2020 m. lapkričio 30 d. 21:54 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

Nuo vėžinių susirgimų iki šnipinėjimo: „Huawei“ neigia pagrindinius mitus apie 5G

Žmonės visais laikais šiek tiek bijojo technologijų, ypač naujų ir niekur nematytų. Tai puikiai pastebima pasaulyje vis labiau populiarėjant naujajam 5G ryšio tinklui – kartu pagausėjo ir nepagrįstos informacijos, skleidžiančios baimę visuomenėje. Tačiau „Huawei Technologies“ vadovas Baltijos šalyse Ricky Chen sako, kad nerimauti tikrai nėra dėl ko, ir neigia pagrindinius su 5G technologija susijusius mitus.

Reklama

Faktas nr. 1. 5G ryšys tikimybės susirgti vėžiu nepadidins

Per pastaruosius 30 metų nebuvo užfiksuotos jokios susirgimų epidemijos, kurią būtų galima sieti su vis didėjančiu išmaniųjų telefonų, veikiančiu bet kokiu mobiliojo ryšio dažniu, naudojimu. Be to, neseniai paskelbtame JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) pranešime, kuriame apžvelgti aktualūs per paskutiniuosius 11 metų atlikti moksliniai tyrimai, teigiama, jog išmaniųjų telefonų radijo bangų spinduliuotė nekelia reikšmingo pavojaus sveikatai.

Dokumente pabrėžiama, kad šiuo metu turimi epidemiologiniai ir vėžio pasireiškimo duomenys rodo, jog kontaktas su išmaniuoju telefonu nesukels žymaus neigiamo poveikio žmogaus kūnui, jei šio prietaiso naudojimo laikas atitiks arba bus mažesnis už šiuo metu galiojančias normas.

„Kadangi 5G ryšys yra jau daugelį metų veikiančio 4G ryšio patobulinimas, o ne visiškai nauja technologija, saugu teigti, kad net ir jam išpopuliarėjus visuomenės sveikatai nekils didesnis pavojus. Tai tikrai nereiškia, kad galime nustoti tirti naujų technologinių sprendimų ir radijo bangų poveikį sveikatai, tačiau šiuo metu nėra jokių įrodymų, jog 5G plėtra galėtų lemti susirgimų protrūkį ateityje“, – sako Ricky Chen.

Faktas nr. 2. 5G technologija yra ne mažiau saugi, nei 4G

„Huawei“ yra tarptautinė kompanija, tad ir 5G technologija buvo kuriama mokslininkų ne tik iš Kinijos, bet ir kitų Azijos valstybių, Europos bei Kanados. Dešimt metų vykdyti moksliniai tyrimai leido pasiekti, jog penktos kartos tinklas būtų saugesnis nei bet kada anksčiau.

Reklama

Mobiliojo ryšio infrastruktūra susideda iš dviejų skirtingų dalių – pagrindinės ir nepagrindinės. Pagrindinė yra atsakinga už siunčiamų duomenų užšifravimą, vartotojų atpažinimą ir srauto paskirstymą. Nepagrindinė dalis tik siunčia duomenis, tačiau niekaip negali nuskaityti jokios vartotojo informacijos.

Remiantis iki šiol egzistuojančia saugumo praktika, yra privaloma aukščiau paminėtus tinklo elementus atskirti vieną nuo kito. Nors siekiant padidinti interneto greitį ir sumažinti vėlavimą, 5G reikalaus kur kas didesnių skaičiavimo resursų, pagrindinės tinklo infrastruktūros dalys toliau liks nepriklausomos viena nuo kitos ir joms bus taikomi patikimi saugos protokolai. Kitaip tariant, šiuo požiūriu, penktos kartos ryšio saugumas nesiskirs nuo 4G.

Faktas nr. 3. „Huawei“ neturi prieigos prie 5G ryšiu siunčiamų vartotojo duomenų

„Pagrindinis „Huawei“ tikslas yra išvystyti puikiai veikiančią tinklo infrastruktūrą, o ne šnipinėti vartotojus. Neturime prieigos prie jokių 5G ryšiu siunčiamų duomenų, kadangi visa informacija tinkle yra užšifruota ir kontroliuojama ryšio operatorių“, – teigia Ricky Chen.

Pasak jo, 5G galima įsivaizduoti kaip pažeidžiamų vietų neturinčią tvirtovę – duomenys šifruojami visose tinklo grandyse, kas leidžia apsaugoti tokią vartotojų informaciją, kaip tapatybė ir buvimo vieta. Tai yra vienas iš dalykų, kurių neatlieka 4G infrastruktūra, todėl 5G duomenų šifravimas ir apsauga yra dar stipresnė, nei dabartinės tinklo kartos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Mitais ir sąmokslo teorijomis apipintas 5G ryšio diegimas Lietuvoje prasidėjo. Planų ir...

5G - jau ir Klaipėdoje nuotrauka, foto

5G – tai pažanga, greitis ir patikimumas. Taip dauguma lietuvių apibūdina naujos...

Tyrimas atskleidė, ko Lietuvos gyventojai tikisi ir dėl ko bijo 5G nuotrauka, foto

„Korona Stop LT“ tikslas – kuo greičiau nutraukti koronaviruso infekcijos plitimą, įspėjant...

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“ nuotrauka, foto

Dėl „Swedbank“ planuojamų vykdyti reguliarių IT sistemų atnaujinimų, naktį iš trečiadienio į...

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį galimi „Swedbank“ paslaugų trikdžiai nuotrauka, foto

Greitoji pagalba. Kada ją kviesti ir kokiu numeriu? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojas Rimvydas Juodviršis teigia, kad skelbiama...

Nemuno pakrantes nugulė žvejai: naktinei vėgėlių žvejybai įsirengia net krosnimi kūrenamas palapines, kuriose – lovos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Kažkur skaičiau, kad laikas, praleistas žvejojant, neįsiskaito į gyvenimo trukmę“, – prasitaria...

Ar NVSC vis dar kontroliuoja situaciją? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pandeminė situacija Klaipėdoje vis dar nieko gero nežada. Pasigirsta pasakymų, kad Nacionalinis...

Priešpaskutinis šiais metais išvykimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą: tarnybą pradėjo per 260 karių nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 30 d., Žemaitijos regione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT)...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...