neva jis gali būti...

Radiacinių grėsmių biokuras nekelia nuotrauka, foto

Ūkininkams sėkmingai atlaikyti konkurenciją ir padidinti savo pajamas vien praktinės darbo patirties...

Kaimui į pagalbą ateina mokslo ir mokymo įstaigos nuotrauka, foto

Pirmasis 2020 metų pusmetis šalies prekių eksportui, lyginant su tuo pačiu 2019-ųjų...

Ne visos šalies įmonės fiksuoja eksporto mažėjimą: rezultatus gerinti pavyko net pandemijos akivaizdoje nuotrauka, foto

Geresnės sanitarinės sąlygos, intensyvus ūkininkavimas bei maisto gamyba padėjo pasaulyje suvaldyti daugybę...

Pokyčių banga Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Girulių draustinio idėja skinasi kelią nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos iniciatyvai steigti...

Vyriausybė svarstys siūlymą pakeisti Nemuno deltos regioninio parko ribų planą nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė trečiadienį svarstys Aplinkos ministerijos siūlymą pakeisti Nemuno deltos regioninio parko ir...

Teisės Vartai - visi Lietuvos teisininkai vienoje vietoje nuotrauka, foto

Lietuva, Kiekvienam vienu ar kitu savo gyvenimo periodu neišvengiamai tenka susidurti su situacijomis,...

Kai kurios Registrų centro teikiamų paslaugų kainos kils 7 kartus nuotrauka, foto

Lietuva, Registrų centras skelbia, kad kai kurios elektroniniu būdu teikiamos paslaugos mažės kelis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...