2020 m. lapkričio 24 d. 05:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Klaipėdos jūrų uoste sertifikuota antikorupcinė vadybos sistema

(3)

2019-11-20, 06:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Klaipėdos jūrų uoste sertifikuota antikorupcinė vadybos sistema nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija - pirma ir vienintelė uosto ir laivybos kompanija Europoje, kuri įdiegė antikorupcinę vadybos sistemą. "Tai didelis konkurencinis pranašumas ne tik kompanijai, bet visai Lietuvai", - vakar pažymėjo "RINA Services S.p.A" kompanijos vadovas Alessandro Romei, įteikdamas sertifikatą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktoriui, l. e. generalinio direktoriaus pareigas Vidmantui Paukštei.

Sertifikatas - tai patvirtinimas, kad VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė sistema atitinka ISO 37001:2016 standarto reikalavimus. Sertifikavimo auditą atliko nacionalinio Italijos akreditacijos biuro "Accredia" akredituota italų kompanija "RINA Services S.p.A" kartu su bendra Lietuvos ir Vokietijos įmone UAB "TUV Uolektis".

"Antikorupcinės vadybos sistemos įdiegimas rodo novatorišką įmonės požiūrį į korupcijos prevenciją. Tai svarbu ne tik kalbant apie įmonės reputaciją, bet ir apie viso uosto konkurencingumą, jo įvaizdį tarptautinėje arenoje. Šis sertifikatas rodo, jog jūs vienu žingsniu aplenkiate kitus uosto ir laivybos rinkos žaidėjus", - sakė A. Romei.

"Esame strateginė įmonė, todėl ypač yra svarbu, kad Uosto direkcijoje būtų vadovaujamasi aukščiausiais etikos reikalavimais bei principais, kad veikla būtų grindžiama atvirumo, sąžiningumo, dorumo ir atsakingumo standartais. Ypatingą dėmesį skiriame korupcijos rizikoms identifikuoti, vertinti ir valdyti, mokyti darbuotojus bei siekiame, kad kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas už korupcijos apraiškų užkardymą. Mūsų principas - nulinė korupcijos tolerancija ir maksimalus skaidrumas", - kalbėjo V. Paukštė.

Tomas Pivoras, UAB "TUV Uolektis" plėtros vadovas pasidžiaugė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nauju požiūriu į korupciją. "Įprasta praktika yra kovoti su jau įvykusiomis korupcijos apraiškomis, reaguoti į įvykį, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija skiria dėmesį korupcijos prevencijai. Įdiegta antikorupcinė vadybos sistema yra labai svarbi ne tik įmonės įvaizdžiui, bet ir šalies reputacijai. Labai svarbu, kad užsienio partneriai žinotų, jog Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste skiriamas ypatingas dėmesys antikorupcinėms iniciatyvoms, o procesai uoste vyksta skaidriai ir aiškiai", - pažymėjo auditą atlikusios kompanijos atstovas.

Įdiegiant antikorupcinės vadybos sistemą ir siekiant užtikrinti, kad ši sistema veiktų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje prieš dvejus metus buvo įkurtas Prevencijos ir rizikos valdymo skyrius, tačiau, pasak šio skyriaus vadovo Dainiaus Noreikos, į antikorupcinę veiklą įmonėje įtraukti visi darbuotojai.

Reklama

"Pirmiausiai buvo atliktas visos įmonės auditas, darbo procesai išanalizuoti pagal pasaulinius skaidrumo standartus, išgryninta ir sukurta antikorupcinė sistema, parengta dokumentacija. Maksimaliai eliminuotas žmogiškasis faktorius priimant sprendimus, t. y. sprendimų negali priimti vienas žmogus. Atskirta atsakomybė, interesų konfliktai, nustatytos aiškios tvarkos, surinkti visi esminiai pasauliniai principai, kaip vengti korupcijos ir neleisti pasireikšti rizikai. Tai patogu ir darbuotojams, nes jie aiškiai žino, nuo kada veiksmas yra laikomas nusižengimu, žino taisykles, kaip elgtis, kokiais principais vadovautis", - dėstė D. Noreika.

Pasak svečio iš Italijos, antikorupcijos standartas yra gana naujas, tačiau sparčiai populiarėjantis visame pasaulyje.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vakar oficialiai įteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema atitinka ISO 37001:2016 standarto reikalavimus. Iš kairės: Dainius Noreika, Uosto direkcijos Prevencijos ir rizikos valdymo sk. vadovas; Vidmantas Paukštė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, l. e. generalinio direktoriaus pareigas; Alessandro Romei, "RINA Services S.p.A." vadovas; Tomas Pivoras, UAB "TUV Uolektis" plėtros vadovas.

KVJUD nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

BIMBIRIS to As

2019-11-20   08:53

IP: 88.119.139.74

Manau, kad JUOKTIS...

As

2019-11-20   06:53

IP: 77.190.108.179

Ar verk ar juoktis ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nepriklausomam šilumos gamintojui „Orion Global Pet"skyrė 289,37...

„Orion Global Pet" skirta bauda nuotrauka, foto

Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas...

Sensoriniai sodai – socialinei pažeidžiamų grupių įtraukčiai didinti nuotrauka, foto

Šiais metais ypatingas dėmesys skirtas smulkiems šeimos ir vidutiniams ūkiams bei jauniesiems...

Smulkiems ir vidutiniams ūkiams atiteko didžioji paramos dalis nuotrauka, foto

„Kiek save pamenu – visą laiką padėdavau tėvams ūkyje, tad savo ūkio...

Tautvilas Putvis ūkininkauja proprosenelio žemėje nuotrauka, foto

Rengiamas turistinis maršrutas, kviesiantis keliauti kultūros paveldo keliu nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybės administracija kartu su partneriu - Kaliningrado srities J. Svetlanovo filharmonija...

Rinktinėje - dar vienas klaipėdietis nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri šią savaitę Vilniuje Europos vyrų krepšinio čempionato...

Mitas ar tiesa, kad plaučių vėžys - mirties nuosprendis? nuotrauka, foto

Sveikata, Kasmet plaučių vėžys nustatomas maždaug 1 500 Lietuvos žmonių. Plaučių vėžys -...

Klaipėdietis Paulius Galkinas - tarp planetos elito nuotrauka, foto

Sportas, Nepaisydama varžybų badmečio, Tarptautinė imtynių federacija (UWW) ir toliau uoliai skaičiuoja atletų...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...