2019 m. birželio 19 d. 21:45 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Vieni laukia eilėse, kiti deklaruoja pajamas per kelias minutes

(1)

Vieni laukia eilėse, kiti deklaruoja pajamas per kelias minutes nuotrauka, foto

PAPRASTA. Atėję į inspekciją žmonės pajamas gali deklaruoti savarankiškai - tam skirta 12 kompiuterinių vietų su viešąja interneto prieiga, prireikus padeda VMI konsultantai. Norint pasinaudoti šia paslauga pakanka turėti e. bankininkystės prisijungimo duomenis arba asmens tapatybės dokumentą, kad konsultantas galėtų iškart vietoje suteikti VMI prisijungimo priemones.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Liko dar keletas dienų, kai galima pateikti pajamų deklaracijas, tad norinčiųjų tai padaryti bent jau Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Klientų aptarnavimo centre pastarosiomis dienomis driekiasi ilgos eilės.

Didžiausias antplūdis užfiksuotas praėjusį ketvirtadienį. Tačiau būtent tą dieną Klaipėdos VMI apsilankiusiems "Vakarų ekspreso" žurnalistams pavyko pajamas deklaruoti vos per keletą minučių.

Į "Vėtrungės" pasaže įsikūrusią Klaipėdos apskrities VMI ketvirtadienį atvykome 11 val. Koridoriuose pasitikusios ilgos eilės lūkuriuojančių žmonių nieko gero nežadėjo.

Laimei, kai priėjome pasiimti talonėlio, konsultantė pasiteiravo, ar naudojamės internetine bankininkyste, ir rekomendavo rinktis būtent šį deklaravimo būdą.

Pasirodo, kitoje salėje įrengta atskira erdvė, kur žmonės patys gali sėsti prie kompiuterių ir, padedami VMI darbuotojų, deklaruoti pajamas. Panašu, kad dažnam reikia pasitikslinti vos vieną kitą detalę, tad procesas vyko gana greitai ir laukiančiųjų beveik nebuvo.

Vienas kompiuteris kaipmat atsilaisvino, tad prisėdę užtrukome vos kelias minutes. Viską, kas buvo neaišku, kaipmat paaiškino šalia stovėjusi VMI darbuotoja.

Tad kyla klausimas, kodėl kiti žmonės gaišta kilometrinėse eilėse ir laukia valandų valandas?

Į šį klausimą atsakymo neturi ir VMI atstovai. Jie ir patys stebisi, kad galimybe deklaruoti pajamas kur kas greičiau daugelis vis nesiryžta pasinaudoti.

"Pastebime, kad šia paslauga šiemet naudojasi kur kas daugiau žmonių, tačiau, kaip ir kasmet, yra dalis klientų, kurie nori tik individualios konsultacijos, todėl yra nusiteikę palaukti eilėje. Jų argumentai dažniausiai tie patys - nedrąsu deklaruoti be profesionalios pagalbos, bijo įvelti klaidų ir pan. Bet juk prireikus jiems taip pat padeda VMI konsultantai", - komentavo Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Individualios pagalbos pildant ir teikiant deklaracijas, kaip rodo VMI patirtis, daugiausiai pageidauja gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą. Kai kurių iš jų situacijos yra specifinės, todėl jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas.

Pastariesiems VMI turi gerą žinią - kitąmet deklaruoti jie galės kur kas paprasčiau, jei šiemet pradės naudotis virtualiu buhalteriu (i.APS). Tai nauja VMI e. paslauga - nemokama apskaitos programa, skirta smulkiesiems verslininkams. Daugiau informacijos apie tai galima rasti VMI interneto svetainėje.

Klaipėdos klientų aptarnavimo centre balandžio 24-ąją buvo užfiksuotas šių metų rekordas - per dieną konsultacijos buvo suteiktos 1 216 gyventojų, kai vidutiniškai šį deklaravimo laikotarpį per dieną apsilankydavo iki 800-900 žmonių.

Iš viso iki balandžio 26 d. pajamas, gautas 2018 m., jau deklaravo apie 51,6 tūkst. Klaipėdos m. gyventojų, turtą - 3 657 gyventojai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klp

2019-04-28   19:32

IP: 86.100.175.249

o jus matet tas savo lenteles??? bl velnias koja nusilaus , tas edeklaravimas sukurtas patiems vmi darbuotojams, paprastas zmogus * nesusigaudo

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ krovinių vežimo bendrovė „LG...

Naujas konteinerinių traukinų maršrutas iš Klaipėdos į Kijevą nuotrauka, foto

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai, pranešė Lietuvos bankas....

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai nuotrauka, foto

Lietuvos policijos pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su...

Sučiupti daugiau kaip 600 mln. eurų išplovę nusikaltėliai nuotrauka, foto

Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Parke „pražydo“ papartis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažojo varpenio atradimas prieš pat Rasas prilygsta paparčio žiedo atradimui. Šis stebuklas...

Klaipėdiečiai - Europos prizininkai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio veteranai ir veteranės skynė laurus Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate....

A. Kirkutis nori vadovauti Jūrininkų ligoninei nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis siekia Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigų.

Kretingos miesto darželiuose vietų vaikams užteks nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingos rajono savivaldybė siekia, kad šiemet į lopšelius-darželius patektų visi norintys vaikai....

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...