2019 m. liepos 15 d. 21:56 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

KN skaitmeninė transformacija - ilgalaikiam konkurencingumui

KN skaitmeninė transformacija - ilgalaikiam konkurencingumui nuotrauka, foto

HAKATONAS. "Klaipėdos naftos" nariai šią savaitę kūrė mobiliąsias aplikacijas. Visi idėjų autoriai buvo apdovanoti.

© "Klaipėdos naftos" nuotr.

"Kiekviena idėja gali būti vertinga", - sako KN (AB "Klaipėdos nafta") teisės ir administravimo direktorius, KN skaitmenizacijos ir inovacijų strategijos vadovas Rytis Valūnas. Metų pradžioje ambicingus tikslus skaitmenizacijos ir inovacijų srityje išsikėlusi bendrovė jau džiaugiasi pirmaisiais rezultatais.

Ketvirtoji pramonės revoliucija, apie kurią vis dažniau rašoma žiniasklaidoje ir kalbama konferencijose, verčia bendroves galvoti apie ateitį. Ne išimtis ir KN, kuri ketina pagreitinti ir palengvinti procesus naftos ir dujų versle, taip pat kurti naujas paslaugas.

Idėjos tampa realybe

Pirmųjų idėjų užuomazgos apie didesnį dėmesį inovacijoms organizacijoje gimė prieš kelerius metus, tačiau galimybė plėsti žinias skaitmenizacijos ir inovacijų srityje ir jas pritaikyti praktiškai ateityje iš pradžių ne visiems atrodė realus uždavinys. Proveržis šioje srityje įvyko praėjusių metų vasarą, kai buvo surengta pirmoji KN inovacijų popietė, į kurią susirinko apie 100 darbuotojų.

"Tam, kad būtume efektyvūs, rastume naujų būdų teikti geresnes paslaugas klientams, motyvuotume darbuotojus, mums reikėjo sistemiškai pažvelgti į pasaulio technologijas ir kaip jos galėtų palengvinti gyvenimą. Išradingų darbuotojų yra daug, bet iki strategijos pradžios neturėjome bendro požiūrio. Inovacijų popietėje kalbėjome apie tai, kaip keičiasi pasaulis. Kas buvo fantastika praeityje, egzistuoja šiandien: "Skype", elektroninė prekyba ir panašiai. Tuomet pradėjome kaupti patirtį - lankėmės parodose ir renginiuose, svečiavomės kitose kompanijose, kurios turi panašių strategijų", - sakė R. Valūnas.

MOTYVACIJA. Ryčio Valūno teigimu, išsikelti tikslai motyvuoja darbuotojus siekti gerų rezultatų. "Klaipėdos naftos" nuotr.

Netrukus gimė idėja sutelkti KN inovatorių komandą, prie kurios galėtų prisijungti kiekvienas, darbuotojai savanoriškai susiskirstė į 4 grupes: "Digital" (nagrinėjama, ką galima skaitmenizuoti), "Industry" (ką galima robotizuoti), "Office" (kokios darbo aplinkos reikia ateities biure),"Žmonės" (kokių kompetencijų reikės ir kaip jas įgyti).

Pasak R. Valūno, skaitmenizacijos strategija buvo parengta remiantis beveik šimtu pasiūlytų idėjų. Komanda išsikėlė tikslą mokytis kartu, keistis kompetencijomis.

"Kiekviena idėja gali būti vertinga. Darbo daugėja, jis sudėtingėja, tad reikia ieškoti būdų, kaip viską padaryti efektyviau ir jaustis geriau. Tokie tikslai motyvuoja. Atsirado daug naujų žinių, jas kaupiame. Pradinėje stadijoje domino naujovės, noras save realizuoti, o dabar esame etape, kai žmonės pamato realią naudą ir gali padaryti pokytį.

Darbuotojams svarbu paaiškinti esmę ir naudą, o tada parodyti, kad tai veikia. Tam, kad galėtume įgyvendinti visas kryptis, mums reikia sukurti inovatyvią aplinką ir turėti nuolat besimokančius žmones", - teigė R. Valūnas.

Galimybė tobulėti

Šiais metais KN tapo Baltijos skaitmeninių inovacijų centro (Baltic Maritime Digital Innovation Hub) steigėja. Tai bendrovei sudarė galimybę įsitraukti į naujas veiklas ir į jas įtraukti savo darbuotojus.

