2019 m. liepos 21 d. 04:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  NT

NT

Jaunimas - aktyvus NT rinkos dalyvis

(2)

Jaunimas - aktyvus NT rinkos dalyvis nuotrauka, foto

NT agentūros "Vestus" direktoriaus Vytauto Šimanskio teigimu, šiuo metu naujos ir senos statybos būstų kaina skiriasi apie 20 proc. Tačiau Klaipėdoje daug naujų butų nestatoma.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

Nors pastaruoju metu kalbama, jog jaunos šeimos dėl rizikingų finansinių įsipareigojimų įsigyti nekilnojamojo turto (NT) neskuba, kai kurios agentūros tai gali paneigti. Klaipėdoje vienos agentūros 70-80 proc. pirkėjų sudaro asmenys iki 30 metų.

Apskritai šių metų pradžioje NT pardavimas padidėjo, tačiau kas tai galėjo lemti, agentūros nežino. Visgi Klaipėdoje įžvelgiamas tam tikras sąstingis, kuris artimiausiais metais agentūroms didelio pardavimų skaičiaus nežada.

Komfortas - 50 tūkstančių

"Vilniuje daugėja gyventojų, tai ten pardavimas didesnis. Klaipėdos rinka yra sustingusi, ir to nepaneigsi. Jauni žmonės domisi nekilnojamojo turto rinka, eina į seminarus. Klaipėdoje mažesni ir atlyginimai, ir NT kaina. Klaipėdoje mažiau ir jaunimo. Kaune ir Vilniuje daugiau aukštųjų mokyklų. Jos pritraukia jaunus žmones iš kitų miestų. Kuomet jaunimas ten įsikuria, susiranda gerai apmokamą darbą, tada ieško būsto", - sakė NT agentūros "Vestus" direktorius Vytautas Šimanskis.

Pasak jo, paprastai jaunos šeimos vieno kambario butų nesidairo. Bendrabučio tipo butą galima įsigyti už 20 tūkst. eurų. Norint geresnės kokybės reikia bent 50 tūkst. eurų.

"Žmonių pageidavimai visada tie patys - kuo geresnį daiktą įsigyti už gerą kainą. Klausia, ar namas renovuotas, ar yra pakeistas šiluminis mazgas. Pirmiausia reikia pažiūrėti internete ir suvokti esamą situaciją, kokios yra kainos, konkrečiame rajone. Tada pamatai savo galimybes. Reikia bandyti suderinti savo norus su rinka. Priklauso ir nuo to, ar šeima jau yra kažkiek sutaupiusi pinigų, ar turi tam įgūdžių. Reikia galvoti ir apie pradinį įnašą", - teigė V. Šimanskis.

Agentūros direktoriaus manymu, visi nori naujos statybos būsto. Tačiau jie yra brangesni maždaug 20 proc. už senos statybos renovuotus būstus.

Reklama

"Klaipėda daug naujų butų nestato. Tačiau apsimoka investuoti ir į nenaują, bet renovuotą. Tačiau tai reikėtų pasverti. Plytinis namas yra šiltas - jis stovės, bus šiltas. O su blokiniu situacija kiek kitokia. Tokius variantus sunku palyginti, kadangi vienas namas stovi vienur, kitas - kitur. Daug įtakos turi ir vieta - privažiavimai prie mokyklos ir panašiai", - tikino V. Šimanskis.

Rinkoje dominuoja jaunimas

Visuomenėje vyrauja mintis, jog Klaipėdos rajone galima pigiau įsigyti nuosavą namą nei uostamiesčio centre butą. Tačiau NT agentūros "Gijoneda" direktorius Edmundas Jankus su tuo sutinka tik iš dalies.

"Kai susideda visos išlaidos, vargu ar priemiestyje įsigyti namą tampa pigiau. Gal pigiau, bet nestipriai. Kai kurie žmonės namus parduoda neužbaigtus, reikia įsirengti. Galutinis rezultatas vargu ar pigesnis. Žmonės turi kreiptis į specialistus. Kai pradeda ieškoti patys, tai ir langai būna ne į tą pusę, ir sienos pelija", - sakė jis.

