2021 m. sausio 16 d. 21:09 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Darbas „iš namų“ tęsiasi: produktyvumą išlaikyti padėsprogramos ir speciali erdvė namuose

2021-01-14, 11:49

Pranešimas spaudai

Darbas „iš namų“ tęsiasi: produktyvumą išlaikyti padėsprogramos ir speciali erdvė namuose nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Karantino ribojimai vis dar griežti, tačiau net ir juos atšaukus, darbas biure vis dažniau bus derinamas su darbu iš namų, spėja personalo valdymo specialistai. Tad priešakyje laukia dar vieni vaizdo skambučių ir konferencijų metai, kuriems ruošiantis patariamaatsinaujinti dažniausiai naudojamas nuotolinio darbo programas, pasirūpinti kokybiška įranga, o namuose susikurti erdvę darbui.

Saugiam darbui – programėlių atnaujinimai

Pandemijos metunuotoliniam bendravimuibene dažniausiai buvo naudojama programėlė „Zoom“, kuri per karantiną iš beveik niekam nežinomos tapo viena populiariausių pasaulyje.Tad ji, greičiausiai, jau yra ir daugelio Lietuvos gyventojų įrenginiuose, tačiau ją bei kitas programėles būtina periodiškai atnaujinti.

„Praėjusių metų pradžioje „Zoom“ susidūrė su duomenų saugumo ir vartotojų srauto valdymo iššūkiais, kuriuos išsprendė išleidusi programos atnaujinimus.Todėl siekdami kokybiškų pokalbių, naudokite naujausią „Zoom“ versiją– „Zoom 5.4.9“, o kartu atsinaujinkite ir kitas turimas platformas, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“ ar „Google Hangouts“, kurios Lietuvoje taip pat plačiai naudojamos“, – pataria Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

Norintiems didinti nuotolinio darbo produktyvumą, rekomenduojama pasirūpinti failų dalinimosi debesijojeprogramomis.Jos leis reikalingus dokumentus saugiai laikyti internete, kur juos visada patogu pasiekti ir realiu laiku redaguoti galės visi komandos nariai. Tas ypač praverčia nuotolinių skambučių metu, kai gyvai aptariamus dokumentų pataisymus galima atlikti „čia ir dabar“.

„Norint skubiai ir trumpai pasitarti su kolegomis, neproduktyvu organizuoti nuotolinį skambutį – klausimus galima užduoti žinute. Todėlefektyviam bendravimui tarp kolegų prasminga naudoti susirašinėjimui skirtas programas, pavyzdžiui, „Slack“. Pastaroji karantino metu smarkiai išpopuliarėjo, nes komandoms leido efektyviai komunikuoti trumpomis žinutėmis. Bet joje galima nuveikti ir daugiau – susikurti atskirus komandų pokalbių kambarius, dalintis failais, nuotraukomis ar smagiais paveikslėliais“, – pasakoja Š. Urbonas.

Pasirūpinkite įranga

Esant galimybei, rekomenduojama atsinaujinti ne tik kompiuteryje esančias programas, bet ir patį įrenginį. Siekiant aukščiausios įmanomos pokalbių kokybės, dėmesį verta atkreipti į tris kompiuterio aspektus – ekrano matmenis, galingumą ir sistemines ypatybes.

Reklama

„Nuotolinis darbas ypatingas tuo, kad vienu metu dažnai turime atlikti kelias, daug kompiuterio resursų reikalaujančias užduotis, pavyzdžiui, klausyti pokalbyje dalyvaujančių kolegų ir tuo pat metu pasižymėti pokalbio mintis, o kartu vaizdo pokalbį įrašyti. Tad ypač svarbi tampa kompiuterio galia – rinkdamiesi kompiuterį, dėmesį atkreipkite į jo procesorių ir rinkitės ne senesnį nei „Intel Corei5“ arba „Intel Corei7“ kartos. Be to, įvertinkite vaizdo plokštės ir darbinės atminties galią – rinkitės ne mažiau nei 4 GB darbinės atminties turinčius įrenginius. Galiausiai, nepamirškite įvertinti belaidžių ryšių – „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ – bei USB jungčių galingumoir spartos, kad užtikrintumėte nenutrūkstamus skambučius bei sklandų kompiuterio priedų darbą“, – sako Š. Urbonas.

Vienu metu atliekant daug užduočių, svarbus ir kompiuterio ekrano dydis – jame turi patogiai tilpti bent keli langai, pataria ekspertas.

