2020 m. spalio 26 d. 15:34 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Hidrauliniai bandymai - sklandžiam šildymo sezonui

(1)

Hidrauliniai bandymai - sklandžiam šildymo sezonui nuotrauka, foto

PRIEMONĖ. Hidrauliniai bandymai yra vienintelis būdas išbandyti šildymo trasas ir pasiruošti kitam šildymo sezonui.

© "Klaipėdos energijos" nuotr.

Reklama

Birželio 10-15 dienomis pietinė Klaipėdos dalis turės verstis be karšto vandens - vyks kasmetiniai hidrauliniai vamzdynų bandymai. Jie reikalingi tinkamai pasiruošti kitam šildymo sezonui, tačiau kodėl jie vyksta vasaros pradžioje ir kodėl gyventojai neturi karšto vandens?

AB "Klaipėdos energija" Šilumos tiekimo tarnybos vadovas Arūnas Smaguris teigė, kad ruoštis būsimam šildymo sezonui reikia pradėti iš anksto, kad būtų galima laiku sutvarkyti visus išryškėjusius defektus.

Pasak pašnekovo, kartais žmonės nežino visų techninių bandymų niuansų ir pyksta, kai tenka kelias dienas gyventi be karšto vandens.

A. Smagurio teigimu, šilumos tiekėjai yra atsakingi už šilumos tiekimą iki namo šilumos įvadų, nuo kurių atsakomybę už namo viduje vykstančius procesus perima prižiūrėtojai.

Prieš atliekant bandymus įvadai turi būti užaklinti, kadangi bandymai atliekami padidintu slėgiu ir jeigu įvadai nebus užsandarinti, į namo vamzdyną patekęs didelis slėgis gali pridaryti žalos, pavyzdžiui, gali sprogti radiatoriai, gali būti sugadinta šilumos punkto įranga.

"Paprastai pirmą bandymų dieną, pirmadienį, mes jau nebešildome vandens, bet jį vėsiname, o kai gauname informaciją, kad visi įvadai yra užaklinti, antradienį ryte pradedame iš savo katilinių didinti slėgį, spausti vandenį į trasas", - aiškino Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

Reklama

"Klaipėdos energijos" inžinieriai tuo metu dispečerinėje stebi, kaip didinamas slėgis, kurioje vamzdynų atkarpoje slėgis dingsta. Kadangi trasos yra ir magistralinės, ir rajoninės, ir kvartalinės, jų mieste yra daugiau nei 200 kilometrų.

"Kol visas atkarpas patikriname, užtrunka beveik visą dieną. Jeigu pamatoma, kad slėgis kurioje nors atkarpoje krenta, važiuoja brigada ir ieško, kur yra nuotėkis, kur veržiasi vanduo. Jeigu tekėjimo nerandama vizualiai, yra panaudojama diagnostinė nuotėkių paieškos įranga, kuri padeda kelių metrų tikslumu nustatyti, kurioje vietoje yra pažeista trasa", - pasakojo A. Smaguris. Radus tenka trasą atsikasti ir suremontuoti trūkusią vamzdyno dalį. Tai paprastai užtrunka 1-2 dienas. Jei gedimas rimtesnis, kartais sugaištama ir iki 5 dienų. Tokiu atveju nepajungtų namų gyventojai visada informuojami, kad karšto vandens teks palaukti.

Jeigu hidraulinių bandymų metu nerandama didelių sutrikimų, jau kitą dieną normalizuojamas slėgis ir pradedama ruošti karštą vandenį. Tada šildymo sistemų prižiūrėtojai informuojami, kad galima nuimti akles ir įleisti šilumą į namą. Dažniausiai energetikai karštą vandenį į trasas grąžina trečiadienio vakarą ar ketvirtadienį, bet kada jis pasiekia gyventojus - čia jau kiekvieno namo šildymo sistemų prižiūrėtojo rūpestis.

"Pastaraisiais metais stebime tendenciją, kad avarinių situacijų yra vis mažiau. Trasos Klaipėdoje yra patikimos. Pietinėje miesto dalyje, kurioje nuo birželio 10 dienos vykdysime hidraulinius bandymus, yra mažiau atnaujintų kvartalinių vamzdynų, todėl teorinė tikimybė, kad ten bus vamzdynų trūkimų, yra didesnė. Vis dėlto praktikoje jau keletą metų iš eilės matome, kad tokių gedimų ar defektų, kuriuos reikėtų remontuoti savaitę, nebūna. Pavyzdžiui, šiemet šiaurinėje miesto dalyje buvo aptiktos trys pažeistos vamzdynų vietos, bet jas sutvarkėme per keletą dienų", - kalbėjo A. Smaguris.

Jis akcentavo, kad hidrauliniai bandymai yra vienintelis būdas išbandyti šildymo trasas ir pasiruošti kitam šildymo sezonui, kad būtų užkertamas kelias rimtoms avarijoms. Pavyzdžiui, Telšiuose buvo skaudus atvejis, kai per didžiulius šalčius trūko trasos vamzdis ir be šilumos liko visas miestas. Tuomet teko į pagalbą kviesti brigadas iš visos Lietuvos, kad jos padėtų suremontuoti peršalusius namų vidaus vamzdynus, pakeistų trūkusius radiatorius ir padėtų atkurti karšto vandens tiekimą esant minusinei temperatūrai.

Pasak pašnekovo, netekti šilumos ir karšto vandens žiemą būtų daug didesnis nepatogumas žmonėms nei pabūti be jo keletą dienų vasarą.

Reklama

"Kuo anksčiau bandymus padarome, tuo geriau. Iš esmės mūsų kolegos kituose miestuose hidraulinius bandymus atlieka tuo pačiu metu, kaip ir mes. Nes ir be trūkusių vamzdynų remonto mes kasmet vykdome planinius trasų keitimo darbus, kuriuos pradedame dar nepasibaigus šildymo sezonui, o pabaigiame prieš pat naujo šildymo sezono pradžią", - sakė A. Smaguris.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

As

2019-05-31   11:06

IP: 77.240.252.28

Smaguris matyt nuosavam name gyvena, tai jam nelabai svarbu. Ir ne kelias dienas, o visą savaitę nuo pirmadienio iki penktadienio. Taip, kad tikrai nepatogumas.
Per daug nesiskundžiu, bet negi šiais laikais dar neįmanoma kitaip to padaryt?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Nuo šių metų liepos iki rugpjūčio pabaigos buvo teikiamos paraiškos pagal 2014–2020...

Pasinaudojo galimybe kurti naujas darbo vietas nuotrauka, foto

Žaliosios, arba dar kitaip vadinamos biologiškai skaidžios, atliekos sudaro daugiau nei pusę ...

Kur dėti lapus, žolę ir kitas žaliąsias atliekas? nuotrauka, foto

Lietuvos paštas ir „Lidl“ praneša apie bendradarbiavimą – prie „Lidl“ parduotuvių pradedami...

LP EXPRESS siuntų terminalai atsiras prie „Lidl“ parduotuvių nuotrauka, foto

Iki Vėlinių likus vos kelioms savaitėms kapų žvakių pardavimai stiebiasi lyg ant...

Tobulėja net žvakės: lietuvių diegiamos inovacijos stulbina nuotrauka, foto

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas nuotrauka, foto

COVID-19, Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies...

Autobusų maršrutai vėlinių savaitgalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė visų šventųjų (lapkričio 1 d.) ir vėlinių (2...

Kretingoje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas nuotrauka, foto

COVID-19, Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

COVID-19, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...