2019 m. liepos 17 d. 12:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Interesų konfliktas uoste buvo suvaldytas

(papildyta) (5)

Interesų konfliktas uoste buvo suvaldytas nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Interesų konfliktas uosto verslininkams parėmus Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus bei jį keliančių „valstiečių“ savivaldos rinkimų kampaniją buvo iškart suvaldytas, tvirtina susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Verslininkai parėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partiją finansinėmis lėšomis ir visi klausimai pradėjo kilti. Aš pasikviečiau A. Vaitkų pokalbiui ir jis tą pačią dieną kreipėsi prašydamas nušalinti, kad tas galimas interesų konfliktas būtų suvaldytas. Aš jį nušalinau ir tą pačią dieną tiek, kiek buvo galima suvaldyti interesų konfliktą, jis buvo suvaldytas“, – antradienį opozicinių konservatorių frakcijos posėdyje sakė R. Masiulis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija ministrą pakvietė dėl situacijos Klaipėdos uoste, čia dirbantiems verslininkams maksimaliomis sumomis parėmus „valstiečių“ kampaniją.

„Valstiečių“ kampaniją uostamiestyje daugiau kaip 8 tūkst. eurų aukomis yra parėmę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į merus, Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus, dar keli su uostu susiję „valstiečių“ sąraše kandidatuojantys verslininkai bei baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė.

Komentuodamas situaciją Klaipėdos uoste susisiekimo ministras taip pat teigė, kad iki savivaldos rinkimų „jokių simptomų nei iš specialiųjų tarnybų, nei iš uosto bendruomenės, nei iš miesto politikų, ne iš kitų politikų, jokių indikacijų dėl galimos korupcijos ar galimai neskaidrių santykių nebuvo“.

„Iki šiol nei iš Viešųjų pirkimų tarnybos, nei iš kitur indikacijų nebuvo, kaip tik Klaipėdos uosto ekonominiai, finansiniai, veiklos rezultatai yra įspūdingi, įmonė puikiai tvarkėsi ir mes buvome patenkinti darbu, kurį atlieka“, – tvirtino R. Masiulis.

Reklama

Klausiamas, ar A. Vaitkus po rinkimų galėtų likti pareigose, jei nebūtų išrinktas meru, R. Masiulis prašė neskubinti įvykių.

„Kai ateis situacija po rinkimų, tada ją ir spręsime. Vėl bus nauja situacija, tada remiantis visais etiniais standartais turi būti išspręsta. Ką turiu pasakyti aiškiai: nei uostui, nei uosto vadovui, nei sektoriui negali būti jokių klausimų dėl etinių standartų“, – teigė ministras, atsakydamas į žurnalistų klausimus.

„Turime gyventi etapais, šioje situacijoje interesų konfliktas yra suvaldytas, kai ateis nauja situacija, kai ateis nauja situacija, reikės valdyti kitaip“, – perklaustas, ar A. Vaitkus po rinkimų galės vadovauti uostui, atsakė R. Masiulis.

Opozicinių konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis įsitikinęs, kad A. Vaitkaus grįžimas į uosto vadovo pareigas neįmanomas.

„Akivaizdu, kad tas žmogus, grįžti į uostą ir vėl vadovauti uostui, dirbti kartu su tais verslininkais, iš kurių gavo pinigų, niekaip nebegalės. Ponas A. Vaitkus turi suprasti, kad jo karjera kaip uosto vadovo yra baigta ir iš atostogų jis grįžta nebent pasiimti savo kontrakto nutraukimo dokumento“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Opoziciniai konservatoriai dėl I. Udovickio paramos „valstiečiams“ kelia ir nacionalinio saugumo klausimus, nes du „valstiečius“ parėmę verslininkai dėl grėsmės nacionalinio saugumo interesams negavo leidimo plėstis oro uoste.

Reklama

Vyriausybei tikrinant strateginių įmonių sandorius, Klaipėdos uostas pernai nepasirašė dviejų valstybinės žemės nuomos sutarčių su jame veikiančiomis bendrovėmis: verslininko Arūno Tumos kontroliuojama krovinių ekspedijavimo geležinkeliais bei uosto krovos grupe „Kamineros grupė“ bei I. Udovickio kontroliuojamu Birių krovinių terminalu.

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos pirmininkas Alminas Mačiulis yra patvirtinęs, kad plėstis Birių krovinių terminalui kelią užkirto 30 proc. akcijų turinčio koncerno „Belaruskalij“ paskola Rusijos banke.

Trąšas Klaipėdos uoste kraunantis Birių krovinių terminalas priklauso I. Udovickiui. Jis valdo 70 proc. terminalo akcijų, o kitą dalį – 30 proc. – vienas didžiausių kalio trąšų gamintojų pasaulyje Baltarusijos koncernas „Belaruskalij“.

Maksimaliomis 8800 – 8850 eurų aukomis „valstiečių“ kampaniją Klaipėdoje yra parėmę kandidatas į merus A. Vaitkus, su LVŽS sąrašu į savivaldą kandidatuojantys su uostu susiję verslininkai A. Tuma, Vidmantas Dambrauskas, Leonidas Bergeris.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

E.

2019-02-20   00:05

IP: 78.57.248.175

Neapsirikite, rinkėjai. Vaitkus - ne Klaipėdos ir klaipėdiečių atstovas. Jis biznio "šeškė" , kalbant jų žargonu. Kinai, baltarusiai, pigi Karbauskio ekspedicija, teisės ir įstatymų nebuvimas Klaipėdos uoste, nusikalstamų grupių siautėjimas ir viršenybė - štai kas yra Vaitkus ir Co. Gyvename interneto laikais, pasidomėkite, kol viskas prieinama :)

Klp

2019-02-19   23:09

IP: 185.11.26.161

Jeigu lansbergiai sako Vaitkus blogai,tai zmogus yra geras.Visokio bruto per tiek metu turejom manau jis tikrai bus geresnis negu visi kiti kurie buvo

tik

2019-02-19   22:12

IP: 188.69.192.206

Palaukit, o dešimt metų Grubliausko šeimos džiazui, trijų dienų festivaliui, kai pinigų srautai eina ne tik savivaldybės, bet ir savivaldybės įmonių, o kiek pinigų plaukdavo liberalų partijai rinkimams??? Ir niekam NIEKADA NEUŽKLIUVO. Ir konservatoriai tylėjo. Balsuosiu už Arvydą Vaitkų. Ir ką , ar ir mane užpuldinėsite, ponai teisuoliai, kėsinsitės į mano gyvybę, kaip į verslininko Igorio Udovickio?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Palangos oro uoste šių metų pabaigoje ketinama pradėti oro uosto rekonstrukcijos darbus...

Palangos oro uostą atnaujins kitąmet nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Namų valymo paslaugomis Lietuvoje naudojasi vis daugiau žmonių, tai rodo ir tokias...

Išsikviesti valytoją - jokių problemų nuotrauka, foto

Uosto bendruomenę pasiekė džiugi žinia - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai šiomis...

Klaipėdiečiai pagerbti Amerikoje nuotrauka, foto

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...