2020 m. rugpjūčio 9 d. 05:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Skelbiami duomenis apie valstybės pagalbą, suteiktą nuo Covid-19 nukentėjusiam verslui

2020-07-13, 16:00

Konkurencijos taryba

Skelbiami duomenis apie valstybės pagalbą, suteiktą nuo Covid-19 nukentėjusiam verslui nuotrauka, foto

Reklama

Siekdama atverti visuomenei duomenis apie tai, kokia dalimi valstybės pagalbos jau pasinaudojo nuo COVID-19 nukentėjęs Lietuvos verslas, Konkurencijos taryba skelbia informaciją apie išmokėtą paramą.

Pagalba nuo COVID-19 nukentėjusioms Lietuvos įmonėms teikiama pagal specialų Europos Komisijos (EK) patvirtintą Laikinosios valstybės pagalbos priemonių komunikatą, kuris leidžia ES narėms pasinaudoti lankstesne valstybės pagalbos suteikimo tvarka ir užtikrinti įmonių likvidumą, išsaugoti ekonominės veiklos tęstinumą per ir po COVID-19 protrūkio.

Komunikate numatyta 11 rūšių pagalba įmonėms: tiesioginės dotacijos, subsidijos ir mokestinės lengvatos; paskolų garantijos; subsidijuojamos paskolų palūkanų normos; garantijos ir paskolos, teikiamos per kredito ar kitas finansų įstaigas; trumpalaikis eksporto kredito draudimas; pagalba su COVID-19 susijusiems moksliniams tyrimams ir plėtrai; bandymo ir gamybos apimties didinimo infrastruktūrai skirta investicinė pagalba; investicinė pagalba kovai su COVID-19 reikalingų produktų gamybai; mokesčių ir (arba) socialinio draudimo įmokų atidėjimo forma teikiama pagalba; darbo užmokesčio subsidijomis darbuotojams, siekiant išvengti atleidimo iš darbo per COVID-19 protrūkį, teikiama pagalba; rekapitalizavimo priemonės.

Institucijos paskelbta informacija apie išmokėtą paramą nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiam Lietuvos verslui pateikta pagal Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro duomenis, kurie nuolat atnaujinami. Pagalbos teikėjai duomenis apie suteiktą valstybės pagalbą į registrą pateikia ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo priimto sprendimo ją suteikti.

ES valstybės pagalbos taisyklės nustato pareigą šalims narėms teikti valstybės pagalbą tik gavus EK pritarimą arba tam tikrais atvejais informavus EK apie tokių priemonių buvimą. Konkurencijos taryba yra koordinuojanti institucija valstybės pagalbos, kuriai taikomos ES valstybės pagalbos taisyklės, klausimais. Ji atlieka valstybės pagalbos projektų ekspertizę, tarpininkauja Lietuvos institucijoms bendraujant su EK dėl valstybės pagalbos klausimų, teikia valstybės pagalbos teikėjams rekomendacijas, kaupia informaciją apie suteiktą valstybės pagalbą bei tvarko Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registrą.

Konkurencijos taryba šiuo metu aktyviai konsultuoja valdžios institucijas dėl valstybės pagalbos  taisyklių taikymo paramos priemonėms, skirtoms kovoti su COVID-19 protrūkiu ar jo pasekmėmis. Kilus klausimų, prašoma kreiptis el. paštu [email protected].

 

Žymos: parama verslui

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

„Sodra“ ketvirtadienį pradeda mokėti valdžios pavasarį pažadėtas 200 eurų vienkartines išmokas...

„Sodra“ pradeda mokėti 200 eurų išmokas nuotrauka, foto

"Sveikas protas nugalėjo", - sako dalis verslininkų, kuriems nuo rugpjūčio 1 dienos...

Iš draudimo pančių išsivadavę verslininkai džiaugiasi laisve nuotrauka, foto

Socialiniuose tinkluose didelio ažiotažo sulaukęs šią vasarą pradėtas vidinis skrydis Vilnius-Palanga-Vilnius baigėsi...

Iš meilės grąžintas skrydis nepasiteisino nuotrauka, foto

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, neigiamas COVID-19 pasekmes patyrę verslininkai, pasinaudoję mokestinės...

VMI skolų mokėti neprašo, tačiau pataria iš anksto vertinti ir planuoti mokesčių grąžinimą nuotrauka, foto

Rugpjūčio 9-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 5.44 val., leidžiasi 21.03 val. Dienos ilgumas 15.19...

Signataras Z. Vaišvila turi rimtų klausimų V.Landsbergiui nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą...

Gitanas Nausėda nutraukė saviizoliaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su šeima nutraukė laikiną saviizoliaciją paaiškėjus,...

Pajūryje vyksta nemokamos bokso treniruotės nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Melnragės paplūdimyje vyko nemokama vieša bokso treniruotė. Tokio pobūdžio užsiėmimai yra...

Įvairybės, Paskelbta prieš 25 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...