2019 m. liepos 16 d. 19:07 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Stebins išmanūs sprendimai ir robotų kovos

Stebins išmanūs sprendimai ir robotų kovos nuotrauka, foto

RENGINIAI. Spalio 20 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vyks programavimui skirta moksleivių konferencija, o spalio 28-ąją - robotų varžybos.

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Gebėjimas kurti IT produktus ar sprendimus, išradingumas pritaikant inovatyvias technologijas šiandien atveria svaiginančias perspektyvas verslui. Jaunimas neignoruoja šių tendencijų - tą liudija augantis susidomėjimas programavimu ir robotika bei šioms sritims skirti renginiai, kurių bus itin dosnus spalis Klaipėdos mokslo ir technologijų parke: spalio 20 d. čia vyks programavimui skirta moksleivių konferencija, o spalio 28-ąją - robotų varžybos.

"Į milžiniškos sėkmės sulaukusius startuolius žvelgiama su neslepiamu susižavėjimu. Visgi linksniuojant istorijas, kurios iš pirmo žvilgsnio primena smagų nuotykį, kartais nutylimas faktas, jog siekiant savo svajonės neužtenka vien ambicijų - būtina atkakliai dirbti, nuosekliai auginti talentus ir idėjas. Jaunimą suburiantys ir jau tradiciniais tapę pas mus vykstantys renginiai, manau, yra puiki treniruočių platforma tiems, apie kuriuos ateityje galbūt rašys ir kalbės ne tik Lietuva, bet ir pasaulis", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Spalio 20 d. vyksianti konferencija "Programavimas - mano laisvalaikio dalis", kurią bendradarbiaudami su KMTP organizuoja uostamiesčio pedagogai Ramunė Šimkuvienė, Vaidilutė Žukauskienė ir Leonas Šimkus, suburs apie dvidešimt 5-12 klasių moksleivių, pademonstruosiančių savo sukurtas programėles bei žaidimus. Publika turės progą susipažinti su išties plačiu idėjų spektru: nuo mobiliųjų sprendimų, skirtų dviratininkams, keliautojams, mieste vykstančiais renginiais besidomintiems žmonėms iki "Iliuzijos gaublio", kuris atveria galimybes naudojant mikroprocesorių bei LED technologijas kurti išmanius piešinius.

VEIDAI. Nors spalio 28 d. KMTP vyksiančių LEGO robotų varžybų "Robokopa 2017" dalyvių amžius nėra ribojamas, renginyje neabejotinai bus daug jaunų veidų.

Nors spalio 28 d. KMTP vyksiančių LEGO robotų varžybų "Robokopa 2017" dalyvių amžius nėra ribojamas, renginyje neabejotinai bus daug jaunų veidų. Robotų kūrėjai varžysis dviejose rungtyse: LEGO sumo ir LEGO linijos sekimo. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro ir Išmaniosios mokyklos organizuojamo renginio tikslas - skatinti robotikos ir mechatronikos sprendimų taikymą, tobulinti ir plėtoti intelektines valdymo sistemas. Varžybos vyks pagal tarptautiniu mastu galiojančias robotų kovų taisykles ir bus atviros visiems, norintiems jas stebėti bei sirgti už savo favoritus, besikaunančius robotų ringe.

Reklama

Anot R. Stubrienės, tokio pobūdžio renginiai sulaukia ir po KMTP stogu veikiančių IT įmonių atstovų dėmesio - profesionalams smalsu įvertinti jaunosios kartos gebėjimus ir išradingumą. "Savo ruožtu mūsų įstaiga, veikianti kaip Klaipėdos regiono inovacinės aplinkos skatinimo centras, siekia, kad jaunimo turimas bei gilinamas programavimo žinias papildytų ir reikiamos verslumo kompetencijos. Tad dalį šiuose renginiuose dalyvausiančių jaunųjų IT, robotikos ir mechatronikos talentų stengsimės įtraukti į šiuo metu įgyvendinamo projekto "Pasiruošęs verslui!" iniciatyvas", - pažymėjo KMTP vadovė.

Šiame projekte parkas dalyvauja su penkiomis kitomis Latvijos ir Lietuvos įstaigomis bei organizacijomis. "Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business/ ReforB) nori įkvėpti dalintis savo unikalia patirtimi siekiant abiem šalims naudingos sinergijos, kuriant verslui reikalingus sprendimus. Įdomių verslo idėjų ir užmojų kurti savo verslą turintys jauni žmonės, taip pat naujų, ne daugiau nei dvejus metus veikiančių įmonių steigėjai yra dėmesio centre kaip tikslinė šio projekto auditorija.

Daugiau informacijos apie projektą: www.facebook.com ir www.reforb.eu.

Projektą "Pasiruošęs verslui!" (LLI-143 Ready for Business/ ReforB ) finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa. Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu www.europa.eu #LATLIT

Reklama

Žymos: robotų kovos

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...