2019 m. birželio 26 d. 23:12 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Tyrimas: jaunimas investuoti norėtų, bet neturi iš ko

(2)

Šalies jaunuoliai pripažįsta, kad jiems trūksta žinių apie investavimą ir kad tai juos stabdo labiau nei finansinių nuostolių baimė. SEB banko Lietuvoje atlikto jaunimo taupymo ir finansinės elgsenos tyrimo duomenimis, per artimiausius metus investuoti į finansų priemones planuoja kas dešimtas apklausoje dalyvavęs 18-25 metų šalies jaunuolis. 

77 proc. tyrimo dalyvių taip pat nurodė, kad kas mėnesį dalį pajamų atideda ateičiai. Beveik du trečdaliai jaunuolių (64 proc.) nurodė kas mėnesį atidedą bent po 20 ar daugiau eurų. Populiariausias taupymo būdas - lėšų kaupimas banko sąskaitoje. Taip taupo 52 proc. apklaustų jaunuolių. 40 proc. jaunuolių atideda grynuosius pinigus. Investavimo sprendimais, pavyzdžiui, perka akcijas, naudojasi vos 3 proc. apklausoje dalyvavusių 18-25 metų jaunuolių. 

SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis sako, kad jaunuolių požiūrį į investavimą lemia ir nuostatos, kurias atskleidžia tyrime nagrinėtos asociacijos. 

„Investicijas finansų rinkose dažnai esame linkę tapatinti su rizika. Tą rodo ir šio tyrimo rezultatai - net 78 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad investavimas finansų rinkose jiems labiausiai asocijuojasi su rizika. 58 proc. apklaustų jaunuolių pažymėjo, kad ši veikla jiems siejasi su finansinėmis žiniomis, 42 proc. - su papildomomis pajamomis“, - atkreipia dėmesį V. Žagūnis. 

Paklausti, ar per artimiausius metus planuoja investuoti į akcijas, obligacijas, investicinius fondus ar kitas finansines priemones, tik 10 proc. tyrimo dalyvių atsakė teigiamai. 42 proc. nurodė, kad investuoti neplanuoja, bet jiems būtų įdomu, o 48 proc. atsakė, kad nei planuoja, nei domisi lėšų investavimo galimybėmis. 

Kas antras apklausos dalyvis, neplanuojantis per artimiausius metus pradėti investuoti, nurodė, kad imtų svarstyti šią galimybę, jei išklausytų mokymus apie tai arba kas nors pasiūlytų pelningą idėją. 42 proc. respondentų pažymėjo, kad pasidomėti investavimo galimybėmis paskatintų sukauptos didesnės santaupos. 38 proc. apklaustųjų domėtis investicijomis įkvėptų sėkminga artimųjų, draugų ar pažįstamų investavimo patirtis. 

Minėdami priežastis, kurios kliudo pradėti investuoti, beveik pusė jaunuolių (49 proc.) įvardijo žinių apie finansines priemones trūkumą. 44 proc. pripažino, kad juos stabdo galimų nuostolių baimė. Tokia pati dalis nurodė, kad neturi laiko domėtis, kas vyksta finansų rinkose. Tačiau pati dažniausiai nurodyta priežastis, kodėl jaunimas neplanuoja investuoti, nors ir išreiškia susidomėjimą, buvo nepakankamos santaupos. Šį atsakymą pasirinko du iš trijų respondentų (65 proc.). 

„Tačiau investuoti galima ir nedideles pinigų sumas. Investavimas yra ilgalaikis sprendimas, todėl svarbu investuoti nuosekliai, reguliariai, laikantis pasirinktos investavimo strategijos. Kuo anksčiau asmenys pradeda domėtis investicijomis ir investuoti, tuo geriau jie perpranta įvairias finansines priemones, kapitalo rinkas ir rizikos valdymo būdus“, - teigia V. Žagūnis. 

SEB banko taupymo ir finansinės elgsenos tyrimas atliktas šių metų kovo ir balandžio mėnesiais. Apklausoje dalyvavo beveik 2 tūkstančiai SEB banko 18-25 metų amžiaus klientų.

Žymos: investavimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Audrius

2019-05-22   11:33

IP: 88.119.42.227

Norėčiau Nobelio premiją gauti, bet ...

neturi iš ko?

2019-05-21   09:43

IP: 86.38.207.19

O ką - jie nedirbę norėtų turėti iš ko? Iš ko turėti reikia DIRBTI ir UŽSIDIRBTI. Ar dar kas neaišku?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Visi gyvename prekių gausoje ir senai pamiršome tuos laikus, kai rinkdavomės biuro...

Kaip teisingai pasirinkti spausdintuvą? nuotrauka, foto

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ krovinių vežimo bendrovė „LG...

Naujas konteinerinių traukinų maršrutas iš Klaipėdos į Kijevą nuotrauka, foto

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai, pranešė Lietuvos bankas....

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai nuotrauka, foto

Lietuvos policijos pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su...

Sučiupti daugiau kaip 600 mln. eurų išplovę nusikaltėliai nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...