2021 m. sausio 19 d. 01:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

Interaktyvi svetainė leis iš arti pažinti Lietuvos tautines mažumas ir laimėti prizus

(1)

2020-04-21, 12:04

Tautinių mažumų departamentas prie LRV

Interaktyvi svetainė leis iš arti pažinti Lietuvos tautines mažumas ir laimėti prizus nuotrauka, foto

Reklama

Tautinių mažumų departamentas, kviesdamas iš arti susipažinti su Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių gyvenimu, jų puoselėjamomis vertybėmis bei įnašu į Lietuvos valstybės formavimą, kviečia leistis į kelionę Lietuvos istorijos, kultūros ir paveldo keliais bei pristato interaktyvų žaidimą „Atrask tautines mažumas“ https://zaidimas.kuriame-kartu.lt, kuris ne tik praplės jūsų akiratį, leisdamas susipažinti su Lietuvoje amžiais gyvenančiomis tautinėmis mažumomis, bet ir suteiks vartotojams galimybę patiems kurti svetainės turinį apie Lietuvos tautines mažumas bei laimėti Tautinių mažumų departamento prizus.

Svetainės lankytojai kviečiami kelti nuotraukas, susijusias su tam tikros Lietuvoje gyvenančios tautybės gyvenimu, kultūra, paveldu, tradicijomis ir iškiliomis asmenybės. Karantino metu, neturint galimybės išeiti iš namų, vartotojai gali leistis į virtualią kelionę „Google Maps“ paslaugos pagalba, tyrinėjant gimtuosius miestus, miestelius ir kaimus.

Prisijungti prie svetainės https://zaidimas.kuriame-kartu.lt galima per paskyrą socialiniame tinkle arba užpildžius trumpą registracijos anketą. Norint „atrakinti“ kurią nors tautybę, reikia užpildyti tris skiltis: „žmonės“, „maistas“ ir „kultūra“. Keliant nuotraukas raginame pasitelkti kūrybiškumą – pvz., pagaminus ir nufotografavus kurios nors iš Lietuvos tautinių mažumų patiekalą, nutapius paveikslą žinomo Lietuvos tautinių mažumų tapytojo stiliumi ir pan.

Įvykdžius su viena tautine mažuma susijusias užduotis, vartotojams atsidarys galimybė peržiūrėti kitų žaidimo dalyvių įkeltą su šia tautine mažuma susijusią informaciją bei susipažinti su kitomis tautinėmis mažumomis.

Aktyviausiems žaidėjams „atrakinusiems“ žaidimo skiltis – Lietuvos armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, čečėnų, estų, graikų, gruzinų, karaimų, kazachų, latvių, lenkų, libaniečių, moldavų, romų, rusų, totorių, ukrainiečių, uzbekų, vengrų, vokiečių ir žydų tautybes, bus išsiųsti specialūs Tautinių mažumų departamento prizai.

Jeigu pritrūksite žinių, laukiame jūsų informacinėje Tautinių mažumų departamento parengtoje svetainėje https://kuriame-kartu.lt.

Reklama

Tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi ilgalaikiais istoriniais ir kultūriniais saitais. Ištisus šimtmečius tautinėms bendrijoms teko svarbus vaidmuo: jos prisidėjo kuriant Lietuvos valstybę ir ginant jos laisvę bei Nepriklausomybę.

Sąjūdžio laikais 26 tautinių bendruomenių atstovai palaikė tautinės deklaracijos idėją, kurios tikslas – parodyti, kad tautinės mažumos pritaria Lietuvos Nepriklausomybės siekiams. Visų Lietuvoje gyvenančių tautybių piliečiai įsijungė į tautinio atgimimo judėjimą: palaikė referendumą dėl sovietinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, stovėjo Baltijos kelyje, gynė šalies Nepriklausomybę per 1991 m. sausio įvykius ir rugpjūčio pučo metu.

2011 m. visuotinio gyventojų ir būsto surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių gyventojai.

Lietuvos tautinių mažumų interesams atstovauja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės – viena iš pirmųjų institucijų Rytų Europoje, skirtų tautinių mažumų politikos įgyvendinimui. Institucijos veikla prasidėjo 1989 m. Nepriklausomybės laikotarpiu institucija buvo kelis kartus reorganizuojama, o 2015 metų liepos 1 dieną savo veiklą pradėjo atkurtas ir atnaujintas Tautinių mažumų departamentas.

Tautinių mažumų istorijos Lietuvoje įprasminimo informacinės svetainės „Atrask tautines mažumas“ kūrimą finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, projektą įgyvendino Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Klaipėda, Lietuvos uostamiestis, kviečiantis praleisti prie jūros ne tik šiltąjį sezoną, bet...

Klaipėda skelbia tarptautinę paiešką: ieško daugiau nei 100 IT specialistų nuotrauka, foto

Informuojame, kad 2020 m. gruodžio 9 dieną tam tikriems adresatams elektroniniu būdu platintas...

Platinami netikri šaukimai į Lietuvos kariuomenę nuotrauka, foto

Informuojame, kad gruodžio 9 dienos vakare Užsienio reikalų ministerija neplatino pranešimo...

URM patyrė kibernetinę-informacinę ataką nuotrauka, foto

Lygiai prieš mėnesį „Telia“ Lietuvoje įjungtą nekomercinį 5G ryšį jau išbandė daugiau...

Mėnuo su 5G Lietuvoje: 20 TB duomenų šviesolaidžio greičiu nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...