2020 m. rugsėjo 23 d. 09:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  NT

NT

Už 1,6 mln. eurų parduodamas apleistas Smiltynės kurhauzas

(4)

2019-11-19, 08:24

Viktorija Karsokaitė, 15min

Už 1,6 mln. eurų parduodamas apleistas Smiltynės kurhauzas nuotrauka, foto

Smiltynės kurhauzas

© Bendrovės nuotr.

Reklama

Istorinis Smiltynės kurhauzas Klaipėdoje parduodamas už 1,6 mln. eurų. Pastatą valdanti įmonė neatmeta galimybės pati jį rekonstruoti, o pardavėjai tikina, kad istorinis statinys šiuo metu apleistas.

Registrų centro duomenimis, pastatus sklype nuo 2006 metų gegužės valdo Kaune registruota nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „TVB“. Pastarąją valdo Edvinas Mamedovas ir Sergejus Šulmanas. Žemė priklauso valstybei.

Įmonės bendraturtis E.Mamedovas 15min sakė, kad Smiltynės kurhauzą pirko kaip įdomų investicinį projektą vystymui. Jis pasakojo, kad tik įsigijus pastatus buvo užsakyti archeologiniai kasinėjimai, buvo užsakyta K.Demerecko ir D.Elerto mokslinė istorinė apybraiža bei iš kolekcionierių pirkti senoviniai atvirukai su Smiltynės kurhauzo vaizdais.

„Daug laiko skyrėm rinkdami viską, kas buvo susiję su Smiltynės kurhauzo istorija“, – kalbėjo jis.

Bendrovės vizualizacija.

Anot E.Mamedovo, Smiltynės kurhauzas 1900–1944 metais tarnavo kaip prabangus viešbutis, kuriame tuo metu buvo 2 naujovės – karšto vandens vonios ir apšvietimas. Vienu metu Smiltynės kurhauze veikė kazino, taip pat jis garsėjo savo virtuve, sodo restoranu, sodo kavine. Čia vyko daug koncertų.

„Norėjome išsaugoti šią dvasią bei teritorijos vientisumą, konsultavomės su specialistais ir Smiltynės kurhauze suprojektavom prabangų viešbutį, gavome šiam projektui statybos leidimą“, – sakė jis.

Planavo rekonstrukciją

Rekonstrukcijos projektą parengė architektė Laimą Šliogerienė, kuri taip pat rengė Palangos kurhauzo projektą. Tačiau statybos taip ir neprasidėjo.

„Jos dėka buvo paruoštas Smiltynės kurhauzo tvarkybos darbų projektas, už kurį mes gavome kompensaciją iš KPD. Tam, kad rekonstruotum pastatą, reikia jį užfunkcionuoti, kad jis veiktų ir jame vėl virtų gyvenimas. Bet kol kas, kaip patys žinote, ir pačioje Smiltynėje nieko nevyksta, nėra jokio žmonių, verslo traukos centro ir jokių esminių pasikeitimų, dėl ko žmonės norėtų ten važiuoti“, – priežastis vardino E.Mamedovas.

Įmonės bendraturčio teigimu, nors pastatas yra parduodamas, įmonė vis dar neatsisako minties jį plėtoti pati. Tačiau siekiama surasti investuotoją, su kurio pagalba būtų galima įgyvendinti projektą.

„Bet kol kas rinka diktuoja savo sąlygas, o investuotojai skaičiuoja finansus ir rentabilumus, tad esant šiai situacijai jie nemato gerų verslo perspektyvų Smiltynėje“, – kalbėjo jis.

Rinkoje – dvejus metus

Reklama

E.Mamedovas aiškino, kad objektas parduodamas jau kelis metus ir jo kaina nesikeitė. Teigiama, kad Smiltynės kurhauzo įsigijimu domėjosi tiek Lietuvos, tiek ir užsienio investuotojai.

Turtą pardavinėjantis nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ NT ekspertas Rimantas Martišauskas patikslino, kad objektas rinkoje skaičiuoja antrus metus.

„Susidomėjimo šiuo objektu iki šiol buvo, tačiau nedaug. Viešbučio paskirties pastatas per pastarąjį laikotarpį sulaukė keleto interesantų dėmesio, tačiau labai gaila, kad tokiam reto grožio architektūrinio meno kūriniui kol kas investuotojas neatsirado“, – 15min komentavo jis.

Anot NT eksperto, nors pastato kaina nesikeitė, tačiau turto savininkai yra linkę kainą derinti ir viskas priklauso nuo pirkimo bei mokėjimo sąlygų.

Pastato būklė – prasta

R.Martišausko teigimu, šiai dienai pastato vidaus ir fasado būklė yra prasta, kapitalinis remontas yra būtinas. 1,34 ha žemės sklype galima modernizuoti pagrindinį pastatą, kuriame yra 25 apartamentai, taip pat galima rekonstruoti svečių namus, kuriuose yra 6 apartamentai. Taip pat yra galimybė atnaujinti restorano patalpas, SPA centrą su pirtimis ir baseinu.

