2019 m. birželio 18 d. 08:11 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Jungtinių geografinių informacinių sistemų (GIS) mokymų sukūrimas įsidarbinimo galimybėms gerinti regione (projekto numeris: LLI-206)

2019-03-30, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Jungtinių geografinių informacinių sistemų (GIS) mokymų sukūrimas įsidarbinimo galimybėms gerinti regione (projekto numeris: LLI-206) nuotrauka, foto

KONFERENCIJA. Projekto GISEDU organizatoriai iš Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto pasidalijo patirtimi, kaip jiems sekėsi įgyvendinti projektą ir kokių rezultatų pasiekė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Kovo 26 dieną Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Technologijų fakultete įvyko tarptautinė konferencija, kurioje projekto organizatoriai iš Lietuvos ir Latvijos pristatė "Jungtinių GIS mokymų sukūrimo, įsidarbinimo galimybėms gerinti regione" (sutrumpintai - GISEDU) projektą.

Europos Sąjungos tarptautinė 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa finansuoja ir vysto bendradarbiavimą tarp valstybės sienų, todėl kaip projekto partneriai projekte dalyvavo Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) ir Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universitetas (LLU).

ES šiam projektui skyrė 648 tūkst. eurų. Už šias lėšas įsteigti 2 GIS kompetencijų centrai Klaipėdoje bei Jelgavoje. Taip pat įsigyta daug inovatyvios kompiuterinės technikos: darbo stočių - kompiuterių, daugiafunkcių ir plačiaformačių bei 3D spausdintuvų, keletas naujausios kartos programinės įrangos paketų ("Arcgis", "Bentley Microstation", "Pix4D", "TerraSolid" ir kt).

Konferencijoje GISEDU projekto koordinatorė, KVK Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja Dainora Jankauskienė, GISEDU projekto ekspertai, KVK lektoriai Indrius Kuklys ir Lina Kuklienė auditorijai pristatė pasiektus projekto rezultatus bei atsivėrusias naujas galimybes taikant inovatyvią įrangą.

"Šiuo projektu siekiama padidinti įsidarbinimo galimybes ir darbo jėgos mobilumą, plėtoti naujas GIS kompetencijas, atitinkančias darbo rinkos poreikius regione ir pagerinti švietimo paslaugas bei mokymo kokybę. Regione, kuriame vykdytas projektas, gyvenantys ir dirbantys specialistai, įgis geresnius darbo su informacinėmis sistemomis įgūdžius, pagerins savo konkurencingumą darbo rinkoje. Regionas taps patrauklesne vieta dirbti ir įsikurti darbingo amžiaus žmonėms," - apie pagrindinį projekto tikslą pasakojo GISEDU projekto vadovė, KVK Projektų skyriaus specialistė Eglė Hidri.

GISEDU projekto koordinatorė, KVK Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja Dainora Jankauskienė teigė, kad šis projektas KVK suteikė galimybę atsinaujinti įrangą, su kuria nuo šiol galės dirbti dėstytojai, studentai bei regiono gyventojai.

"Projektas GISEDU apėmė ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimą. Daugiau nei 50 dėstytojų iš Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto, turėjo galimybę įgyti kompetencijų dirbti su išmaniosiomis technologijomis; buvo peržiūrėta ir inovatyviems iššūkiams pritaikyta 40 studijų dalykų iš skaitmeninės geodezijos, statybos inžinerijos, turizmo verslo, elektros ir automatikos inžinerijos bei transporto logistikos studijų programų. Mūsų partneriai, kuriems reikalinga skenavimo duomenų informacija, taip pat turi galimybę išmokti ir išbandyti turimą įrangą Klaipėdos valstybinės kolegijos GIS kompetencijų centre. Paruošti mokymų paketai, kurie greitu laiku bus prieinami internete", - pasakojo D. Jankauskienė.

Projekto GISEDU įgyvendinimas kartu su užsienio partneriais padėjo pasiekti norimų rezultatų, dalintis gerąja patirtimi, taip pat plačiau skleisti informaciją regione apie galimybes pasinaudoti šio projekto rezultatais.

"Kolegos iš Latvijos konferencijoje pasidalino savo patirtimi įgyvendinant projektą, tobulinant studijų programų dalykus, rengiant mokymų medžiagą, įsisavinant naujomis technologijomis pagrįstą matavimų ir programinę įrangą. Bendradarbiavimas ir pasikeitimas turima patirtimi paskatina naujus mokslinius tyrimus bei modernias studentų baigiamųjų darbų tematikas aktualias regionui. Projekto rezultatai suteikia galimybę vykdyti įrangos mainus tarp projekto partnerių: KVK ir LLU. Inovatyvi matavimų ir programinė įranga aktyviai naudojama jau pradėtuose rengti baigiamuosiuose darbuose, kurių rezultatai bus prieinami suinteresuotoms regiono savivaldos institucijoms, įmonėms bei organizacijoms", - sakė D. Jankauskienė.

Daugiau apie projektą GISEDU galima sužinoti internetiniame puslapyje www.gisedu.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos valstybinė kolegija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Prieš porą mėnesių perėmusi didžiausius šalies prekybininkus vienijančios Lietuvos prekybos įmonių asociacijos...

Rūta Vainienė: laikas prekybos sektorių vertinti pagal jo indėlį į Lietuvos ekonomiką nuotrauka, foto

Prasidėjus vasaros sezonui, moksleiviai ir studentai intesyviai ieško darbo. Viešbučiai, restoranai, picerijos,...

Jaunuoliai už minimumą nebedirba nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" redakcija šeštadienį (06 08d.) gavo skaitytojo Andriaus laišką

Smiltynės perkėlos atsakymas dėl keltų grafikų nuotrauka, foto

Centrinio Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė UAB „Lighthouse asset management“ įkūrė...

„Lighthouse asset management“ steigia fondą investicijoms Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ Neringoje nuotrauka, foto

Vasara, Kuršių nerijos gamta ir tradicijos, praeitis ir dabartis – XXI tarptautinis folkloro...

Prasideda Palangos Kurhauzo medinės dalies atgimimas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos savivaldybė antradienį su rangovais pasirašys legendinio kurhauzo medinės dalies restauravimo sutartį.

Darbėniškis Kazys Maksvytis stažuosis NBA? nuotrauka, foto

Sportas, Prieš kelias savaites Klaipėdos "Neptūno" ekipą į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzinių...

Buvęs prezidentas mirė per teismo posėdį nuotrauka, foto

Pasaulis, Pirmadienį Kaire mirė buvęs Egipto prezidentas Mohamedas Mursis. Kaip pranešė leidinys „Al-Shorouk“,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 27 min.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...