2019 m. liepos 21 d. 05:39 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

KN atsakė į koncerno „Achemos grupė“ pretenziją

KN atsakė į koncerno „Achemos grupė“ pretenziją nuotrauka, foto

© KN

Reklama

KN (AB „Klaipėdos nafta“) suskystintųjų gamtinių ir naftos terminalų operatorė, papildomai įvertinusi koncerno „Achemos grupė“ pretenziją, atmetė ją kaip neturinčią teisinio pagrindo.

 „Achemos grupė“ pretenziją bendrovei pateikė prieš pat birželio 27 d. numatytą KN akcininkų visuotinį susirinkimą, kuriame turėjo būti balsuojama dėl reguliuojamos veiklos perleidimo KN 100 proc. valdomai dukterinei įmonei UAB „SGD terminalas“. Pretenzijoje teigiama, kad dėl sprendimų priėmimui reikalingos nepateiktos informacijos ir pasirinkto veiklos perleidimo būdo neva būtų pažeidžiami smulkiųjų akcininkų interesai.

Atsižvelgiant į pateiktą pretenziją, KN papildomai vertino koncerno „Achemos grupė“ teiginius, kad SGD terminalo veikla gali būti perleidžiama tik reorganizavimo būdu. Išorinių kvalifikuotų teisininkų atliktas vertinimas dar kartą patvirtino, kad „Achemos grupės“ pretenzija yra nepagrįsta.

„Siekdami mums iškelto tikslo – sudaryti galimybes mažinti terminalo išlaikymo kaštus visiems dujų vartotojams jau nuo liepos 1 d. –  rinkomės geriausią alternatyvą – SGD terminalo veiklą perleisti KN 100 proc. valdomai dukterinei bendrovei, kuri atitinka visus teisinius reikalavimus ir kuria didžiausią vertę visiems akcininkams. Sprendimą dėl veiklos perleidimo rinkomės atidžiai įvertinę visas galimybes. Pažymėtina, kad koncerno „Achemos grupės“ įvardijamas įmonės reorganizavimas savaime yra gerokai sudėtingesnis ir brangesnis procesas, kuris truktų mažiausiai metus laiko, be to, būtų įmanomas tik gavus kreditorių sutikimus. Tad pasiekti galimybę mažinti terminalo kaštų dalį dar šiemet iš esmės nebūtų buvę įmanoma“, – sako KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

KN taip pat papildomai skyrė dėmesio ir teiginiams dėl nepakankamos pateiktos informacijos, dėl kurios pasisakė antrasis KN akcininkas. Papildomas KN pasitelktų teisininkų vertinimas patvirtino, kad informacija, būtina akcininkams priimti sprendimus visuotiniame susirinkime dėl SGD terminalo veiklos perleidimo, yra pateikta, įskaitant detalią turto vertinimo ataskaitą, į dukterinę bendrovę įnešamo ilgalaikio turto sąrašą ir jo vertę, informaciją apie veiklos perleidimo poveikį konsoliduotiems KN finansiniams rezultatams.

KN taip pat atkreipia dėmesį, kad kiekvienas prašymas dėl informacijos pagrįstumo turi būti vertinamas itin atidžiai, kai akcininkas kituose kontekstuose yra tiesioginis įmonės konkurentas ar klientas. Kalbant apie SGD terminalo veiklą, su „Achemos“ grupės įmonėmis vyksta daugiau nei dešimt bylų dėl SGD terminalo tarifo ir net paties projekto teisėtumo tiek Lietuvos nacionaliniuose teismuose, tiek Europos Sąjungos Teisingumo Teisme. Kartu visuomet aktualu prisiminti ir akcininko pareigą pateikti teisinį pagrindimą, kokiu konkrečiai tikslu prašomos informacijos reikia, kam ir kaip ji bus naudojama.

Reklama

Pakartotinis KN visuotinis akcininkų susirinkimas (VAS), kaip formaliai įtvirtina Akcinių bendrovių įstatymas, yra šaukiamas liepos 18 dieną. Kadangi dalies dokumentų, reikalingų sprendimams priimti, terminai pakartotinio VAS metu yra pasibaigę, šie dokumentai turės būti atnaujinami. Bendrovės vertinimu, tęsiant projektą ateityje bus reikalingi papildomi akcininkų sprendimai.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo...

Vėjo jėgainės galėtų būti netoli Šventosios nuotrauka, foto

Naujų mokesčių bei didesnio jų progresyvumo Lietuvai nepavys išvengti, sako laikinasis...

Neišvengsime NT ir taršių automobilių mokesčių nuotrauka, foto

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, komentuodamas lrytas.lt pasirodžiusią informaciją, esą uosto valdybos susirinkimo...

Masiulis apie neva suklastotus dokumentus Vaitkaus istorijoje nuotrauka, foto

Palangos oro uoste šių metų pabaigoje ketinama pradėti oro uosto rekonstrukcijos darbus...

Palangos oro uostą atnaujins kitąmet nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...