Viena tokių veiklų, prisidėjusi prie KN skaitmeninės transformacijos skatinimo, vyko trečiadienį bendradarbystės erdvėje "LightHouse". KN skaitmeninės transformacijos metus paminėjo surengtu hakatonu. Jame darbuotojai kūrė mobiliąją programėlę, skirtą įmonės veiklos incidentams, rizikoms ir kitiems pranešimams fiksuoti.

Hakatone dalyvavo apie pusšimtį KN komandos narių. 5 komandos turėjo apie penkias valandas surasti geriausią sprendimą pasinaudodamos "vieno langelio" principu.

"Tai puikus būdas suartinti skirtingus organizacijos komandos narius, skatinti bendradarbiavimą, brandinti naujas idėjas ir jomis keistis. Sukūrėme penkias mobiliąsias aplikacijas, tai rodo, kad jau turime išties daug kompetencijų", - sakė R. Valūnas.

Geriausių idėjų autoriai buvo apdovanoti tobulėjimą ir tolesnį kompetencijų ugdymą skatinančiais prizais, o nugalėtojams dar atiteko ir čempionų taurė.

Naujovės - artimiausioje ateityje

KN skaitmenizacijos ir inovacijų strategija taps atnaujintos KN veiklos strategijos iki 2030 metų dalimi.

Pasak R. Valūno, suburta KN "Digital" komanda artimiausiam etapui išsikėlė tikslą 80 procentų savo jėgų, laiko ir resursų skirti iniciatyvoms, gerinančioms efektyvumą ir darbo aplinkos saugumą, o likusią dalį - idėjoms ir eksperimentams, kurie galėtų sukurti daugiau vertės klientams ir pagerinti teikiamų paslaugų kokybę.

"Ilgainiui proporciją keisime. Turime orientuotis į klientą. Nepakanka tik taupyti. Visa tai sieksime įgyvendinti su minimaliais kaštais, prioritetą skirdami išradingumui", - teigė R. Valūnas.

Kokie KN skaitmenizacijos tikslai artimiausioje ateityje? Jau dabar bendrovė turi planų sukurti automatinę geležinkelio autocisternų nuskaitymo sistemą, kai duomenys apie cisternas surenkami be žmogaus dalyvavimo.

"Mūsų skaičiavimais, tai leistų sutaupyti apie 30 minučių ties kiekvienu cisternų sąstatu ir bėgant metams tai galėtų būti reikšmingas privalumas klientams. Dėl to galėtume būti patrauklesni, palyginti su Latvijos ir Estijos terminalais.

Mes negalime būti inovatyvūs, jeigu būsime užsidarę. Labai svarbu bendradarbiauti su kitomis kompanijomis ir inovacijų centrais. Svarbu, kad visas regionas taptų atviresnis, bendradarbiaujantis. Tai gali suteikti naudos visam Klaipėdos verslui", - neabejoja R. Valūnas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Manoma, kad pirmasis rankinis laikrodis buvo sukurtas dar 1806 metais. O štai...

Išmaniųjų laikrodžių evoliucija: nuo Džeimso Bondo iki aukso amžiaus nuotrauka, foto

Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos centrinių banko vadovai tikina prižiūrėsiantys naują „Facebook“...

„Facebook“ kriptovaliuta: arba saugi, arba jokios nuotrauka, foto

„Alphabet Inc“ priklausantis „Google“ sustabdė su „Huawei“ verslo santykius, reikalaujančius dalintis...

„Huawei“ kompanijai apribota prieiga prie „Android" nuotrauka, foto

Prisijungimui prie internetinės bankininkystės paslaugų skirtos kodų kortelės netrukus taps praeitimi. Motyvuodami saugumo reikalavimais...

Internetinėje bankininkystėje – kodų kortelių saulėlydis nuotrauka, foto

„Atlantas“ nusileido ir „Gornik“ ekipai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Lenkijoje sužaidė dar vienerias kontrolinės rungtynes. Zabžės miesto stadione...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Klaipėda, Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Šeimos pramoga Klaipėdoje apkarto: išėjo pašiurpę nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

Sportas, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...