2020 m. spalio 31 d. 03:53 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

Neapsiribos Klaipėda: hakatonas „Portathon Baltic” plečia geografiją

2020-07-27, 15:29

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Neapsiribos Klaipėda: hakatonas „Portathon Baltic” plečia geografiją nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėda vėl kvies kurti pažangius sprendimus šiandienos ir ateities uostams. Antrąsyk organizuojamas hakatonas “Portathon Baltic 2020” įmonių komandas, inovacijų kūrėjus bei startuolius iš Lietuvos ir užsienio šįsyk suburs dar vienoje lokacijoje – Gdanske. Renginys rugsėjo 25-27 dienomis vyks ir virtualioje platformoje, atverdamas galimybę dalyvauti dar didesniam būriui entuziastų.

Pernai hakatonas priėmė 80 dalyvių iš 4 šalių – Lietuvos, Nyderlandų, Švedijos ir Vokietijos. Per 48 valandas jie sugeneravo 18 sprendimų, pritaikomų logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas.

Pirmąsyk Lietuvos uostamiestyje vykusį renginį Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) organizavo drauge su idėją palaikiusia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteriui priklausančiomis įmonėmis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Šiemet į partnerių gretas jungiasi ir Lietuvos jūrinis klasteris. Naujai įsitraukusios organizacijos „Gdansk-Gdynia-Sopot Metropolitan Area“ dėka, hakatonas įgis antrą fizinę lokaciją didžiausiame kaimyninės Lenkijos uostamiestyje. „Portathon Baltic 2020“ taip pat užsitikrino 3 tarptautinių projektų – „Smart Up BSR“, „Secmar“ ir „Connect 2 Small Ports“ – palaikymą.

Anot KMTP plėtros vadovo Andriaus Sutniko, atviras ir įtraukiantis hakatono formatas pernai tapo rimta paskata į komandas susibūrusioms įmonėms, studentams, dėstytojams, startuoliams ne tik pakovoti dėl prizų ir potencialių investuotojų dėmesio, bet ir pademonstruoti Klaipėdos ambicijas bei potencialą.

„Miestas savo ekonominės plėtros strategijoje „Klaipėda 2030“ įtvirtino siekį orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą, pažangiai pramonei aktualių kompetencijų stiprinimą, inovatyvių technologijų kūrimą. Hakatonas „Portathon Baltic“ liudija, jog visa tai nėra vien skambi deklaracija – turime ir užsidegimo, ir stiprių protų, gebančių generuoti vertingą turinį, kuris gali pasitarnauti verslui. Tad išties neatsitiktinai iniciatyva atkreipė naujų solidžių partnerių dėmesį“, – akcentavo A. Sutnikas.

Jau greitai bus paskelbta komandų registracija. Kaip ir pernai, dalyvavimas renginyje – nemokamas. Savo atstovus į renginį bus raginamos deleguoti įmonės, jungtis į komandas ir drauge bendro tikslo siekti gali ir pavieniai startuoliai, specialistai, inžinerinių specialybių bei IT studentai.

Reklama

Šiuo metu uosto įmonės bei kitos organizacijos kviečiamos organizatoriams siūlyti savo iššūkius, kurie nulems būsimų sprendimų pobūdį. „Hakatonas suteikia unikalią galimybę naujais rakursais įvertinti verslui aktualias problemas, paverčiant iššūkius naujomis galimybėmis. Turint omenyje tai, kad šiemet netgi dvi fizinės lokacijos ir platforma internete suburs keliskart daugiau dalyvių nei pernai, ir inovatyvūs sprendimai bus generuojami daug intensyviau. Verta tuo pasinaudoti”, – kvietė A.Sutnikas.

„Portathon 2020“ iššūkių spektras apims skaitmenizacijos logistikos sektoriuje, automatizuotos uostų įrangos, uosto terminalų  skaitmenizacijos, išmanių transporto ekosistemų kryptis ir naują bei aktualumo nestokojančią kibernetinio saugumo jūriniame sektoriuje tematiką. Su šiomis kryptimis susijusius iššūkius galima formuluoti bei iki rugpjūčio 15 d. pateikti el. p. [email protected].

Įdomiausius sprendimus, padedančius išspręsti verslui, uostams ir uostamiesčiams aktualias problemas sugeneruosiančių komandų lauks solidūs prizai. Pernai jų fondas siekė 4 tūkst. Eur.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Spalio 17, 18 ir 19 naktimis, tarp 0:30 ir 6:00 val. ryto,...

Savaitgalį gali sutrikti „Swedbank“ veikla nuotrauka, foto

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje...

Sparčiai plinta laiškai su kenksmingu programiniu kodu nuotrauka, foto

2020 m. spalio 5 dieną ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius...

Susitikęs su naujų technologijų kūrėjais ministras išreiškė ambiciją Lietuvai dėl 5G nuotrauka, foto

Nuo spalio 1 dienos įsigaliojant naujai kainodarai, trečiadienį nuo 17 valandos kurį...

Registrų centras trečiadienio vakarą neteiks paslaugų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...