2020 m. rugpjūčio 13 d. 00:25 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  SGD

SGD

„Klaipėdos nafta“ pasitelks išorinius ekspertus

2020-06-15, 14:12

„Klaipėdos nafta“

„Klaipėdos nafta“ pasitelks išorinius ekspertus nuotrauka, foto

Laivas-saugykla „Independence“

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“), įgyvendindama SGD ilgalaikio tiekimo projektą, pasitelks ir išorinius ekspertus. Šiuo žingsniu KN tęsia SGD ilgalaikio tekimo sprendinio įgyvendinimą ir skelbia viešą rinkos konsultaciją dėl planuojamo teisinių ekspertų paslaugų pirkimo. KN planuoja skelbti pirkimus tokių paslaugų, kurios reikalingos efektyviai įgyvendinant SGD ilgalaikio tiekimo sprendinį.

SGD įstatymu KN yra įpareigota ne vėliau nei iki 2024 m. gruodžio 31 d. nuosavybės teise įsigyti plaukiojančiąją SGD saugyklą su išdujinimo įranga ir tapti jos valdytoja, t. y. tapti visos infrastruktūros ir suprastruktūros savininke. Bendrovė turi pasirinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą bei užtikrinti patikimą SGD terminalo veiklą iki 2044 m. Siekiant šių tikslų įgyvendinimo, bus pasitelktos trūkstamos kompetencijos, padėsiančios parengti laivo saugyklos su išdujinimo įranga įsigijimo bei valdymo ir priežiūros paslaugų užtikrinimo strategijas bei sutartis. Pasitelkus išorinius ekspertus bus svarstomos įvairios alternatyvos, tarp jų (bet ne tik) ir esamos laivo-saugyklos „Independence“ įsigijimas.

Pasak KN generalinio direktoriaus Dariaus Šilenskio, SGD ilgalaikio sprendinio projektui įgyvendinti įstatymu numatyti aiškūs laiko rėmai, išorinės kompetencijos pasitelkiamos tam, kad, vadovaujantis skaidrumo, lygiateisiškumo bei konkurencijos skatinimo principais, projektą būtų galima įgyvendinti laiku ir mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis.

„Įgyvendinant projektą būtinos specifinės kompetencijos, tokios kaip laivų brokerių, laivų klasifikavimo specialistų, taip pat teisininkų, besispecializuojančių SGD laivų pramonėje. Būtent todėl siekiama pasitelkti išorinių ekspertų paslaugas“, - pabrėžia D. Šilenskis.

Išorinių ekspertų kompetencijos yra būtinos siekiant išvengti vėlavimo, klaidų bei finansinių ir kitokių nuostolių ateityje. Iki šių metų pabaigos KN taip pat planuoja įsigyti ir kitų išorinių ekspertų paslaugas, kurie padės rengti SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įranga įsigijimo procesą bei SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įranga technines specifikacijas. Prieš šiuos pirkimus taip pat bus skelbiamos viešos konsultacijos.

Viešoji rinkos konsultacija prieš skelbiant išorinių ekspertų paslaugų pirkimus yra Europos Sąjungos skatinama geroji perkančiųjų organizacijų praktika. Prieš pradėdami pirkimo procedūrą, viešųjų pirkimų vykdytojai gali tartis su potencialiais tiekėjais – tai įvardijama kaip platesnio rinkos analizės proceso dalis.

„Rinkos konsultacijos perkančiosioms organizacijoms, tokioms kaip KN, sudaro sąlygas geriau suprasti rinkos struktūrą ir tiekėjų galimybes. Remiantis viešųjų pirkimų direktyvomis, preliminariomis rinkos konsultacijomis siekiama dviejų tikslų – rinkti informaciją iš rinkos ir informuoti apie pirkimo planus. Išankstinės rinkos konsultacijos yra ypač svarbios sudėtingiems pirkimams, kuriems reikalingas didelis pasirengimas. Šiuo atveju SGD ilgalaikio tiekimo sprendinio įgyvendinimas yra sudėtingas kompleksinis procesas, kurio kiekviename etape reikia minimizuoti klaidų atsiradimo galimybę. KN, remdamasi konsultacijų metu gauta informacija, turės galimybę parengti tikslesnes perkamų paslaugų specifikacijas ir būti geriau informuota apie tinkamiausios pirkimo procedūros pasirinkimą, suplanuoti tinkamą pirkimo proceso trukmę“, - poreikį skelbti viešą rinkos konsultaciją grindžia D. Šilenskis.

Pasak jo, įgyvendinant ilgalaikio SGD tiekimo sprendinį ir rengiantis įsigyti laivą-saugyklą, bus skiriama dar daugiau dėmesio rinkos analizei rengiant laivo-saugyklos eksploatacinės veiklos organizavimo strategiją, laivo-saugyklos registravimo bei vėliavos pasirinkimo pagrindimus, perkamo laivo-saugyklos techninę specifikaciją, pirkimo dokumentus, atrankos kriterijus, pasiūlymų vertinimą, laivo-saugyklos pirkimo-pardavimo sutartį ir/ar eksploatacinės veiklos sutartį, parengti laivo-saugyklos perėmimo darbų ir sąlygų sąrašą bei dalyvauti paties laivo-saugyklos perėmimo metu, kad numatytos sąlygos būtų įgyvendintos ir kt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SGD

Viena didžiausių Lietuvos transporto kompanijų UAB „Vlantana“ iki šių metų pabaigos planuoja...

UAB „Vlantana“ autoparką plečia SGD kuru varomais vilkikais nuotrauka, foto

Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą šeštadienį atplaukė naujas didelis dujų...

Į Klaipėdą atplaukė naujas SGD krovinys iš Norvegijos nuotrauka, foto

Didesnė dalis Lietuvos gyventojų ir toliau mano, kad suskystintų gamtinių dujų...

Dauguma mano, kad SGD terminalas yra per brangus nuotrauka, foto

Į Klaipėdą šeštadienį atplaukė naujas didelis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys...

Į Klaipėdą atplaukė didelis SGD krovinys iš Norvegijos nuotrauka, foto

Ketvergiuose užsiliepsnojo namas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien  21:25 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112...

Klaipėdoje - jubiliejinis rankinio turnyras nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Klaipėdos miesto rankinio klubas "Dragūnas" kviečia sugrįžti į rankinio salę...

Netekome Aurelijaus Katkevičiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius...

Smiltynėje - tarptautinės lankininkų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Rugpjūčio 15-16 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Smiltynėje vyks tarptautinės lankininkų varžybos "Klaipėdos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...