„Teritorijoje yra numatyti du teniso kortai ir 26 automobilių parkavimo vietos. Labai norėtųsi, kad šis objektas sulauktų vietinių gyventojų arba verslininkų dėmesio, kurie norėtų išsaugoti istorinį kultūrinį paveldą, susijusį su šiuo pastatu. Susidomėjimo galėtume sulaukti iš vietinių, regioninių arba iš netolimų regionų gyventojų/verslininkų, kuriems rūpi išsaugoti kultūrinę – istorinę reikšmę turintį pastatą. Neretas Vokietijos pilietis turi valdomo turto Nidoje ar Juodkrantėje, todėl neatmesčiau galimybės, kad juo susidomėtų investuotojas iš šios Europos valstybės“, – aiškino jis.

Reklama

Pasak R.Martišausko, šiuo metu yra derinama dalinė sąmata dėl dalinio pastato ir svečių namų sutvarkymo, todėl šiai dienai nustatyti investiciją rekonstruojamam pastatui yra sudėtinga. Tiesa, jis atkreipia dėmesį, kad viešbučio paskirties pastatas yra valstybės saugoma nekilnojamoji kultūros vertybė. Todėl tokio pastato priežiūrai ir išsaugojimui yra reikalingos didesnės investicijos nei įprastam pastatui, tuo labiau, kad jis yra apleistas.

„Pastatas turi saugotinų kultūros vertybių, todėl bet koks pastato išorės ir vidaus remontas, pritaikymas kitai nei viešbučio su restoranu veiklai turi būti derinamas su atitinkamomis priežiūrą vykdančiomis valstybės institucijomis. Šių apribojimų ir reikalavimų išsiaiškinimas prašo gilesnės analizės, informacijos rinkimo ir laiko kaštų, kas gali turėti įtakos potencialaus pirkėjo sprendimui dėl šio turto įsigijimo ir kainos.

Tai yra specifinis, vienetinis turtas, todėl jis nėra laikomas rinkos objektu, kuriuo laisvai galima spekuliuoti. Pradinė objekto kaina yra viešai skelbiama. Tikėtina, kad norintys investuoti į tokį turtą bus pasirengę atkaklioms deryboms. Kaip bebūtų, šio pastato investicijos turi ne tik atgaivinti pastatą, bet ir generuoti investicijų grąžą, vėliau uždirbant pelną“, – aiškino jis.

Pastatas saugomas valstybės

Smiltynės kurhauzas yra valstybės saugomas objektas ir į registrą įtrauktas 1996 metų pabaigoje. Jam suteiktas regioninis reikšmingumo lygmuo.

Skelbime nurodoma, kad kurhauzo plotas – 1143 kv. metrų, svečių namų bendras plotas – 111. Kartu parduodama 1,34 ha sklypo nuoma.

Turtas parduodamas su galiojančiu statybos leidimu, kuris yra išduotas 2016 metų liepą, taip pat parengtas techninis projektas.

Reklama

Skelbime nurodoma, kad Smiltynės kurhauzo atsiradimo idėjai pagrindus padėjo naujas pirklių rankomis sukurtas Smiltynės parkas, susikūrusi kurorto infrastruktūra su pliažų nameliais, pasivaikščiojimo takais ir restoranais.

„Puikūs pliažai, švarus vanduo ir ramybė leido paskęsti gamtos apsuptyje, atsitraukti nuo miesto rutinos ir triukšmo. Pasak istorikų kurhauzo pastatymo data yra 1897–1901 m. Kurhauzas tapo viso Smiltynės pamario dominante“, – teigia pardavėjai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jonas

2019-11-21   01:25

IP: 185.11.26.161

Dažnai pro jį praeinu. Gražus pastatas su to laiko dvasia. Viską sutvarkius būtų nerealus pastatas ir kiemas. Keista kaip dar niekas ten neįnvestavo.

Smiltinukas

2019-11-19   13:18

IP: 185.11.26.161

Tikiuosi leis medžius pašalinti, kad atskleisti pastato grožį

Įdomi kaina

2019-11-19   12:35

IP: 78.62.147.40

Ir savininkai. Viešbutį vedami sentimentų norėjo pirkti trys Bavarijos vokiečiai. Jis buvo įtrauktas į pardavimą aukcioną už 300 000 litų. Susitikę su tuo mečiu privatizavimo tarnybos viršininku J Rima, ponai bavarai buvo įkalbinėjami kuo greičiau mokėti dalyvio užstatą. Tai buvo 1994-1995 Vokiečiai delsė net ir kainai sumažėjus. Niekas to viešbučio nenorėjo pirkti. Įdomios dabartinių tų ponų iš Kauno pavardės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

NT

Natūralu, kad dėl augančios ekonomikos ar infliacijos auga ir prekių kainos. Nekilnojamasis...

Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje nuotrauka, foto

Per pandemiją ir karantiną Baltijos pajūrio būsto rinka aktyvumu pralenkė šalies didmiesčius,...

Pajūrio būsto rinka sulaukė paklausos, bet sparčios plėtros nelaukiama nuotrauka, foto

Neeilinė situacija, kai Melnragės kopose laikinai veiklai pastatyti jūriniai konteineriai ilgam užėmė...

Žemė Klaipėdoje - patraukli nuotrauka, foto

Šiuo periodu kiekvienas mūsų iš naujo perkainojo savo vertybes. Namai ir juose...

Ekspertai apie namų turtą: kokios žalos dažniausiai patiriamos ir kaip nuo to apsisaugoti? nuotrauka, foto

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Kelionė per gyvenimą – didžiulis iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mieli rinkėjai,

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Ūkis, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...