2021 m. kovo 3 d. 11:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

7 patarimai, kaip kuo privačiau ir saugiau suderinti „Telegram“ programėlę

Reklama

Kai kalbame apie siuntėjų privatumą ir saugumą, reikia suprasti, kad „Telegram" programėlės funkcijos pranoksta paprastų pranešimų keitimąsi ir pasižymi daugelių stebinančių savybių. „Telegram" vartotojų bazė, neseniai viršijusi daugiau nei 500 milijonų vartotojų per mėnesį rodiklį, kaip patvirtina jos kūrėjas, dabar apjungia masyviosios komunikacijos portalo, pranešimo siuntimo ir socialinės medijos elementus, todėl saugos ir privatumo koncepcijos skiriasi nuo kitų kitų portalų „Kaspersky" ekspertai teikia 7 patarimus, kad jūsų patirtis naudojantis „Telegram" būtų kuo saugesnė.

Pasirinkite vartotojo vardą ir naudoti jį vietoj savo faktinio vardo ar susijusio telefono numerio, kai kalbatės su kitais.

Savo paskyroje aktyvuokite 2FA. Jei kas nors bando perimti jūsų paskyrą, pagrobimo balso skambučio ar tekstinės žinutės su laikinuoju patikros kodu nebepakaks. Įsilaužėlis turės išgauti jūsų slaptažodį. Jei jis sudėtingas ir unikalus, paskyros perėmėjui kils didelė problema. Ši funkcija prieinama „Parametruose" - „Privatumas ir sauga" - „Dviejų žingsnių patikra."

Kai kalbatės su kitais asmenimis, pagalvokite apie „Slaptieji pokalbiai" funkciją. Tai reiškia, kad jūsų pokalbiai bus geriau šifruojami, kai kiekvienas pranešimas šifruojamas dviem klavišais, prieinamais tik jums ir jūsų gavėju.

Naudokite VPN ryšį, kai kalbatės ar skambinate kitiems asmenims. Labai svarbu taikyti dar vieną saugos lygį iš jūsų pusės.

Reguliariai peržiūrėkite „Aktyvūs seansai" parinktį, prieinamą „Parametrai" - „Privatumas ir sauga". Tai padeda nustatyti, ar jūsų „Telegram" paskyra naudojama kitų įrenginių be jūsų. Jei nustatysite ką nors nežinoma ar įtartina, nutraukite tuos seansus ir pakeiskite savo „Dviejų žingsnių patikros" slaptažodį.

Reklama

Norėdami užtikrinti didžiausią savo privatumo vientisumą, kai registruojatės „Telegram", naudokite virtualųjį numerį vietoj tikrosios mobiliojo telefono linijos. Įsitikinkite, kad tai nebūtų prieinamas virtualusis numeris; priešingu atveju, kažkas vis dar gali užgrobti jūsų paskyrą. Jūsų virtualusis numeris priklauso jums, kad jis nebūtų susietas su jūsų mobiliojo telefono operatoriumi.

Įsitikinkite, kad jūsų duomenys būtų privatūs jums pageidaujamu lygiu. Štai keletas dalykų, kurių galite imtis dėl savo duomenų teikimo pasauliui, prisijungus prie „Parametrai" ir tada „Privatumas ir sauga".

Jūsų telefono numeris. Pasirinkite „Telefono numeris" - kas gali matyti mano telefono numerį? Perjunkite į „Niekas." „Kas gali rasti mane mano numeriu?" - perjunkite jį į Mano kontaktai.

Kas gali peržiūrėti jūsų veiklą. Bakstelėkite „Paskutiniai matyti ir prisijungimas" - perjunkite jį į „Niekas".

Kas gali matyti jūsų profilį. Eikite į „Profilio nuotraukos" ir pasirinkite „Mano kontaktai".

Kas gali peržiūrėti jūsų paskyrą, bakstelėdami savo vardą jums atsiųstame pranešime. Pasirinkite „Išsiųsti pranešimai" - skirsnyje „Kas gali pridėti nuorodą prie mano paskyra, kai siunčiate mano pranešimus?" - pasirinkite „Mano kontaktai".

Reklama

Kas gali jums paskambinti. Bakstelėkite „Skambučiai". - jei norite priimti skambučius iš bet kokio internete esančio asmens, kadangi ji(s) turi jūsų vartotojo vardą, tada pasirinkite „Kiekvienas". Šiuo atveju numatytas esminis parametras. Kai skambiname vienas kitam, daugiausia naudojamas P2P ryšys. Tai reiškia, kad skambutis sujungiamas tiesiogiai tarp dviejų ar daugiau vartotojų, nenukreipiant jo į „Telegram" serverius. Nors tai gerina skambučio kokybę, jis atskleidžia vartotojo IP adresą. Išplėstinei parametro „P2P" saugai naudokite „Mano kontaktai" parinktis.

Kas gali pakviesti jums į įvairaus turinio pranešimų platformas. Spauskite „Grupės". Jei nenorite, kad kitas asmuo pridėtų jus prie atsitiktinės grupės be jūsų ankstesnio sutikimo, naudokite „Mano kontaktai" parinktį.

Kas gali peržiūrėti jūsų pranešimus, kai žiūrite jūsų išmanųjį telefoną. Pasirinkite „Slaptojo kodo užraktas" - aktyvuokite jį, jei norite sumažinti riziką, bet koks asmuo, paėmęs jūsų telefoną, galėtų gauti prieigos prie jūsų pranešimų. Jei aktyvuota, „Telegram" reikalaus jūsų kodo kiekvieną kartą, kai atveriate jį ar aktyvuojate pirštų atspaudus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Vienas iš svarbiausių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria verslo įmonės ar organizacijos...

Agile mokymai: raktas į projektų valdymo sėkmę nuotrauka, foto

Darbas iš namų – šių dienų realybė, kuriai būtinas greitas ir kokybiškas...

Įtariate, kad kaimynai naudojasi jūsų „Wi-Fi"? Specialistas paaiškina, kaip tai sustabdyti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos uostamiestis, kviečiantis praleisti prie jūros ne tik šiltąjį sezoną, bet...

Klaipėda skelbia tarptautinę paiešką: ieško daugiau nei 100 IT specialistų nuotrauka, foto

Informuojame, kad 2020 m. gruodžio 9 dieną tam tikriems adresatams elektroniniu būdu platintas...

Platinami netikri šaukimai į Lietuvos kariuomenę nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...