Agentūros direktorius patikino, kad NT turto įsigijimu ypač domisi jauni žmonės.

"Žmonės iki 30 metų aktyviai perką nekilnojamąjį turtą. Ši amžiaus grupė sudaro gal apie 70-80 procentų mūsų pirkėjų", - teigė jis.

Pasak jo, pardavimų situaciją pagerintų padidėjęs gyventojų skaičius, kuris uostamiestyje kasmet tendencingai mažėja.

Reklama

"Dabar su NT pardavimu situacija yra gera. Bet kad ji būtų dar geresnė, reikėtų, kad bankai taip stipriai nevaržytų užsieniečių. Taip pat mažėja gyventojų, nebėra kam pirkti", - NT pardavimų sąstingio priežastis vardijo E. Jankus.

Mažiausia kaina - priemiestyje

"Ober-Haus" tyrimų duomenimis, praėjusį mėnesį Klaipėdos miesto centre naujos statybos individualių ir sublokuotų namų kainos (~150-200 kv. m) svyravo nuo 160 iki 280 tūkst. Eur. Senos statybos įrengti namai kainavo nuo 150 iki 350 tūkst.

Gyvenamuosiuose rajonuose kainos kur kas mažesnės. Ten naujos statybos namo kaina siekia nuo 100 iki 200 tūkst. Eur, o senos - nuo 92 iki 230 tūkst. Eur.

Dar pigiau galima įsigyti namą ar butą priemiesčio rajone. Naujos statybos namo kaina - nuo 68 tūkst. iki 130 tūkst., o senos - nuo 70 iki 150 tūkst. Eur.

Palyginimui, naujos statybos būstas Vilniaus centre ar prestižiniame rajone kainuoja nuo 280 iki 550 tūkst. Eur. Sostinėje pigiausiai galima įsigyti senos statybos būstą priemiesčio rajone (nuo 95 tūkst. Eur).

Praėjusį mėnesį Klaipėdoje vieno kambario nuomos kaina siekė 140-310 Eur. Dviejų kambarių nuomos kaina kiek didesnė - nuo 180 iki 480 Eur. Trijų kambarių butą buvo galima išsinuomoti nuo 230 iki 580, o keturių - nuo 260 iki 750 Eur.

Vidutinis pirkėjas darosi atsargesnis

Reklama

Indrė Genytė-Pikčienė, "Luminor" banko vyriausioji analitikė

Iš pirmo žvilgsnio būsto paklausa vis dar atrodo sveikai ir demonstruoja stiprų makroekonominį imunitetą: darbo rinkos rodikliai gerėja, sparčiausiai nuo prieškrizinių laikų kyla atlyginimai, palankios ekonomikos plėtros perspektyvos gerina namų ūkių lūkesčius ir kelia naujo būsto poreikį. Vis dėl to stebint gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos raidą pastaraisiais metais, galima buvo matyti, kaip keitėsi statistinio pirkėjo tipas. 2014-2015 m. rinkoje vyravo savomis lėšomis įsigyjamo būsto sandoriai, nemažą gyvenamojo nekilnojamo turto pirkėjų dalį sudarė investuotojai, susivilioję nuomos rinkos žadėta grąža. Šiandien matome visiškai kitokią situaciją. Investuotojai apsipirko, jų gretos stipriai praretėjo prisisotinus nuomos rinkai - būsto nuoma nebebrangsta, o kai kur ir pinga. Didžioji dalis būstų dabar įsigyjami savo reikmėms, o kredito įstaigos sulaukia daug daugiau klientų nei prieš metus ar seniau. Tą lemia besistiebiantys bankų būsto paskolų rodikliai. Lietuvos banko duomenimis, būsto kreditų apimtis per praėjusius metus išaugo beveik 9 proc., o naujai išduotų paskolų vertė pernai buvo didžiausia nuo prieškrizinių laikų.

