2021 m. sausio 19 d. 05:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

„Fortum“ pažymi veiklos Baltijos šalyse ir Lenkijoje 20 metų sukaktį

2020-12-02, 09:56

Ingrida Krivičiūtė

„Fortum“ pažymi veiklos Baltijos šalyse ir Lenkijoje 20 metų sukaktį nuotrauka, foto

Reklama

Naujas tūkstantmetis sutapo su „Fortum“ investicijų Baltijos šalių ir Lenkijos energetikos rinkoje pradžia. Praėjus 20 metų, „Fortum“ yra svarbi žaidėja regione: įmonei priklauso 7 kogeneracinės jėgainės, 47 šilumos katilai, 3 centralizuoto šalčio tiekimo įrenginiai ir 1 vėjo jėgainė. Įmonės šilumos gamybos pajėgumai regione siekia daugiau nei 1,4 GW, o elektros – 274 MW. „Fortum“ valdo 1316 kilometrų šilumos tiekimo tinklų ir 8 kilometrus šalčio tiekimo tinklų. Per šį laikotarpį „Fortum“ regione pagamino daugiau nei 45 TWh šilumos ir daugiau nei 16 TWh elektros energijos.

„Fortum“ viceprezidentas ir šilumos bei šalčio padalinio vadovas Mikaelis Lemströmas teigia, kad šiame regione yra didelė dalis „Fortum“ šilumos ir šalčio gamybos bei tiekimo išteklių. „Labai didžiuojuosi tuo ką mums pavyko pasiekti su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos. Sukūrėme puikią aplinką bendruomenėms, kuriose dirbame, ir tvarias įmones investuotojams. Šie pasiekimai tapo įmanomi dėl efektyvaus bendradarbiavimo su vietos ir nacionalinėmis valdžios institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslo partneriais,“ – sakė Mikaelis Lemströmas.

Energetikos sektoriui būtina ilgalaikė perspektyva. Beveik dešimtmetį šio amžiaus pradžioje „Fortum“ tikrino rinkos sąlygas ir investavo nedideles sumas kiekvienoje šalyje. Šie maži žingsniai nutiesė kelią didesniems projektams.

Viena pirmųjų tokių investicijų buvo įgyvendinta 2009 metais Tartu mieste Estijoje, kur „Fortum“ atidarė efektyvią kogeneracinę jėgainę, kūrenamą biomase ir durpėmis. Tai buvo viena pirmųjų efektyvių kogeneracinių jėgainių regione. Kita svarbi investicija 2010 metais buvo užbaigta Lenkijos mieste Čenstakavoje, kur „Fortum“ pastatė šiuolaikišką kogeneracinę jėgainę. Tai pirmoji šalyje kogeneracinė jėgainė, kurią galima kūrenti ir biomase. Trečioji investicija buvo įgyvendinta Pernu mieste Estijoje. Efektyvi biomase ir durpėmis kūrenama kogeneracinė jėgainė buvo pastatyta nuo pamatų ir atidaryta 2011 metais. 2013 metais „Fortum“ nutiesė kelią į kitas dvi regiono šalis – Latviją ir Lietuvą – bei įgyvendino du didelius projektus: Jelgavos biomasės kogeneracinę jėgainę ir Klaipėdos energijos gavimo iš atliekų kogeneracinę jėgainę. Jelgavos jėgainė buvo pirmoji – ir iki šiol yra vienintelė – didelio masto biomasės kogeneracinė jėgainė Latvijoje. Klaipėdos kogeneracinė jėgainė buvo pirmoji energijos gavimo iš atliekų jėgainė regione.

Vėsinimo veiklą „Fortum“ pradėjo 2016 metais. Pirmoji regione upės vandenį naudojanti centralizuoto šalčio tiekimo jėgainė buvo atidaryta Tartu. Investicijos į vėsinimo veiklą tęsėsi atidarius antrą centralizuoto šalčio tiekimo jėgainę Tartu 2017 metais ir upės vandenį naudojančią centralizuoto šalčio tiekimo jėgainę Pernu 2019 metais. Tolesnės „Fortum“ investicijos buvo vykdomos Zabže, kuriame 2018 metais buvo atidaryta moderni kogeneracinė jėgainė. Tai buvo pirmoji kogeneracinė jėgainė Lenkijoje, naudojanti išrūšiuotų atliekų kurą. Dešimtmečio pabaigą pažymėjo „Fortum“ investicijos Lietuvoje – 2020 metais Kaune buvo atidaryta bendrai valdoma energijos gavimo iš atliekų kogeneracinė jėgainė.

„Fortum“ įmonėse regione dirba daugiau nei 570 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Reklama

Visą ataskaitą „Fortum: du dešimtmečiai Baltijos šalyse ir Lenkijoje“ galite rasti čia: https://bit.ly/2decadesreport. O taip pat galite atsisiųsti PDF kopiją iš čia: shorturl.at/crCEI.

Žymos: fortum

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ dėl pandemijos ir kelionių ribojimų laikinai...

„Ryanair“ stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos nuotrauka, foto

Pandemija paskatino vengti žmogiškojo kontakto ir tai išaugino savitarnos kasų, prekių...

Greitai stipriai pasikeis pirkimo įpročiai, viena naujovių – parduotuvėse gali būti filmuojami veidai nuotrauka, foto

Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...