2020 m. spalio 31 d. 03:40 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

„Portathon Baltic“ pristato naujas komandas ir ambicingą iššūkį

2020-08-27, 13:56

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

„Portathon Baltic“ pristato naujas komandas ir ambicingą iššūkį nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos inicijuotas uosto technologijų hakatonas „Portathon Baltic 2020“ šiemet sulaukė susidomėjimo ne tik Europos šalyse. Į renginį, kuris rugsėjo 25-27 dienomis vyks ir virtualioje platformoje, užsiregistravo trys komandos iš Dubajaus, o taip pat dalyviai iš Lietuvos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos

„Tai, jog žinia apie šį hakatoną nuskriejo iki pat Vakarų Azijos verslo bei transporto hub‘u tituluojamo megapolio, liudija pasirinktos renginio krypties aktualumą bei tai, kad  daugelis uostams bei  verslui aktualių iššūkių yra universalūs. Dar labiau išaugęs renginio tarptautiškumas bei šiemet pasiūlyta galimybė prie hakatono prisijungti virtualiai iš bet kurio pasaulio kampelio, sudaro sąlygas labai įdomioms komandų ir atskirų specialistų bendradarbiavimo formoms, atveria naujų perspektyvų”, – akcentavo hakatoną inicijuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

„Portathon Baltic“ dalyvių sąraše jau rikiuojasi apie 50 technologijų entuziastų. Didžioji dalis registravosi išsyk  susibūrę į komandas, tačiau yra ir pavienių inovatorių, kurie telks mišrias komandas su kitų sferų specialistais. Prisijungti dalyviai dar gali.

Šiemet renginio partnere vėl tapo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), prisijungė naujai įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris, pajėgos iš didžiausio Lenkijos uostamiesčio – organizacija „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“  bei verslo inkubatorius "Starter".

„Portathon Baltic 2020“ taip pat užsitikrino  tarptautinių projektų „Smart Up BSR“, „Secmar“, „Connect 2 Small Ports“ palaikymą.

Šią savaitę apie įsitraukimą į hakatoną patvirtino ir į mėlynųjų biotechnologijų vystymą nukreipto projekto „Alliance+“ partneriai iš 5 Baltijos jūros regiono šalių.

„Mūsų visų gyvenimo kokybė ir ateitis neatsiejama nuo gebėjimo apsaugoti ir tvariai panaudoti turimus jūrų ir pakrančių resursus. Projekto „Alliance+“ įsitraukimas į hakatono partnerių gretas yra išties vertingas, nes jo dėka temų ir iššūkių spektras taps platesnis ir atliepiantis šiandienos aktualijas“, – pažymėjo A.Sutnikas.

Reklama

„Alliance+“ drauge su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku jau anonsuoja naują dalyviams skirtą iššūkį, kviesiantį siūlyti sprendimus, padedančius mažinti vandens taršą panaudojant jūrų biologinius išteklius ar komponentus.

Geriausią sprendimą šioje kategorijoje pasiūlysianti komanda bus pakviesta dalyvauti „Alliance+“ mėlynųjų biotechnologijų akseleratoriuje, kuris yra sujungęs platų europinį ekspertų, mokslo institutų ir laboratorijų tinklą, padedantį startuoliams realizuoti jų inovatyvias idėjas.  

Jau anksčiau skelbtų „Portathon 2020“ iššūkių spektras apims skaitmenizacijos logistikos sektoriuje, automatizuotos uostų įrangos, uosto terminalų  skaitmenizacijos, išmanių transporto ekosistemų, kibernetinio saugumo jūriniame sektoriuje kryptis.

„Portathon Baltic 2020” suteikia puikią galimybę pritraukti verslui itin reikalingų inovatyvių idėjų, sutelkti reikalingų žinių, tad uosto įmonės ir kitos organizacijos kviečiamos aktyviai įsitraukti iki rugsėjo 5 d. siūlant su šiomis kryptimis susijusius iššūkius el. p. [email protected]

Įdomiausius sprendimus, padedančius išspręsti verslui, uostams ir uostamiesčiams aktualias problemas sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. Pernai jų fondas siekė 4 tūkst. Eur.

Dalyvių registracija: bit.ly/Portathon2020Registration

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Spalio 17, 18 ir 19 naktimis, tarp 0:30 ir 6:00 val. ryto,...

Savaitgalį gali sutrikti „Swedbank“ veikla nuotrauka, foto

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje...

Sparčiai plinta laiškai su kenksmingu programiniu kodu nuotrauka, foto

2020 m. spalio 5 dieną ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius...

Susitikęs su naujų technologijų kūrėjais ministras išreiškė ambiciją Lietuvai dėl 5G nuotrauka, foto

Nuo spalio 1 dienos įsigaliojant naujai kainodarai, trečiadienį nuo 17 valandos kurį...

Registrų centras trečiadienio vakarą neteiks paslaugų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...