Būsto paskolos yra ilgalaikis įsipareigojimas, tad natūralu, kad toks pirkėjas yra jautresnis pinigų rinkos tendencijoms ateityje ir pinigų politikos viražams. Tikėtina, kad Europos centrinio banko kiekybinio skatinimo programai artėjant prie pabaigos ir horizonte šmėžuojant pirmiesiems palūkanų normų kėlimams šio tipo pirkėjų ratas ims retėti. Tokių pirkėjų galimybes karpo ir infliacija. Kylant pagrindinių vartojimo kategorijų kainoms, šeimoms vis sudėtingiau sukaupti lėšų pradiniam įnašui ir ryžtis tokiems stambiems pirkiniams kaip būstas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

ezys

2018-02-28   10:33

IP: 86.100.122.112

Mindaugai,
Po nuotrauka rasote:
"NT agentūros „Vestus“ direktoriaus Vytauto Šimanskio teigimu, šiuo metu naujos ir senos statybos būstų kaina skiriasi apie 20 proc."
O tekste:
"Agentūros direktoriaus manymu, visi nori naujos statybos būsto. Tačiau jie yra brangesni maždaug 20 proc. už senos statybos RENOVUOTUS būstus."
Vienas zodis, bet labai didelis skirtumas ;)

Teatro pavasaris Klaipėdoje

 

Ankstyvas pavasaris kasmet visoje Lietuvoje tampa kino švente, tačiau uostamiestis jau šeštą kartą pavasarį pasitinka teatre. Kovo 12-17 dienomis festivalis „Jauno teatro dienos“ sugrįžta į Klaipėdą ir žada vėl laužyti teatrines tradicijas, plėsti publikos akiratį, bei suburti jaunų teatro kūrėjų komuną. Įvairiapusė renginio programa, nemokamų renginių gausa, atviros menininkų ir publikos diskusijos – šiemet festivalis „Jauno tearo dienos“ atsigręžia į žiūrovus bei siekia glaudaus jų ir šiuolaikinio teatro ryšio.


Plati programa – įvairiam žiūrovui


Šiemetinė festivalio programa išsiskiria renginių įvairove. Į programą sugrįžta šokis ir kinas, tęsiama festivalio misija klaipėdiečiams pristatyti jaunus teatro kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio, taip pat vėl bus ieškoma teatrališkumo netradicinėse erdvėse. Renginio organizatoriai, Klaipėdos jaunimo teatras, sako, kad toks programos pasirinkimas yra susijęs su siekiu festivalyje pamatyti kuo įvairesnę publiką.


„Jau kelis metus festivalis „Jauno teatro dienos“ nebėra skirtas tik teatro žiūrovams. Taip, programoje išlieka spektakliai, tačiau trečius metus iš eilės vykdomos kūrybinės dirbtuvės ir jų rezultatai kartais gali atrodyti artimesni šiuolaikinio meno ar performanso gerbėjams. Kiekvienas žiūrovas yra laukiamas mūsų renginiuose, kuriuose visada gali tikėtis eksperimentų ir drąsos. Šiemet dauguma festivalio renginių yra nemokami, tad naujų įspūdžių išalkę lankytojaitikrai nieko nepraras, o galbūt netikėtai atras naujas, patrauklias meno sritis,“ – sako Klaipėdos jaunimo teatro meno vadovas ir režisierius Valentinas Masalskis. 


Kad žiūrovams būtų patogiau orientuotis plačioje renginio programoje, kiekvienas renginys turi savo sritį – tai JTD muzika, JTD drama, JTD kinas, JTD tema ir kitos.


