2019 m. liepos 20 d. 01:50 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Profsąjungos kyla prieš naują socialinį modelį

(4)

Profsąjungos kyla prieš naują socialinį modelį nuotrauka, foto

VEIKSMAI. Lietuvos profesinės sąjungos į rugsėjį prie Seimo rengiamą mitingą žada kviesti ne tik joms priklausančius darbuotojus, bet ir apskritai visus dirbančius žmones, kuriems, profsąjungų teigimu, naujuoju socialiniu modeliu bus pablogintos darbo sąlygos.

© Sauliaus VENCKAUS ("Respublika") nuotr.

Reklama

Klaipėdoje diskusiją surengę didžiausių Lietuvos ir Klaipėdos profesinių sąjungų vadovai ir atstovai tikina kovosiantys iš visų jėgų, kad, pasak jų, baudžiavos laikus sugrąžinsiantis naujas socialinis modelis nebūtų patvirtintas.

Lietuvos profesinių sąjungų federacijos "Sandrauga" pirmininkas Kęstutis Juknis teigė, kad siekiama paskatinti profsąjungas nelaukti politikų sprendimų, o patiems imtis veiklos priešinantis bandymui įteisinti naują socialinį modelį.

"Visos profsąjungos nebūtinai turi viena kitai priklausyti ar jungtis, tačiau turi viena kryptimi priešintis kapitaliniam siekiui įteisinti vergovę arba, kitaip tariant, sunaikinti darbo teisę Lietuvoje", - žodžių į vatą nevyniojo K. Juknis.

Klaipėdoje susirinkę keliolikos įvairių profesinių sąjungų atstovai teigė, kad norimi įteisinti pokyčiai ženkliai pablogins darbo sąlygas, žmonės nebesijaus saugūs.

"Teigiama, kad naujasis darbo kodeksas bus tobulesnis, o senasis yra pasenęs, sovietinis, sustabarėjęs, nelankstus ir blogas vien dėl to, kad jis yra", - teigė K. Juknis, atkreipęs dėmesį, kad kalbant apie naująjį modelį remiamasi tik tuo, jog senasis yra blogas, bet nutylima apie jo pranašumus ir tai, kad dabartiniame Darbo kodekse atspindimos ir Europos Sąjungos direktyvos.

Profsąjungų federacijos pirmininkas sakė, kad Seimui pateiktas Socialinio modelio projektas nėra tas pats, kurį Trišalėje taryboje vis dar derina socialiniai partneriai, tad siekiama valdžią priversti išgirsti, ką nori pasakyti paprasti darbuotojai, ir tarnauti žmonėms.

Reklama

Tam ketinama pasitelkti įvairias protesto formas. Liepos pradžioje surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje profesinės sąjungos pritarė idėjai kartu priešintis svarstomam projektui, bei išplatino viešą kreipimąsi prezidentei, Seimo pirmininkei, premjerui, Seimo nariams ir europarlamentarams su raginimu sustabdyti socialinio modelio svarstymą Seime, iki kol jis bus suderintas su socialiniais partneriais. Jau kurį laiką vyksta parašų rinkimo akcija, teigiama, kad surinkta apie 30 tūkst. parašų, kuriais pasisakoma prieš drastiškus pokyčius. Be to, rugsėjį prie Seimo planuojamas profsąjungų narių ir paprastų darbuotojų mitingas, kuriame laukiama bent 5-10 tūkstančių žmonių.

Klaipėdos miesto ir apskrities profesinės sąjungos pirmininkas Edvardas Šalkauskas "Vakarų ekspresui" sakė, kad mitingui vienysis ir klaipėdiečiai, planuojama, kad iš uostamiesčio į sostinę vyks ne mažiau kaip 3 žmonių pilni autobusai.

"Stengsimės surinkti didelę minią. Poveikio priemones darysime ir po mitingo, piešime šaržus tų veikėjų, kurie daro kliūtis, išeisime prie savivaldybių, piketuosime, galbūt važiuosime į kitus miestus. Esame ne kartą darę tokius dalykus ir rezultatas buvo neblogas. Manau, kad iki Seimo rinkimų tikrai nebus jokio sprendimo priimta", - kalbėjo E. Šalkauskas.

Diskusijos Klaipėdoje metu uostamiesčio ir visos Lietuvos profesinių sąjungų atstovai nusprendė pakartotinai kreiptis į aukščiausius valdžios organus su prašymu nepritarti siūlomam socialinio modelio projektui, visomis galimomis priemonėmis informuoti visuomenę apie norimus įteisinti pokyčius, kurie, profsąjungų teigimu, yra itin nepalankūs darbuotojams, piketuoti prie partijų būstinių miestuose ir reikalauti jas pateikti savo oficialią poziciją dėl siūlomo projekto.

Taip pat norima miestuose steigti streikų koordinacinius centrus ar komitetus, galbūt pradėti kaupti streikų fondus, kurių gali prireikti, jei tektų vieningai streikuoti.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

nu nu

2015-08-01   11:55

IP: 151.228.114.60

Lietuvos vergai nieko neispes - sedes namie

Wolfas

2015-07-31   11:54

IP: 86.100.14.150

Teisingai. Turim kovot. Vergai neturi ko prarasti, išskyrus savo grandines.

vergovei-NE

2015-07-30   20:00

IP: 84.46.217.217

Pagaliau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Žmonės, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...