2020 m. spalio 22 d. 18:17 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  NT

NT

Žemė Klaipėdoje - patraukli

Žemė Klaipėdoje - patraukli nuotrauka, foto

SKAIČIUS. 2019 metais buvo parduota 12 valstybinės žemės sklypų, esančių Klaipėdos mieste, tarp jų - ir šis Vingio g. 31 esantis sklypas, į kurį naujieji savininkai jau investuoja.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Reklama

Neeilinė situacija, kai Melnragės kopose laikinai veiklai pastatyti jūriniai konteineriai ilgam užėmė valstybinę žemę, atkreipė dėmesį į naudojimosi valstybine žeme niuansus.

"Vakarų eksprese" jau ne sykį rašyta apie kelis jūrinius konteinerius, kurie kopose atsirado 2018 metų vasarą. Tuomet buvo nurodyta, kad juos ten pastatė Klaipėdos krašto vandens sporto asociacija, kuriai buvo suteiktas leidimas laikinai organizuoti vandens sporto renginius.

Tačiau konteineriams likus stovėti ilgiau, prasidėjo ginčai teisme, o Nacionalinė žemės tarnyba užfiksavo savavališką valstybinės žemės užėmimą, naudojimą ir vengimą ją grąžinti.

Dienraščio skaitytojai iškėlė klausimą - kokios apskritai yra valstybinės žemės naudojimo taisyklės?

Nacionalinės žemės tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Ruslanas Golubovas komentavo, kad valstybinės žemės naudojimas reglamentuotas Lietuvos Respublikos žemės įstatymu.

Jame nurodyta, kad laisva neužstatyta valstybinė žemė išnuomojama aukciono būdu tam, kuris pasiūlo didžiausią nuomos mokestį.

Reklama

Valstybinės žemės išnuomojimo aukcione ir be aukciono tvarkas nustato Vyriausybė.

Tiesiogiai be aukciono valstybinę žemę nuomotis galima, jei ant jos yra fiziniams ar juridiniams asmenims priklausančių ar jų nuomojamų statinių, įrenginių, kurie įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.

"Valstybinė žemė išnuomojama be aukciono, jeigu ji užstatyta fiziniams ir juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausančiais ar jų nuomojamais statiniais ar įrenginiais, išskyrus laikinuosius statinius, inžinerinius tinklus bei neturinčius aiškios funkcinės priklausomybės ar apibrėžto naudojimo arba ūkinės veiklos pobūdžio statinius, kurie tarnauja pagrindiniam statiniui ar įrenginiui arba jo priklausiniui.

Žemės sklypai, užstatyti fizinių ar juridinių asmenų nuomojamais statiniais ar įrenginiais, išnuomojami tik šių statinių ar įrenginių nuomos terminui.

Žemės sklypai išnuomojami teritorijų planavimo dokumentuose ar žemės valdos projektuose nustatyto dydžio, kuris būtinas statiniams ar įrenginiams eksploatuoti pagal Nekilnojamojo turto kadastre įrašytą jų tiesioginę paskirtį", - paaiškino R. Golubovas.

Aukcionuose ir perka

Aukcionuose žemė ir parduodama. VšĮ Valstybės žemės fondo duomenimis, 2019 metais buvo paskelbti 54 valstybinės kitos paskirties žemės sklypų nuomos aukcionai, iš jų įvyko 29 kitos paskirties žemės sklypų nuomos aukcionai ir buvo sudarytos nuomos sutartys.

Reklama

Valstybės žemės fondas 2019 metais internete paskelbė ir vykdė net 1,4 tūkst. valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų.

Pernai valstybinės kitos paskirties žemės sklypų pardavimo aukcionuose buvo parduoti 93 valstybinės žemės sklypai.

Teigiama, kad Klaipėdos mieste esantys kitos paskirties valstybinės žemės sklypai dažniausiai susilaukia didelio aukcionų dalyvių susidomėjimo.

2019 metais buvo parduota net 12 valstybinės žemės sklypų, esančių Klaipėdos mieste. Pavyzdžiui, už 1,1 ha ploto žemės sklypą buvo pasiūlyta 779 278 Eur pradinė pardavimo kaina. Dar kelių valstybinės žemės sklypų kainos buvo didesnės nei 120 000 Eur.

Beje, minėtas už 779 278 Eur parduotas sklypas yra Vingio g. 31. Jo naujieji savininkai jau kurį laiką tvarko sklypą ir jame ketina statyti prekybos ir paslaugų centrą.

Tačiau yra ir apleistos žemės, kuri lieka netvarkoma, net jei ir turi savininkus. 2019 m. gruodžio 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo 49 063 ha apleistos žemės. Tai sudaro apie 1,4 proc. nuo visos šalies bendro žemės ūkio naudmenų ploto.

Reklama

Klaipėdos rajono savivaldybėje apleistos žemės buvo 609,4 ha, Klaipėdos miesto savivaldybėje - 108,4 ha, Kretingos rajono savivaldybėje - 233,6 ha, Palangos savivaldybėje - 40,6 ha.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

NT

Lietuvos vandens sporto mėgėjų rojumi vadinama Svencelė pretenduoja į naują titulą. Sparčiai...

Svencelė taps ne tik jėgos aitvarų oaze, bet ir nepakartojamu kurortu nuotrauka, foto

Natūralu, kad dėl augančios ekonomikos ar infliacijos auga ir prekių kainos. Nekilnojamasis...

Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje nuotrauka, foto

Per pandemiją ir karantiną Baltijos pajūrio būsto rinka aktyvumu pralenkė šalies didmiesčius,...

Pajūrio būsto rinka sulaukė paklausos, bet sparčios plėtros nelaukiama nuotrauka, foto

Neeilinė situacija, kai Melnragės kopose laikinai veiklai pastatyti jūriniai konteineriai ilgam užėmė...

Žemė Klaipėdoje - patraukli nuotrauka, foto

Išskrendantys paukščiai atvėrė ekologines žaizdas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Didžioji paukščių migracija Ventės rage baigiasi kaip niekad anksti. Tokia žinute šią...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Buriuojančius vaikus norima susigrąžinti į Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Ne vienerius metus kalbame, kad uostamiestyje nebeliko vietos mokyti vaikus buriuoti. Šiuo...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Sportas, Paskelbta prieš 55 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...