JTD arena – dvylika spektaklių per 2 vakarus


„Prieš metus festivalis apšilo didžiausioje koncertinėje įstaigoje Klaipėdos mieste – Švyturio arenoje. Nors pradžioje baiminomės urbanistinių, šaltų arenos koridorių, tačiau jie tapo puikia scenografija ten vykusioms teatro kūrybinėms dirbtuvėms. Šiemet festivalis jau aprėps visas arenos erdves, net ir pagrindinę salę,“ – kur šiemet vyks tradicinės JTD kūrybinės dirbtuvės išdavė organizatoriai.


JTD dirbtuvėse jaunų profesionalų sukuriami originalūs pasirodymai išaugo teatrinių etiudų lygį ir šių metų festivalyje taps trumpo metro spektakliais. Įkvėpimo kūrėjai ieškos specialiai atrinktuose lietuvių autorių kūriniuose - tekstuose, paveiksluose ir muzikoje. Iš profesionalių režisierių, aktorių, scenografų, dramaturgų sudarytos šešios komandos dvi dienas dirbs ties viena tema ir kovo 13 bei 15 dienomis pristatys du skirtingus spektaklių rinkinius. Pasirodymai galės būti stebimi ir kaip spektaklių ciklas, ir kaip nepriklausomi performansai, tad žiūrovams paliekama laisvė prisijungti prie peržiūros ar palikti ją kada norisi.


Dirbtuvėse kurs jauni režisieriai Povilas Makauskas, Monika Klimaitė, Mantas Jančiauskas, Eglė Kižaitė, Aleksandr Špilevoj, Giedrė Kriaučionytė. Tiesioginę peržiūrų transliaciją bus galima ir gyvai stebėti internete, Jauno teatro dienų facebook paskyroje. Darbų peržiūros vyks kovo 13 ir 15 d.18 val., po to lauks kūrėjų diskusijos su žiūrovais, jas ves teatrologės Kristina Steiblytė, Kamilė Žičkytė


JTD Kultūros fabrike – svečiai, drama ir šokis


Parodomojoje festivalio programoje vėlgi didelė spektaklių įvairovė. Pirmieji pasirodys festivalio svečiai iš Latvijos – „Dirty deal teatro“. Kovo 14 d. 19 val. Kultūros fabrike jie parodys spektaklį „Žvėriška meilė“, kuriame klaus: žvėris žmoguje ir žmogus žvėryje - ar mes tikrai žinome kur viena prasideda, o kita baigiasi?


Spektaklis „Žvėriška meilė“ vyks latviškai, tačiau žiūrovų patogumui organizuojamas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą. Vertimo bus galima klausytis savo išmaniajame telefone įdiegus „Interactio“ programėlę, vienkartines ausines žiūrovai gaus renginio vietoje. Organizatoriai prašo į spektaklį „Žvėriška meilė“ atvykti 20 minučių iki spektaklio, kad galėtų padėti prisijungti prie renginio vietos Wi-Fi, įdiegti vertimo programėles ir iškilusklausimams, paaiškinti, kaip jomis naudotis.


Penktadienį, kovo 15 d. Kultūros fabrike rubrikoje „JTD drama” pasirodys Kauno nacionalinio dramos teatro spektaklis „Keturi“, pagal V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Šis spektaklis į JTD programą įtrauktas taip pat neatsitiktinai: „Keturi“ režisierė Kamilė Gudmonaitė dar šį pavasarį pradės repeticijas Klaipėdos jaunimo teatre, kur statys savo naują darbą. Būtent festivalyje „Jauno teatro dienosׅ“ klaipėdiečiai galės susipažinti su viena perspektyviausių Lietuvos režisierių. 


Baigiamasis festivalio spektaklis žymės šiuolaikinio šokio sugrįžimą į JTD programą. Jaunos šokėjos ir choreografės A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė pristatys spektaklį „B ir B dialogas“. Žaismingais B&B merginų personažais scenoje tampančios šokėjos spektaklyje ieškos atsakymo, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek teatre trukdo būti atviru. „B ir B dialogas“ vyks kovo 16 d. 18 val.


