2020 m. spalio 31 d. 02:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

Technologijų planavimas - strateginių įmonės pokyčių variklis

Praėjusią savaitę Klaipėdoje surengtas pirmasis verslo pokyčių forumas "Change 2020", į kurį susirinko daugiau nei 70 Vakarų regiono įmonių ir organizacijų vadovų, technologijų profesionalų.

"Change 2020" - žinių ir bendradarbiavimo renginių formatas verslui, ypač populiarus JAV. Renginio sumanytojas, valdomų Cloud ir IT paslaugų bendrovės "BTT Cloud" vadovas Donatas Zaveckas sakė, kad Klaipėda pasirinkta neatsitiktinai: "Klaipėdos verslas gali būti skandinaviško, ypač tvaraus ir kompleksinio požiūrio į technologijų infrastruktūros planavimą pavyzdžiu visai Lietuvai ir Baltijos regionui".

Savo praktine patirtimi, kaip planuoti ir nuo ko pradėti strateginius technologijų infrastruktūros pokyčius dalinosi Vakarų Laivų Gamyklos (VLG) IT vadovas Laurynas Prikockis.

Keturi pokyčių kriterijai

VLG visai neseniai atliko savo IT infrastruktūros efektyvumo vertinimą, paprastai tariant - giluminį technologijų auditą, kurio rezultatas - aiškiai suplanuoti veiksmai ir pokyčiai, turintys tiesioginės įtakos verslo konkurencingumo augimui.

"Įmonių vadovams būtina žinoti apie IT infrastruktūros pokyčius ir strategijos įgyvendinimą, tai, nuo ko pradėti, su kuo dirbti, kaip keisti esamą situaciją, komandą, planuoti būsimą situaciją", - sakė L. Prikockis ir pridūrė, kad VLG orientuojasi į keturis punktus.

Pasak jo, norint, kad vyktų pokyčiai, pirmiausia kažkam tai turi rūpėti, skaudėti. "IT infrastruktūra - mano atsakomybė, man skauda ir aš turiu daryti tuos pokyčius", - teigia VLG IT vadovas.

Antra, darant pokyčius reikia matyti visą paveikslą: kokios įtakos jie turės ne tik gamyklai, bet ir akcininkams Estijoje.

Trečia - nuolatos bandyti įvairius būdus pradedant nuo įvairių technologijų įsigijimo arba nuomos ir baigiant pačios komandos pakeitimu. " Aš pats perfekcionistas, noriu čia, dabar ir tobulai. Taip nebūna. Turi klysti ir bandyti vėl. Prie didelio paveikslo reikia eiti mažais žingsniukais, tada kur kas lengviau dirbti", - mano VLG IT vadovas.

Ketvirta - nepamiršti, kad greitos žuvys suėda dideles žuvis. Pasak L. Prikockio, labai svarbus yra sprendimų priėmimo greitis.

Technologijų pokyčiai gali nulemti verslo ateitį

Technologijų infrastruktūros planavimas naudingas ne tik modernizuojant darbo vietas, tačiau ir organizuojant sudėtingus gamybos procesus.

"Nuoširdžiai didžiuojuosi, kad turime atvejų, kaip VLG IT padalinys yra mažų, bet lemtingų pokyčių versle iniciatorius ir variklis. Esame atsakingi už naujo gamybos įrankio diegimą, kuris modernizuos dalį gamybos valdymo procesų", - sako L. Prikockis.

Paprašytas pateikti konkretų IT infrastruktūros planavimo pavyzdį, L. Prikockis pasidalino specializuoto projektų valdymo įrankio diegimo sėkmės istorija: "Užsienyje ieškojome naujovių, jas parsivežėme į Lietuvą ir atsižvelgdami į gamybos perspektyvą įsidiegėme. Nors rezultato reikėjo palaukti, jis to vertas. Galime efektyviau dirbti, jau sutaupėme resursų, galime lengviau planuoti projektų biudžetus ir pan."

ITEA - veiksmams ir finansams planuoti

IT infrastruktūros efektyvumo vertinimas, priklausomai nuo organizacijos specifikos, gali išskirti daugybę technologijų įrankių užsibrėžtiems tikslams siekti. "Tai instrumentas IT vadovams susišnekėti su visa vadovybe, ypač generaliniu direktoriumi ir finansų vadovu", sako BTT Cloud vadovas Donatas Zaveckas. Pasak jo, dažnai entuziastingi ir platų regos lauką turintys IT vadovai nesugeba apsiginti pokyčių plano ir parodyti ilgalaikės vertės. "Aš pats esu sistemų administratorius, atsimenu save tokiose situacijose prieš gerą dešimtmetį. Ateini pas vadą, pristatai idėją, arba gauni palaiminimą, arba ne. Bet dažnai užstringama, nes vadovybė ne visada supranta technologijų galimybes", patirtimi dalinasi D.Zaveckas. ITEA (angl. IT effectiveness assessment, liet. IT efektyvumo vertinimas) padeda indentifikuoti taisytinas vietas, sudaryti veiksmų planą, o svarbiausia, stipriai efektyviau planuoti IT infrastruktūros biudžetą, kas ypatingai patinka įmonių finansų vadovams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Spalio 17, 18 ir 19 naktimis, tarp 0:30 ir 6:00 val. ryto,...

Savaitgalį gali sutrikti „Swedbank“ veikla nuotrauka, foto

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje...

Sparčiai plinta laiškai su kenksmingu programiniu kodu nuotrauka, foto

2020 m. spalio 5 dieną ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius...

Susitikęs su naujų technologijų kūrėjais ministras išreiškė ambiciją Lietuvai dėl 5G nuotrauka, foto

Nuo spalio 1 dienos įsigaliojant naujai kainodarai, trečiadienį nuo 17 valandos kurį...

Registrų centras trečiadienio vakarą neteiks paslaugų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...