2019 m. gegužės 23 d. 19:43 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Baigta tirti viena stambiausių degalų prekybos aferų

(4)

2019-04-16, 16:44

LR Prokūratūra

Baigta tirti viena stambiausių degalų prekybos aferų nuotrauka, foto

© prokuraturos.lt nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai ir Kauno apygardos prokuratūra baigė vieną didžiausių ikiteisminių tyrimų, kuriame dešimt tarptautinės organizuotos grupės narių iš Latvijos ir Lietuvos kaltinami organizavę neteisėtą prekybą degalais. Skaičiuojama, kad per dvejus metus nusikalstama grupė pasipelnė iš neteisėto degalų pardavimo ir apgaule į valstybės biudžetą nesumokėjo 10,7 mln. eurų pridėtinės vertės ir akcizo mokesčių. Nelegalaus kuro apyvarta galėjo siekti apie 57 mln. litrų.

Didelio masto sukčiavimu, neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu įtariami trys anksčiau neteisti Latvijos ir septyni Lietuvos piliečiai, gyvenantys Kaune, Kėdainiuose ir Mažeikiuose. Tarp nelegalaus degalų prekybos schemos organizatorių – trys latviai ir kaunietė, vadovavusi dviem naftos produktais besivertusioms bendrovėms.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad lietuvių ir latvių organizuota grupė, pasiskirstę konkrečiais vaidmenimis, nusikalstamą veiką vykdė Lietuvoje. Degalus organizuotos grupės nariai įsiveždavo iš vienos Europos Sąjungos šalies, taikydami nulinį PVM tarifą. Vėliau, pasinaudojus devyniomis realiai veiklos nevykdančiomis įmonėmis, degalai buvo parduodami lietuviško kapitalo degalinių tinklams. Išaiškinta, kad sukuriant PVM sukčiavimo tinklą buvo naudojama paini realios veiklos nevykdančių bendrovių grandinė. Nustatyta, kad kelių tokių bendrovių vadovais tapo Izraelio piliečiai, kurie tik tyrimo metu sužinojo, kad vadovauja Lietuvoje registruotoms bendrovėms. Į sudėtingą sukčiavimo schemą buvo įtraukti ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys Lietuvos ir Latvijos gyventojai. Organizuotos grupės nariai jiems už tam tikrą mokestį skirdavo vadovauti bendrovėms, registruotoms Lietuvoje.

Tarptautinio tyrimo metu išaiškinta, kad siekiant pasisavinti pridėtinės vertės ir akcizo mokesčius, mokesčių administratoriui teikiamose deklaracijose buvo įrašomi tikrovės neatitinkantys duomenys apie veiklos nevykdančių bendrovių tiek degalų įsigijimą, tiek pardavimą. Skaičiuojama, kad per keletą metų į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta 9,5 mln. eurų pridėtinės vertės ir 1,2 mln. eurų akcizo mokesčių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Latvijos Respublikos prokuratūra ir finansų policija. Pradėjus tarptautinį tyrimą, vienu metu buvo atlikta 20 kratų Lietuvoje ir Latvijoje. Kratų metu buvo surasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi, organizuotos nusikalstamos grupuotės nusikalstamą veiklą įrodantys daiktiniai įrodymai ir piniginės lėšos, kaip įtariama, gautos iš nusikalstamos veiklos.

Tarptautinės nusikalstamos grupuotės veiklą tirti buvo sudaryta bendra tyrimo grupė iš FNTT ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojų, glaudžiai bendradarbiauta su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato padaliniais, Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Didelio masto sukčiautojų tinklui atskleisti buvo atliktos 24 ūkinės finansinės veiklos specialisto išvados. Aiškinantis nusikalstamų veikų mechanizmą su Europos tyrimo orderiais buvo kreiptasi į Estiją, Lenkiją, Izraelį, Daniją, Jungtinę Karalystę, Kiprą, Rumuniją ir Slovakiją.

Įtariamųjų iš Lietuvos turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp kurių – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla dėl didelio masto sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-04-17   09:39

IP: 185.11.26.161

Nu ir kas -pagavo,kaip visada pritruks yrodymų ir niekas nieko nedarys! Nepasodins nė vieno,visi pasidalins ir bus byla pamiršta,nepirmas kartas,pas turtuolius savi istatymai

2019-04-16   20:56

IP: 78.61.177.163

ir b.b. niekur nereikia emigruoti - kala i klyna ir po savaites bus turbut laisvi

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Praėjusį savaitgalį Palangoje nedaug trūko iki nelaimės - dideliu greičiu praskriejęs elektrinis...

Elektrinių paspirtukų draudimas: Palangos pavyzdžiu neseks nuotrauka, foto

Sustingusios ekonomikos ir dėl to linkusios išsivaikščioti Europos Sąjungos viltys siejamos su...

Jeigu trokšti sėkmės – turi pralenkti laiką nuotrauka, foto

„Rimi“ pradėjo elektroninių kainų etikečių bandomąjį projektą, Eltai pranešė „Rimi Lietuva“...

„Rimi“ pradėjo bandyti elektronines kainų etiketes nuotrauka, foto

Klaipėdos daugiabučiuose įsivyravo nauja tendencija. Gyventojai masiškai atsisako imti šluotą į rankas...

Vietoj šluotos klaipėdiečiai renkasi poilsį nuotrauka, foto

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Festivalyje - užburiantis Izraelio trio „Shalosh“ nuotrauka, foto

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Sportas, Paskelbta prieš 59 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...