2019 m. liepos 20 d. 10:48 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Apklausa: artėjant eurui pirkinių planai liko neįgyvendinti

Apklausa: artėjant eurui pirkinių planai liko neįgyvendinti nuotrauka, foto

© Fotolia nuotr.

Reklama

Pavasarį gausesnį pirkinių sąrašą dėl euro įvedimo planavę gyventojai rudenį atsisakė dalies savo planų ir nesiėmė papildomai išlaidauti, tačiau euro laukia ramiai. Iš visų planavusiųjų papildomus pirkinius žmonių pavasarį net 18 proc. ketino pirkti automobilį, tačiau rudenį apie įsigytą transporto priemonę pasisakė tik 4 proc. apklaustųjų.

Draudimo bendrovės "PZU Lietuva" užsakymu "Spinter tyrimai" atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, panašiai atsitiko ir su nekilnojamuoju turtu: iš 9 proc. planavusiųjų nekilnojamojo turto įsigijo apie 2 proc. gyventojų.

Tačiau, tyrimo duomenimis, šalies gyventojai gana ramiai laukia euro įvedimo - visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad beveik 80 proc. Lietuvos gyventojų šiemet nesiėmė jokių papildomų priemonių, kurios rodytų bent kiek didesnį nerimą dėl savo finansinės padėties keičiantis nacionalinei valiutai.

"Atlikome du analogiškus tyrimus - šių metų pavasarį ir rudenį, tad šiuo metu jau galime palyginti žmonių nuotaikas dar tik rengiantis euro įvedimui ir likus porai mėnesių iki valiutos pakeitimo. Tyrimuose pasiteiravome, ar žmonės imasi papildomų veiksmų, norėdami apsaugoti savo santaupas bei finansinį stabilumą. Taip pat paklausėme, kaip apsaugo savo lėšas tie Lietuvos gyventojai, kuriems nacionalinės valiutos kaita kelia nesaugumo jausmą. Reikia pabrėžti, kad mūsų visuomenė gana stabiliai žvelgia į situaciją ir pavasarį išryškėję nuogąstavimai rudenį nurimo", - teigia "PZU Lietuva" generalinis direktorius Marius Jundulas.

Labiau žmonės išlaidavo smulkiems pirkiniams. Apie 9 proc. gyventojų įgyvendino savo pavasarį išsakytus ketinimus ir įsigijo įvairių buities prekių (technikos, elektronikos ir kt.).

"Likus porai mėnesių iki valiutos pasikeitimo galima gana drąsiai teigti, kad Lietuvos gyventojai jau įgijo patirties ir finansų valdymo įgūdžių. Iš tyrimo matyti, kad iš 6 proc. planavusiųjų tik 4 proc. iš anksto įsigijo eurų, t.y. turimas lėšas litais pradėjo keisti į būsimąją valiutą. Nepaisydami šiokių tokių nuostolių dėl valiutos keitimo, tokiu būdu gyventojai jaučiasi labiau pasirengę pinigų kaitai", - teigė M. Jundulas.

Reklama

Be to, apie 7 proc. gyventojų (iš 9 proc. ketinusiųjų) papildomai kaupė santaupas litais.

Pasak "PZU Lietuva" vadovo, vyresnio amžiaus žmonės, išgyvenę ne vieną politinį sukrėtimą, ir šįkart intensyviau ruošėsi pinigų kaitai - eurus iš anksto pirko daugiau nei 5 proc. vyresnio amžiaus žmonių, be to, jie buvo linkę santaupas investuoti ir į nekilnojamąjį turtą.

"Euro įvedimas tik labai nedidelei visuomenės daliai tapo kiek reikšmingesniu įvykiu jų asmeniniame ir finansiniame gyvenime, kuriam imta specialiai ruoštis", - teigia "PZU Lietuva" generalinis direktorius.

Jaunesnioji ir vidurinė gyventojų karta į eurą žiūri su didesniu optimizmu ir nesitiki reikšmingesnės įtakos jų finansams - jaunesni žmonės buvo labiau linkę taupyti litus, kurie pasikeis į eurus. Tačiau didžiausia jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių dalis nesiėmė jokių priemonių prieš euro įvedimą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Dešimtmetį teisėsaugos mėsmalėje maltas, bet sveiką kailį galiausiai išsaugojęs verslininkas nustėro sužinojęs,...

Klaipėdoje gyvenęs verslininkas, įminęs paslaptį, nustėro nuotrauka, foto

„Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių vežimo konkursus. Tęstiniais traukinių...

„Klaipėdos autobusų parkas“ laimėjo dar du konkursus nuotrauka, foto

Gretos Bajoraitės ir Lino Miciukevičiaus istorija prasidėjo keistai. Pirmieji jų vienas kitam...

Sukūrė „Kefyro ūsus“, bet Palangoje nereikalingi nuotrauka, foto

Ne visi gyventojai, kurie sirgo ir turėjo nedarbingumo pažymėjimą, pateikė prašymus gauti...

„Sodra“ ragina nepamiršti prašyti ligos išmokos nuotrauka, foto

Prisiminė įstabią lenktynių 20 metų istoriją nuotrauka, foto

Sportas, 2019-ieji yra išskirtiniai metai Palangos ilgų distancijų lenktynių istorijoje. Tai jau 20-osios...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pabėgo su kava

Ypatingą užsienietį į Brazausko inauguraciją pakvietė netyčia, bet apsimokėjo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, 1993-iaisiais vykusioje Algirdo Mykolo Brazausko inauguracijoje pasirodė vienintelė užsieniečių šeima, čia kviesta...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Sportas, Paskelbta prieš 18 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 49 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...