Po šių spektaklių diskusijas tarp kūrėjų ir publikos ves teatrologės Kristina Steiblytė ir Goda Dapšytė.


Jaunatviško maksimalizmo pripildyta programa


Festivalio „Jauno teatro dienos“ renginių įvairovę papildys rubrika „JTD tema“, joje dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės-Dienos paskaita – užsiėmimas „Kaip užsiauginti savo kūrybiškumą“. Susitikime bus svarstoma, kaip ugdyti kūrybiškumą, kaip lavinti fantaziją ir vaizduotę, o pagaliau - ir valią, nes bet kokiems darbams reikia ne tik įkvėpimo, bet ir ryžto bei pastangų. Paskaita vyks kovo 16 d. 12 val. Kultūros fabrike.


Į teatro festivalio „Jauno teatro dienos“ programą šiemet sugrįžta kinas. Ankstesniuose festivaliuose buvo pristatomi trumpametražiai jaunųjų Lietuvos kino režisierių filmai, o šiemet toks kinas bus kuriamas paties festivalio metu. Visą savaitę Klaipėdoje reziduos kino kūrėjai ir ieškos įkvėpimo lietuviškuose tekstuose, paveiksluose, muzikos kūriniuose. Pagal šią inspiraciją sukurti scenarijai festivalio metu taps filmais, kurių premjera - kovo 16 d. 14 val. KUFA kino salėje.


Šiemet tęsiasi ir kūrybinių mainų tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ir Klaipėdos universiteto menų akademijos (KU MA) tradicija. Trečio kurso vaidybos studentai festivalio metu mokysis kino paslapčių su režisieriumi ir scenaristu Marat Sargsyan. Kovo 12 d. 19 val. Kultūros fabrike LMTA ir KU MA studentai festivalio lankytojams pristatys ir savo muzikaliąją pusę – nemokamoje peržiūroje parodys šokio kompoziciją „Tango“ irmuzikinį spektaklį „Koncertas“.


Festivalį „Jauno teatro dienos“ užbaigs grupės „Garbanotas bosistas“ koncertas socialiniame klube „Raketa“. Neo-psichodelinį roką ir indie folk roką derinantys atlikėjai prieš kelis metus M.A.M.A. apdovanojimuose buvo pripažinti geriausia alternatyvios muzikos grupe. Įsitikinti tuo klaipėdiečiai galės festivalio uždarymo vakarėlyje.


„Šiemet JTD programa kaip niekada plati, ko gero, tokį pasirinimą lemia ir mūsų kaip organizatorių kūrybinis maksimalizmas. Tikimės, kad ir Jauno teatro dienų lankytojai yra tokie – atviri, ieškantys ir drąsūs. Šiemet laukia labai įdomi festivalio savaitė, ruošiamės jai ir nekantriai laukiame,“ – sako viena iš festivalio organizatorių, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Ieva Pakštytė.


Festivalį JTD dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos apie festivalį ir renginio programą galite rasti JTD puslapyje www.jtd.lt ir Jauno teatro dienų facebook paskyroje. Bilietus į festivalio renginius platina tiketa.lt.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

NT

„City Service“ įmonių grupė sukūrė pasaulyje vis labiau populiarėjančią dalijimosi ekonomika grįstą...

Meistrams - nauja darbų užsakymo platforma nuotrauka, foto

Vakaruose, ypač Amerikoje vis labiau populiarėja idėja gyventi miniatiūriniame name ant ratų....

Namus, kainuojančius 20 tūkst. eurų, išlaikyti itin pigu nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai, padedami namo administratoriaus, vis labiau rūpinasi savo daugiabučių namų būkle: remontuoja...

Pirkėjai ieško butų tvarkinguose daugiabučiuose nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Kretingos g. 179A, planuojama statyti du daugiabučius, kuriuose bus įrengti 48...

Kretingos gatvėje planuojami du daugiabučiai nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...