„Pavyzdžiui, naujojo „HuaweiMateBookX Pro“ kūrėjai vartotojams pristatė 3:2 santykio ekraną vietoje įprasto 16:9. Jis kiek artimesnis kvadratui nei gulsčiam stačiakampiui, todėl čia patogiai matysis gerokai daugiau vienu metu veikiančių užduočių arba pokalbyje dalyvaujančių žmonių. Jei vietos ekranenuolat trūksta, verta pasvarstyti apie papildomo, plačiaekranio monitoriaus įsigijimą“, – sako Š. Urbonas.

Galiausiai,ekspertas pataria įvertintiir kompiuterio sisteminius funkcionalumus – ar jie padeda užtikrinti sklandų darbą: „Naujasis „HuaweiMateBook X Pro“ turi „Multiscreencollaboration“ funkciją, kuri leidžia patogiai susieti kompiuterį su „Huawei“ išmaniuoju telefonu ir pastarąjį valdyti kompiuterio ekrane. Tokiu būdu, pavyzdžiui, redaguodami dokumentą kompiuteryje, į jįgalėsite perkelti ir į jūsų išmanųjį įeinantį vaizdo skambutį bei jam naudoti kompiuterio kamerą ar garso sistemą. Taip pat galėsite greitai iš vieno įrenginio į kitą perkelti nuotraukas ar kitus failus.“

Susikurkite erdvę darbui

Pandemijos metu kompanijų darbuotojai susidūrė ne tik su technologiniais iššūkiais, bet ir su prastėjančia emocine sveikata – namuose darbą ir laisvalaikį atskirti pasidarė ypač sunku, savijautą trikdė ir socialinio gyvenimo trūkumas. Tad norintšiemet nepristigti motyvacijosir užtikrinti sklandų darbą namuose, verta pasirūpinti atskiros darbo erdvės sukūrimu, jei to dar nepadarėte.

Ekspertai rekomenduoja aiškiai atskirti darbo ir laisvalaikio zonas – tam nebūtina įsirengti darbo kambario, tačiau verta aiškiai nutarti, kad dirbsite, pavyzdžiui, prie valgomojo stalo, o ne ant svetainės sofos ar miegamojo lovoje. Tokiu būdu nuo darbų atsitraukti bus paprasčiau, o ir produktyvumo lygisženkliai išaugs, nes smegenys konkrečią vietą pradės sieti su darbine veikla, o ne laisvalaikiu.

Reklama

Taip pat patariama susikurti aiškų dienos planą– dirbti nustatytomis valandomis, o joms pasibaigus, atsitraukti nuo užduočių. Be to, skirti laiko pietų pertraukai ar trumpoms atsipalaidavimo pertraukėlėms – sveikatos ekspertai rekomenduoja nuo kėdės pakilti bent 10–15 minučių po kiekvienos darbo valandos.

Namuose atsiranda ir kitų „pagundų“ – atsitraukę nuo darbo norime greitai padžiauti skalbinius, iškrauti indus iš indaplovės ar skubiai perrūšiuoti rūbų spintą ir net nepastebime, kaip buities reikalai visiškaiįtraukia iratima daug laiko. Tokiais atvejais atminkite, kad darbo valandos skirtos darbui ir buitimi tuo metu neužsiimkite. Taipišlaikysite gerokai didesnį produktyvumą, darbus atliksite greičiau ir vėliau turėsite daugiau laiko kitoms užduotims.

Galiausiai, rekomenduojama skirti laiko kokybiškam miegui ir sportui. Tai dienos metu padės turėti daugiau energijos, paskatins aktyvią smegenų veiklą, kuri ir nulemia produktyvumą bei gerą emocinę savijautą.

Žymos: darbas is namu

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Vos per vienerius metus smogę du karantinai – sunkus išbandymas daugeliui Lietuvos...

Dėl karantino nedirbančius smulkiuosius verslininkus kamuoja nežinia nuotrauka, foto

Drastiškai kritus keleivių srautui tarpmiestinio susisiekimo įmonės jau atsisakė apie 80...

Keleivių mažėjant vežėjai atsisakė dar daugiau reisų nuotrauka, foto

Jei manėte, kad taksofono paslauga Lietuvoje išnyko, esate beveik teisus. Lietuvoje liko...

Taksofonai - ligoniams, kaliniams ir teroristams nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...